Kevin John

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Kevin John Socom Delta Custom

Příspěvek od Theraphosa »

Můj nejnovější kousek od Kevina. Originál od Microtechu má čepel tanto, ale tahle je určitě na běžné použití praktičtější a řezivější. Zpracování mi doslova vyrazilo dech. Naprosto bez vůlí, vycentrovaný, velmi hladký chod, prostě jsem nenašel chybu. Vše souměrné, i fazetka. Po lehkém přejetí na keramice holí i po srsti :) Framelock zapadá cca do třetiny a pěkně na plošku. Je to kus nože, tady jsou parametry:

Celková délka: 23.0 cm
Délka čepele: 9.8 cm
Ocel: S35VN
Tvrdost:59-60 HRC
Síla čepele: 4.2 mm
Střenky: titan TC4
Váha: 174g
Kuličková ložiska

Opět skvělá práce Kevina Johna, cenově je výš než jeho čínští kolegové, ale s nožem v ruce na cenu rychle zapomenete ;)
Přílohy
IMG_0022.JPG_big.jpg
IMG_0025.JPG_big.jpg
IMG_0026.JPG_big.jpg
IMG_0027.JPG_big.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Umnumzaan replika

Příspěvek od Theraphosa »

I tento kousek mi proběhl rukama - Umnumzaan replika od Wild Boar. Zpracování velmi slušné, čepel z oceli D2, střenky titan TC4. Nůž naprosto bez vůlí. Pocitově trošku těžší než replika KJ, Kevin si navíc odpustil kopírovat CRK logo. Framelock zapadá až za půlku a lze zatlačit i dál, což je jediné co mohu noži vytknout. Za 60USD slušný kousek...
Přílohy
um1.jpg
um2.jpg
um3.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Venom 2 from Kevin

Příspěvek od Theraphosa »

Nový Venom 2 od KJ, narozdíl od předchozí verze v titanu a s lepší ocelí.
Přílohy
venom03.JPG
venom02.JPG
venom01.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Venom 2 from Kevin

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, tento nožík je můj sen, čekám až trochu spadnou ceny. Zajímal by mě váš názor na volbu povrchové úpravy.
V jednom feedbacku kluk píše, že satin se mu líbí víc, jelikož ten Stone wash je na něj moc tmavý (koupil oba, se někdo má :-D )
No já už si dokonce pohrávám s myšlenkou, vyjímečný nůž, vyjímečný povrch, možná pořídím i titanium coating. Na videu vypadá dost dobře.
A musím se smát, jak tam nadává na ten klip, že duráckij :-)
Mě připadá jako ze Shirogorova F95...
Přílohy
snap259.jpg
snap260.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Umnumzaan replika

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, moc pěkný kousek. Hlavně ta rukojeť Wilson combat mě vždy přitahovala, nicméně ta prohlubeň na čepeli Umnumzaana mi příliš ruší zaběhnutý sebenzovský tvar. I když o to asi šlo, trochu jim rozšířit rodinu.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Umnumzaan replika

Příspěvek od Theraphosa »

Mě se naopak ta čepel líbí, nakonec jsem si ho pořídil od KJ.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Umnumzaan replika

Příspěvek od Weiny »

To jsem tam ani v nabídce neviděl, tohohle Umnumzaana (šílený název) od Kevina. Asi to bylo v nabídce před podzimem, když jsem to začal sledovat.
Z large Sebenz toho moc nenabízí, teď už vlastně nic. Dlouho jsem pokukoval po této krasavici, která už je také out:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 76846.html
Ale ty prachy bych za to nedal, to už je skoro půlka ceny originálu z druhé ruky...
Přílohy
Sebenza Kevin.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Umnumzaan replika

Příspěvek od Theraphosa »

Umák od Kevina je už vyprodaný, vyšel mě asi na 3.200 Kč, kupoval jsem, když byl USD ještě pod 20 Kč. Kvalita tradičně super, vycentrovaný, framelock zapadá ani ne na 50%. Děrované fosforbronz podložky, váha o něco nižší než u Wild Boar, bez nápisů, jen na čepeli za kolíčkem jemně S35VN. Je to prostě super nůž, který nikdy neprodám ;)
Přílohy
um01.jpg
um02.jpg
um03.jpg
um04.jpg
um5.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Kevin John small sebenza Wilson Combat

Příspěvek od Theraphosa »

Kevin John small sebenza Wilson Combat

Taky již vyprodaný parádní kousek od KJ. Bez nápisů CRK,titanové střenky, ocel S35VN. Perfektní zpracování, vycentrovaná, bushing, děrované fosforbronz podložky. Tahám jí jako EDC už přes dva roky a framelock se nehnul L-) Koupit se ještě dá, ale už jen z oceli Sandvik 12C27.

http://www.aliexpress.com/item/Wonderfu ... 73626.html
Přílohy
seb05.JPG
seb04.JPG
seb03.JPG
seb02.JPG
seb01.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Kevin John small sebenza Wilson Combat

Příspěvek od Weiny »

Moc pěkný kousek, tichá závist :p
Díky "origoš" fóru jsem si taky prošel Sebenzománií a chvíli si hrál s myšlenkou, že svoji touhu po ní ukončím Large Sebenzou Gold leaf od kluka z fóra, neb jsem pěknější nůž neviděl.
No naštěstí jsem zvolil volbu více nožů za méně peněz a small Sebenzek mám teď 5. Ale jen jednu jsem chtěl od Kevina, volba padla na regularku.
Samozřejmě po Wilson combat verzi jsem také prahnul a zvolil verzi od Wild boaru, která je o třídu níž. Nejen matrošem titanu (kdoví jestli je to titan), čepelí, framelock jde za půlku a trochu se kouše, ale hlavně má jako další velká spousta wilboardích Sebenz špatný úhel ostří. Jeho linka není v rovině s tělem nože ale směřuje dolů, což vypadá divně:
Přílohy
Sebenza small wilson combat - Wild board 1.JPG
Sebenza small wilson combat - Wild board 2.JPG

Odpovědět