Úpravy a tuning nožů

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Díky Marťas, věděl jsem že nezklameš ;)
Ještě prosím podrobněji, takže všechny tmavé SW čepele jsou nejdřív naleptané chloridem? Tím procesem to zčerná? Když to dáváš do bubnu, jak to vypadá? Kdybys to tak nechal, bez omýlání, co se stane?

A jen pro upřesnění, jak se přesně vyrábí tento povrch nožů? Který m.j. vůbec nechápu a neuznávám, poněvač přesně takto vypadá po pár týdnech nošení v kapse jen po kontaktu s klíči apod...:
Přílohy
IMG_5843.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Keď vyberiem čepeľ z chloridu tak je celá čierna (kyselina soľná robí šedý povrch) no a potom to dám trochu omlieť a sem tam skontrolujem ako to vyzerá
Keby si to nechal tak,bude sa to časom odierať hlavne na hranách ,ktoré budú svetlejšie-myslím :)
Nezvyknem to fotiť počas procesu,ale mám vykutý nejaký materiál tak keď z toho niečo vybrúsim skúsim ti nafotiť aj priebeh výroby,bude to ale uhlíkovka,tá dáva tmavšiu farbu.
A tá sebka mi príde ako normálne doškrabaná od kľúčov vo vrecku,nie ako zámerne vyrobený povrch :ymsmug:
To spyderco a prívesok boli tiež "nerezové" :D
Přílohy
SAM_0648.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Satin

Příspěvek od G36 »

Trošku som sa hral vonku :D
Vek noža možno určiť podľa ručky,zabudol som ho sfotiť predtým ale viete si predstaviť... ;)
Myslím,že sa celkom podaril-či???? :ymblushing:
Přílohy
SAM_1402.JPG
SAM_1404.JPG
SAM_1407.JPG
SAM_1409.JPG
SAM_1410.JPG
SAM_1411.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Pořádný satin

Příspěvek od Weiny »

Dobrá práce :-bd
Kudlu bych sice dávno smýkl do popelnice, ale výbrus vypadá dobře, jsi kouzelník :D
To je právě téma, co jsem tu chtěl dokončit. Jak se tyto výbrusy dělají? Pošudlíš to na pulírce nebo jak?
Stonewash je jasný, mlátí se to v bubnu a vesměs to pak stojí za prd, krom ZT 0801 se mi žádný SW povrch na ali nelíbí, často vystupuje původní výbrus, moc se s tím nemazlí.
Ale satinu je spousta a především zde hrají dle mě obří roli dva faktory - použitá ocel a možnosti nožíře.
Abych pravdu řekl, uspokojuje mě až výbrus Kevinovy S35VN, případně od Vespy modrý Neon, dokážu na to při správném nasvícení hledět i hodinu jak puk, doslova mě to fascinuje.
No ostatní D2 a všemožné další oceli to mají buď horší (i od Kevina), nebo takové o ničem, o nesouměrnosti ani nemluvě (Hinderer's). Ale ono je to asi hodně těžké to strefit, nespálit, udržet tvar a nepřehnat to. Proto je každý kus origo. A určitě něco i vyhodí, bo to kluci v šusťákovkách po půl litru saké určitě občas přepísknou :))
Jak to kdo dělá, strojově či vše v ruce? Čím?
Přílohy
Shirogorov Neon blue S35VN.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Robil som z ruky na vlastnej pásovke a v šušťákoch,ale bez saké :D
Pás Trizact,grit 400/8€ kus !
Musím potrénovať a stiahnuť svoj Neon na tenšie!

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

výbrus jak má být

Příspěvek od Weiny »

Mimochodem, jeden z nich ^:)^ :-J
Přílohy
Rike knife satin.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Tak ten je super :-bd
Asi kúpim T50-ku a trošku ju "upravím"! :D
Vidím tam podobu ;)
Přílohy
HTB1TQk2JVXXXXbVXpXXq6xXFXXXf.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Když už tu probíráme satin, tak kupodivu na originál 0562 je na omak ne úplně hladký, i když na pohled dokonalý. Když po něm přejedu nehtem, tak to je slyšet(jakože bzučení). F95 od Kevina je krásně hladká. Nevím jak to vysvětlit a mobilem to určitě nevyfotím. Pod světlem je to vidět, je to plasticky velmi jemně proužkatý, ale naprosto symetricky. To musí být jedině strojovka.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Na mojich nožoch (95,Neon aj Asymetric) je ten satén "cítiť" tiež,rovnako aj na tom starom čo som robil sám.
Myslím,že hladké to bude po jemnom preleštení na kotúči s pastou-vyskúšam a poreferujem ;)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Odpověď na dotaz k DLC asi patří spíš sem :-)
DCL jsem si nechal udělat u HVM Plasma, jsou tady v Brně a stálo mě to vzhledem k malé čepelce 150kč - zanesl jsem to tam osobně, takže bez pošty :-)
Mám už dlouho v plánu nechat si to udělat i na jiné nože, ale nějak jsem se k nim nedostal pro jiné (jiné nože i jiné zájmy). Každopádně tohle je čisté DLC, na rozdíl od toho co používá KAI - to je plněné wolfram-karbidem, pokud je mi známo, proto se neomatlává, má stejnoměrnou barvu a hlavně skryje povrch pod sebou. Tohle čiré DLC naopak povrch zvýrazňuje, stonewash, satin, vlasové škrábance, cokoliv :-s Vyplatí se ho udělat na úplně nové, nebo nově napovrchované čepeli, protože v tom stavu pak bude roky - tohle je skoro nepoškrábatelné.
Jediná nevýhoda je snad v tom, že je jen tak odolné jako povrch, na němž je nanesené, a obávám se že z titanu či hliníku by se stejně brzy otřískalo. Napařit to jde na cokoliv, když jsem měl kousek čepele (omylem) vymaskovaný malířskou papírovou páskou, vyšla z toho krásně černá :D Jen u ostatních materiálů asi nebude tak pekelně držet, jako u oceli - pokud si pamatuju dobře, k oceli lne výborně, protože je to v podstatě čistý uhlík :-)

Odpovědět