Vystřelovací nože

Vystřelováky - Out the front
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací nože

Příspěvek od Weiny »

Tohle téma tu docela chybělo, neb tu (zatím) není moc příznivců této kategorie. Ale já si na ně počkám ;)
Protože to byl vlastně první nůž, který jsem si chtěl pořídit a ostatní závíráky jsem absolutně ignoroval, přestože mě kluci na knifu varovali, že tohle nejsou nože na nošení, práci a jsou jen na parádu a Out the front efekt :ymsmug:
Čína ještě nic pořádného nedělala, taky jsem chtěl kvalitu, tak jsem zvolil jeden z klasických Ultratechů od určitě nejznámějšího výrobce OTF nožů - Microtechu.
Nůž jsem dotáhl z USA (přes shipexUS.cz), pár dní si s ním hrál a zpočátku byl i nadšen. Těch skoro šest litrů mi ale nedalo spát, takže mě pálil v kapse. Pak se přidalo pár problémů, co mi vadily, šel neskutečně těžko vystřelit, měl nepraktický drsný povrch, postupně bledlo logo, asi potem z rukou, byl docela tupý, nabrousit jsem si netroufal, díky této koncepci měl i samozřejmě jistou vůli, no a když jsem zjistil, že s ním kvůli tloušťce čepele neukrojím ani jablko, šel do sekce bazar a můj sen o pořádném origoš OTF-ku se rozplynul.
Nicméně vztah k nim zůstal ;)
Každopádně je to pěkná kudla:
Přílohy
Microtech Ultratech 1.JPG
Microtech Ultratech 2.JPG
Microtech Ultratech 3.JPG
Microtech Ultratech 4.JPG
Microtech Ultratech 5.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Čínské OTF-ka

Příspěvek od Weiny »

Když mě pak na konci roku 2014 přepadla další vlna nožománie, sice už jsem se zaměřoval na otvíráky a nechával se ovlivnit jako většina z nás především sekcí bazar na knifu, ale bylo otázkou času, kdy se mi tam ty vystřelováky zase přimotají. Hliníkové pořádné klony ještě nebyly na světě a celé dhgate a ali byly prošpikovány těžkými napodobeninami především Scarabů všemožných verzí a tvarů, s cenovkou kolem 35USD. Všechno jsou to odlitky ze zinkové slitiny, zvané zinkál, která se dobře odlévá a valí ve velkém, jen je měkká a především těžká, takže jsou to vesměs takové kýčovité obludky s váhou od 200 do 350g :-q
Přesto jsem jich docela dost nedočkavě pokoupil, neboť jsem netušil, že i zde kluci kitájští šikovní zapracují a na NC-čkách vzniknou klony, mnohdy nerozeznatelné od originálu.
Většinu fotek jsem dal do své sbírky, no zde jsou ony laciné kousky, které teď postupně prodávám či rozdávám po přátelích a rodině :-)
Microtech OTF 6x 2.JPG
Počátkem roku 2015 ale nečekaně přišla vlna nádherných klonů Halo série, které jsem prostě musel mít a do teď tomu nemohu uvěřit, že to jde pod 100 dolarů udělat a mít doma ;)
Microtech Halo 04.JPG
Microtech Halo 10.JPG
No a od poloviny roku se dalo pořídit několik kousků vlastních verzí OTF od prodejce s nickem Andy Xu, který m.j. prodával i otuněné karbonové verze Halo 151-10 po 300USD a prodal jich docela dost. No já vzal karbonovou napodobeninu Scaraba (za $120!) a pak něco jako Ultratech UTX-85 s neskutečnými 93g (za $70), ve velmi pěkném champagne kabátku s tanto čepelí.
Tri-Bit Screwdriver Tool2.JPG
Tri-Bit Screwdriver Tool3.JPG
Scarab red inside.JPG
Ultratech champagne tanto po rozbalení.jpg
Ultratech champagne tanto weight.JPG

min123
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2015, 16:21
Poděkoval:
Kontaktovat uživatele:

X-MT139-10 Microtech Troodon

Příspěvek od min123 »

Ahoj,
neví někdo kde sehnat kvalitní klon tohle https://www.youtube.com/watch?v=ce4zaB7Zdus krasavce?
našel sem tyhlehttp://www.coptrade.cz/coptrade/eshop/0 ... ombi-bazar stránky ale nekomunikují.
Dík za jakékoliv info.
Milan

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

min123: Troodony jsem viděl jen v nižších cenových hladinách a nedělám si iluze o jejich kvalitě :-/

