Sbírka Ksakru

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Krása :YMDAYDREAM: Až teď mi došlo, že krom těch Spyderco máš úchylku na carbon :D :))

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Ty Spyderca už mě nějak přestaly bavit, mám jen tyto tak na zničení, do práce apod. :)
Ale je pravda, že ty levné Spyderca jsou ostřejší jak ty drahé nože :(
A ..ano úchylka na karbon - je to tak :ymblushing:

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Specwog Warrior

Příspěvek od Ksakru »

Dorazil jeden pevný, všichni ho jistě z Ali znáte. Mě se líbil tak jsem ho vzal..
Co o něm říci - kvalita zpracování mně spíše překvapila na to co jsem očekával, jedinná chybička, že není tak extra ostrý.
Ale to se doladí, líbí se mi kydex a jeho možnost upnutí na opasek v horizontální poloze, což jsem u nože s pevnou čepelí hledal (moc jich tam není).
Jinak s nožema se nyní trochu krotím hlavně z důvodů velkých výdajů kolem vánoc, a koupil jsem nový MacBook, který také nebyl zrovna levný. Takže nucená pauza :D
Kvalita oceli jistě bude nevalná ale beru to tak, že s tím stejně asi moc nenařežu :)
Rozepisovat se o něm nijak nebudu, přidám sem jen pár foto, pěkný vánoce :)
Mimo to jsem si na nože upletl ocásky s těmi ozdobami, no vypadají teď trochu lépe.
Přílohy
WP_20151218_09_32_06_Pro.jpg
WP_20151218_09_33_06_Pro.jpg
WP_20151218_09_33_30_Pro.jpg
WP_20151218_09_33_42_Pro.jpg
WP_20151215_14_26_44_Pro (2).jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ocásky jsou dobrá práce, pěkně sis pohrál :-bd A koukám i Glock si jeden zasloužil :))
Kudla zajímavá, snad poslouží. Noťas paráda, já zase pořídil Xperia z4 tablet, taky darda B-)
Užij svátky chlapáku, přítulku Ti přeji :YMPEACE:

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

katana a Wakizashi

Příspěvek od Ksakru »

Sorry kluci nejsou to nože ..
Ale líbilo se mi to a tak jsem si pořídil .. a to zde :
http://www.aliexpress.com/store/630171

Každopádně cena obou cca 100 $/ Kus. ( po smlouvání :) )
Dodání je skrze EMS extrémě rychlé .. po odeslání z číny byl v Praze za 2 dny , nevýhoda je nutnost poctivě proclít.
( dalo by se to clo objeít ale nechtělo se mi ) Oba dva byli celně zadrženy i když na jednom byla cena 25 ;) a na druhém poctivě 100$.
Po doručení milé překvapení kvalita je ucházející - poměru k ceně.
Damašek obou je krásný , ale ostrost nebyla podle mého gusta .. potřebovali dojedovat.
U ostření Katany jsem docela zajebal/poškrábal i čepel tak jsem ji poté musel složitě leštit do původního stavu.
Každopádně kdyby někdo chtěl - líbilo se doporučuji prodejce.
Držák na zeď jsem zmastil v pracovní době :D

PS: A snad nebude vadit , že to sem moc nepatří.
Přílohy
WP_20160128_11_37_16_Pro.jpg
WP_20160128_11_37_30_Pro.jpg
WP_20160128_11_38_10_Pro.jpg
WP_20160128_12_01_28_Pro.jpg
WP_20160128_12_01_55_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Moc hezký :-bd S těma škrábancema při broušení jsem si taky už užil svoje, teď už si dávám bacha :D

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Katany

Příspěvek od Weiny »

V první řadě - patří to sem, kam jinam ;)
Přemýšlím, kam Tě to žene, tohle je opravdu pořádný kalibr, mám k tomu úctu i obdiv. Nadšenci do těchto šavlomečů mají většinou vztah k japonské kultuře, jsou takoví "jiní" (v dobrém slova smyslu :) ) a často tomu přizpůsobí i styl života, či aspoň různá cvičení, meditace, spojené s bojovým uměním. Vesměs je tam vazba na předchozí životy (%)
Každopádně tohle jsou tzv. dekorativní repliky, doslova se nedoporučují používat, neb jsou křehké, byť jsou krásné :-bd
Doufám, že naše folding repliky jsou použitelnější, zase je to jiná velikostní dimenze...
Přeji Ti, abys užil radosti z toho, co dokáže lidstvo vytvořit a čím se obklopit, sám zírám a díky za kousek Japonska na čínských nožích :D

PS: Jsi stolař? Stojan je parádní :ymapplause:

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Čekal jsem, že zareaguješ, a jsem za to rád. Já toho moc nenamluvím a ty jsi to vystihl úplně přesně ;)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

no já osobně doufal ,že používat se dát budou a taky to vyzkouším , i kdybych tu katanu měl zlomit.. :)
chystám se na ty tvrdé papírové dutinky o průměru cca 6 - 12 cm .. ty menší jsou od streth ( nebo jak to je strečovích ) folií
a ty velké máme v práci od nějakých netkaných textýlií s tloušťkou stěn 5 - 8 mm .. pokud si vzpomenu zrovna to nafotím :)
Vím ,že to není nic extra kvalita, ale měl jsem za to, že to aspoň něco zvládne.. ale můžu říci ,že hlavu by to sťalo jedním švihnutím - s tím jak jsem je přebrousil.. :)
koupil jsem jen , že se mi to líbilo delší dobu i jako dekorace. A nechtěl jsem vyloženě šmejdy od větnamců ..
Jinak nemůžu najít zatím žádný nůž co by mne nadchnul ke koupi .. :(
Navíc teď výdaje .. čekám ten gauč který jsem objednal , a chci ještě malorážku s optikou na blbnutí :)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Taky mě teď na Ali nic netankuje. Možná http://www.aliexpress.com/item/ALEXEY-K ... 792dae6762

Okamžitě bych ho koupil, ale kdyby měl o něco menší čepel, je to velká kudla [-( A taky předělávám kuchyň :D

Odpovědět