Sbírka obrbobr

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Odpovědět
obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Sbírka obrbobr

Příspěvek od obrbobr »

I já zde přispěju něčím z mé sbírky:
Wild Boar Shirogorov Poluchetkiy
Microtech Marfione Whaleshark
Spyderco C156GPBN Southard
Ze sbírky zůstalo pouze Spyderco, vše prodáno spokojeným majitelům.
Přílohy
DSC02193.jpg
DSC02197.jpg
DSC02198.jpg
DSC02199.jpg
DSC02200.jpg
DSC02202.jpg
DSC02208.jpg

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Decepticon

Příspěvek od obrbobr »

Jak jsem slíbil Weinymu, dávám nějaké info o mém decepticonu.
Tenhle nůž (originál) jak jsem zaregistroval, tak jsem se do něj hned zamiloval.
Ovšem částka 1.070USD mě vrátila zpět do reality. Takže když se objevil klon tohoto nože, neváhal jsem ani chvilku a objednal ho. Vyrábí se 3 verze. Tu nejlacinější s cenou kolem 50USD ani nechci nějak komentovat - prostě to není ono.
Další dvě verze se liší prakticky jenom barvou střenek a klipu. Jelikož jsem trochu alergickej na modré anodizování titanu, které je teď v módě (viz. ZT 0392), rovnou se rozhodl pro variantu kombinace šedé a zlaté barvy a za příplatek cca.20USD.
Za 14 dnů jsem nůž měl na stole. Přišel ve stejné krabičce jako Polusetkiy z mé sbírky + PU pouzdro s kapsičkou.
Po vybalení se dostaví wow efekt - je to fakticky nádherná kudla. Obdivuju návrháře, kterej ho navrhl, opravdu geniální střenky v kombinaci s krásnou "spanto" čepelí. Zatím každý, kdo nůž viděl, vyvalil oči a hodně dlouho si ho prohlíží a zkoumá.
Trochu jsem se bál velikosti nože, ale drží se velice dobře, nicméně jako edcčko asi fungovat nebude - váha je 200g.
Co se týká zpracování, nebudu lhát, není do úplně dokonalé. Kevin John to není. Na střence jsou drobné nepřesnosti na povrchovce, ale já jsem hodně náročnej a nikdo jinej si toho ani nevšiml. Chod nože byl z výroby poměrně tuhý. Trochu jsem si pohrál se šrouby pivotu a rázem to bylo jiné. Čepel se otvírá jak po másle a co víc - nůž lze otevřít "gravitací". Myslím tím ve svislé poloze švihem. Tohle mi dělá ve sbírce jenom jedno CRKTčko ještě :-bd Čepel je samozřejmě vycentrovaná - viz. foto.
S nožem jsem spokojen, ale přemýšlím, že bych ho "pustil" do světa a pořídil si originál, ale to se budu muset plácnout přes kapsu :((
Přílohy
DSC02444.jpg
DSC02463.jpg
DSC02469.jpg
DSC02476.jpg
DSC02481.jpg
DSC02486.jpg
DSC02493.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Dobrá recenze :-bd Fakt parádní future kudla. Mohli by udělat dětskou verzi s čepelí tak 8,5cm a vahou okolo 150g, to už by se dalo nosit a do toho bych šel ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Decepticon

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, parádní recenze, díky za ni :ymapplause:
A za fotky samozřejmě. Menší Decepticon by už asi zase nevytvářel ten správný WOW! efekt *-:)

Některé nože je těžké je klonovat, tento obzvlášť, ale celkem se to naštěstí podařilo :-bd
Je krásný a gratuluji k němu. Někdy nám budeš muset nastínit zbytek své sbírky, tuším, že se máme na co těšit =P~

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

rozborka :-)

Příspěvek od obrbobr »

Kdyby to někoho zajímalo, tak takhle vypadá Decepticon rozebranej ;)
DSC02501.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

re:rozborka

Příspěvek od Weiny »

Dobrá práce :YMSMUG: Vypadá to jako nějaký hlavolam, díky tomu, že je rukojeť ze čtyř dílů...
Zdá se tradičně ušetřili podložky pod ložiska, díky tomu se to pak hůř centruje, ale Ty jsi měl štěstí ;)
Koukám jsme na tom všichni (zatím tři) stejně, nedá nám to, dokud nejukneme dovnitř @-)
Víc kudel z "čajny" na pokoukání nemáš? :p

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od obrbobr »

tak Decepticon nabízím k prodeji, je potřeba střelivo na nové akvizice :ymhug:

Odpovědět