Weiny: Ten "něco jako Ultratech" se mi moc líbil, reakce na hraní si s tlačítkem je přesná a okamžitá...asi budu potřebovat nějaký OTF na otevírání čipsů :D Co jsem se díval, Má smysl buď nová Vespa, nebo produkce BAT. Nepočítám HALO, to je úžasná velká hračka a skvělé strašítko na pacifisty, ale na otvírání pochutin tomu trochu schází motorek na zavření (námět na tuning?) :D
Vespa je krásně uhlazená, elegantní tělo bez jakýchkoliv rušivých prvků (např okopírované logo :P), perfektní zpracování a s možností volby barvy. Jen se mi moc nelíbí ten kombo-výbrus, to mi k OTFku prostě nesedí. Ali i DH $139
Modrá je dobrá!
Modrá je dobrá!
Ten tvůj by se mi líbil i velikostí, i umístěním tlačítka na hřbetě a jeho tvarem, přijde mi to takové tradičnější, přirozenější. Jen bych volil spear/drop point. Jen tím zpracováním za Vespou dost pokulhává (je to vůbec Bat?) Na Ali $88, DH $65
Vyber si...
Vyber si...
Zatím největší favorit je Bat Paladin, velký OTF s parádním drop-pointem. Má obyčejné torxy, což trochu kazí luxusní dojem, ale zase se do něj dá snáz dostat. Tvary těla jsou jednoduché, nic extra krásného, finiš je jen o málo slabší než na Vespě... nicméně dostává mě jak vybroušená je ta čepel. Ali $96, DH $70
Dvě varianty, krásná čepel
Dvě varianty, krásná čepel
Přílohy
Není to žádný prcek :-)
Není to žádný prcek :-)

min123
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2015, 16:21
Poděkoval:
Kontaktovat uživatele:

Troodon

Příspěvek od min123 »

V tom eshopu jak jsem uvedl ho prodávali za 18 stovek - (O jeho kvalitách si nedělám iluze, ale když mně se tak líbí :-) tak že někde ho sehnat museli ale kde? Na ALI nebo DH ho nemaj. Psal jsem jim do toho shopu email ale naprosto bez odpovědi.
Věřil jsem že někdo někde vyděl a poradí.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

McBarbar píše: Zatím největší favorit je Bat Paladin, velký OTF s parádním drop-pointem.
Jsem moc rád, že jsem v Tobě koukám pomohl zapálit jiskru obdivu či touhy po OTF-kách, ty nože mají své kouzlo a je škoda ho minout, zvlášť když se do toho kluci konečně pořádně obuli.
Paladin mě lákal hodně, jen je na svou délku docela hubený, navíc mám v jeho kabátku doma už Něco jako Ultratech :)) Ale nebál bych se ho, i když první počin této grupy mám v podobě červeného Scarabu a ta vůle je děs. Třeba se zklepšili, ale čím delší nůž, tím horší je to ukočírovat...

Zde absolutně vítězí natahovací Halo flotila, která se na ali ztratila, aby mohla na DHgate ožít a to i ve více tvarech čepele, nově i v tanto (u kratší verze 151-10)
http://www.dhgate.com/product/microtech ... 69209.html
Více zde, no ty ceny mě šokují, já dal za velké Halo 100USD, za první malé dokonce 130USD, teď se to motá od 50USD nahoru, to je za hubičku, vzhledem k provedení, váze a kvalitě. Jen elmax opravdu není elmax :ymsmug:
http://www.dhgate.com/wholesale/search. ... =331817951
Přílohy
paladin.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Dhgate především OTF-kům vtisklo novou chuť do prodeje, než jim tedy zase někdo přistřihne tipec 8-}
Že zrovna Kevin z Vespy bude prodávat novou verzi (v nových barvách) skvělých 24cm Halo151-10 za 52$, to mě ani ve snu nenapadlo.
Když si vzpomenu, že jsem dával 130 a později 100$ za kus, no fuj. A tyhle mají ještě černěnou čepel.
http://www.dhgate.com/product/folding-k ... 40849.html
snap615.jpg
snap616.jpg
Ještě mě malinko svádí tahle 27cm Makora za 78$, ale to už je taková opravdu úchylárna, dobrá tak na harakiri :))
http://www.dhgate.com/product/2016-micr ... 36772.html
snap617.jpg

nickita
Příspěvky: 5
Registrován: 04 črc 2016, 17:08
Kontaktovat uživatele:

OTF nože

Příspěvek od nickita »

Dobrý den,
měl bych zájem si pořídit více druhů těchto krásných nožů viz Makora i HALO, ale rozhodně nechci utrácet desetisíce za origoš.

Kde koupím kvalitní kopii těchto nožů, nejlépe jestli máte zkušenosti s nějakým výrobcem. Na DHgate je toho milion)
Myslím značky Microtech, ještě jsem uvažoval o Schrade Viper..ale Microtech je best)

Děkuji :)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Zdravíčko pane ..
jak sem mrkne Weiny určitě ti poradí .. tak sečkej .. já osobně do vystřelováků nedělám :D

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

jj taky bych nejspíš odkázal na Weinyho, ale když už, tak bych nešel do ničeho jinýho než tohle http://www.dhgate.com/store/product/hig ... 96823.html

Odpovědět