Negativní zkušenosti, aneb co nekupovat...

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Negativní zkušenosti, aneb co nekupovat...

Příspěvek od Weiny »

Zazněla prosba o vlákno, věnované nevydařeným klonům či negativním zkušenostem s prodejci.
Všichni jsme si tím nejspíš prošli, naštěstí se to hodně lepší a u nožů nad 70USD je to poslední rok dost posunuto nahoru, no v levnější kategorii se určitě pár šmejdíků najde, tak sem s nimi ;)
Mě velmi naštvala jedna "šarže" Kershawu 1830 s krátkým flipperem:
http://cinskenoze.cz/viewtopic.php?f=12&t=40#p277
A o této verzi Shira se už raději nebudu vyjadřovat...
http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g ... 223#716223

http://cinskenoze.cz/viewtopic.php?f=12&t=14&p=316#p316

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Cold steel

Příspěvek od jijawifi »

u prodejce to vypadá celkem slušně http://www.aliexpress.com/item/Cold-ste ... 88730.html

Takže pár obrázků fujtajblíku
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No z fotek se moc vyčíst nedá, musíš trochu přidat i legendu ;)

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

doplnění

Příspěvek od jijawifi »

tak trochu popisu:

dle prodejce
Full length: 22cm
Blade length: 9.7cm
Thickness: 0.5
Blade material: 440 C
Hardness: 58HRC
Handle material: wood flower plow
Sheath: leather sheath
Weight: 360 g

délka se neřeší protože už od jednoho prodejce mám informaci že nesmí nabízet nože delší 10cm
u některých nožů které jsou svou povahou delší a prodejce spolu vyfotí metr s měřítkem a nůž má čepel vždycky pod 10cm
buď fotku proženou photoshopem nebo maji předělaný metry/měřítka
proto taky když žádám upřesnění skutečné velikosti tak požádám o fotku v ruce a hned je jasno

takže tady ten kousek neodpovídá v:

výbrus každé strany je jinak vysoký
konce výbrusu u ricassa nejsou proti sobě
otvor v záštitě pro čepel velký a tím pádem nevycentrované uložení
záštita není z jednoho kusu ale ze dvou a ty k sobě nedoléhají
popis na čepeli má být COLD STEEL JAPAN ale je tam VIKING helma NORDWAY
na druhé straně je 420 steel a mělo být 440C
kovové zakončení rukojeti není v ose rukojeti ale pootočené

myslíme si že prodejce má vypnuté hodnocení .Setkali jste se někdo s tím že ve zpětné vazbě není vidět ani u jednoho zákazníka zpětná vazba?
nebo mě napadlo že v okamžiku kdy zboží někomu dojde a udělá negativní hodnocení tak položku smaže a udělá jí znova pod nějakou drobnou změnou a tím pádem není už vidět nic z minula a tak furt dokola
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Pěkný zmeteček :) .. Já do teď nevěděl ,že na ali jsou i nože s čepelí větší jak 10 cm .. tyto a jim podobné nože jsem měl za nějaké zmenšené repliky ..
:D
A to hodnocení prodeje je aspoň mě záhadou ..

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Hodnotenie-rating

Příspěvek od G36 »

Kliknite na hodnotenie(hviezdičky a %) vpravo od prvej fotky na vrchu stránky ;)
Keď tam je-samozrejme 8-|

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Cold Steel reklamace závěr

Příspěvek od jijawifi »

Tak už jsem párkrát za ty roky řešil reklamaci nebo nedodání zboží od Wonga :-s
ale s tímhle "tatarem" to bylo fakt dlooouhý #:-s
Na maily a na otevřený spor nereagoval,posílal jsem fotky a vyjádření ale bud byl TUKAN nebo
to dělal schválně.Jednou jsem s ním chatoval ale jen se omlouval a nabízel vrátit 5$
protože ale stále spor neuznával a z druhé strany jako prodejce to nepřijal a nepotvrdil
byl jsem nucen napsat po nějaké době stížnost na neřešení přímo do Aliexpressu.
Hned druhý den přišel mail ,že spor je uznán a celá částka bude vrácena na můj účet.
A po 3 dnech jsou doma ;)

Takže mrzáček se pokusíme přebrousit ,upravit a zakalit.Třeba se z toho něco vyklube.
Což je příjemná činnost pro dlouhé zimní večery /:)
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Chce to nadhled :-)

Příspěvek od Weiny »

Teda Ty těm Wongům dáváš zabrat :)
Ještě dokud tu poloviční šavli nabízel, koukal jsem na ni a i na ostatní, co prodával. Taktéž jsem netušil, že prodávají takovéto obří nože a suverénně píšou délku ostří pod 10cm. U folding knife jsou opatrnější, často przní originály s čepelí přes 10 cm pod 10, aby splňovali ten limit ali.
No k věci, jednu hvězdu a takovýto boj o refund kvůli výše zmíněným drobným nesouladům? :-s
Já vím, jsou to staří flegmatici, já jim tyto často i nechtěné nesrovnalosti taky dávám vyžrat, ale spíš u dražších nožů...
Je pravda, že přesně před rokem, kdy jsem začínal na dhgate, mi přišel jeden vystřelovák ve stavu, kdy nešel vystřelit, musel jsem zabrat dvěma rukama a opravit nešel, i když jsem se snažil. Černěná čepel měla čerň v jednom místě sedřenou, prostě jsem se jako Ty hryznul a vyžadoval refund. Prodejce mě ignoroval, z dhgate pořád chtěli více fotek, informací, dokonce video, no nakonec jsem to vzdal a na dhgate už nic nekoupil. Nůž jsem daroval známému začátečníkovi ;) A z těchto zinkálových OTF už jsem také raději nic nebral a zaměřil se na lepčejší nože a hlavně prověřené obchodníky.

Přemýšlím, když nůž cos koupil (a jemu podobné, je jich tam dost) stál kolem 25USD, kolik stojí výrobní materiál, kolik práce, kolik vydělá prodejce, no a pak se nedivím, že na kvalitu kašlou. Pod 50-60USD je spíš náhoda koupit něco, čemu sedí popisky, všechno lícuje, působí neodfláknutě. Kolikrát musím vychladnout a zkusit se vžít do role kitajce na druhé straně. Rádi prodávají, je jim jedno co a jak, ali a jiné shopy jim to umožňují z tepla domova, a často jen přepošlou to, co jim dodali výrobci či jiní prodejci. Sám víš, že naučit se problematiku nožů chce měsíce ba roky zájmu a hledání, na to oni často nemají čas, a ne všichni jsou jako třeba tento Not Good Man store, který nože všechny kontroluje a ty, které se mu nelíbí, slevňuje a prodává s popiskem little defect.
http://www.aliexpress.com/store/725357/ ... tle+defect
Pár jsem od něj vzal a ptal se ho, proč to tak dělá. No a napsal, že chce mít super hodnocení a čisté svědomí. By mě zajímalo, jestli ho to uživí :-) To co bere jako defect jiní vůbec neřeší (not centered, potřeba doladit dosed zámku atd.), nože ani nevybalují...

Chce to prostě hledat dobré prodejce, kvalitní zboží a u laciného nečekat zázraky, člověk si pak ušetří nervy B-)

Na druhou stranu mě šokoval přístup naopak kupujícího, který si koupil za neskutečných 474USD Carson Exorcist M390 a měl poškrábanou čepel, přesto dal 5 hvězd a docela pozitivní hodnocení, tomu říkám klid a pokora, to bych nedokázal ^:)^
Carson Exorcist M390.jpg
Přílohy
snap505.jpg

Odpovědět