Dicoria

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Dicoria

Příspěvek od Theraphosa »

Killer whale

Pěkný originál čínský macek z dílny Maple Forest - Dicoria. Nevím, jestli je to novinka, ale všiml jsem si ho až dneska ;)

Celková délka: 245mm
Délka čepele: 100mm
Tloušťka čepele: 4mm
Čepel: S35VN 60HRC
Váha: 260g - to už je na batoh :D
Střenky: TC4 Titanium
Cena: 153USD
Přílohy
killer01.JPG
killer02.JPG
killer03.JPG
killer04.JPG
killer05.JPG
killer06.JPG
killer07.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Fuj to je ale obluda :ymdevil:
A ta váha a ještě na podložkách za takové peníze... X_X

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Dicoria MOLLETTA TRE

Příspěvek od Theraphosa »

Krásná menší kudla. Za ty prachy ($135) už mohli dát lepší ložiska, ale aspoň jsou v miskách. Dávám plus za speciální klíče už v balení :)

Celková délka: 175mm
Délka čepele: 74mm
Tloušťka čepele: 3,5mm
Čepel: M390 61,5 HRC
Střenky: TC4 Titanium
Kuličková ložiska
http://www.aliexpress.com/store/product ... 56640.html
Přílohy
moleta01.JPG
moleta02.JPG
moleta03.JPG
moleta04.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Veľmi pekný,len trochu viac "súčiastok" :D
Neon som predal pre jeho "veľkosť", a to mal dlhšiu čepeľ aj rúčku :ymhug:
Toto je veľmi drahý drobček :((

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No s tím Neonem jsi mě docela zklamal :-w
Vím že nože stále točíš a asi k ničemu nepřilneš natrvalo, ale prodejí Neonu sis dle mě ustřihnul možnost mít jakýkoli další nůž pod 20cm, protože dle mého skromného názoru na světě (či aspoň na ali) pěknějšího nože pod 20cm prostě není, ty tvary jsou dokonalé :ymapplause:
Tady ty prcky s M390 a cenovkami i několik set dolarů jsou toho důkazem, to se fakt nevyplatí, neb furt jsou to malé kudly, které brzo omrzí.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Z tohoto soudruzi v maniagu musí vzteky překusovat verzatilky, na některých eshopech se tohle jejich vymazlené dítě po roce sotva začalo prodávat, a číňani už to okopírovali...a moc krásně, dlužno podotknout! Ložiska vypadají opravdu dobře, těmhle miskovým dráhám tak nějak pocitově věřím víc (byť jsou asi citlivější na špínu), odlehčení je rozhodně dobrý krok, frézování na střenkách vypadá pěkně a udělali rovnou plnotučnou verzi s tím TRE systémem.
Jediné čeho bych se trochu bál je právě to poslední, a sice že ty sundávací otevírací fičury jsou hodně náročné na přesnost výroby. Pokud by to bylo jen trochu křivé, nebude to fungovat opticky, a pokud to nebude úplně přesně sedět, můžou se viklat a tak...Nicméně tyhle obavy by asi rozptýlila jedna pozitivní videorecenze :-)
Tohle je fakt krásný malý nožík, skoro lituju, že jsem spíš na velké nožíky :D Takhle si ho celkom jistě odpustím, leda by se objevil v satinu a byla nějaká slevička :D A taky nevím, jestli jim věřit tu M390, ta bývá na dražších nožích...ale jestli jo, rozhodně by to pro mě byl důvod ho zkusit :-)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Dicoria Longwind F-1601

Příspěvek od Theraphosa »

Pěkný nožík. Na ložiskách, super váha a jednoduchý design :-bd

Celková délka: 205mm
Délka čepele: 90mm
Tloušťka čepele: 3mm
Čepel: CPM 20CV 60HRC satin+drawing
Váha: 115g
Střenky: TC4 titanium

http://www.aliexpress.com/item/Dicoria- ... 5ac1bba8f1
Přílohy
longwing01.JPG
longwing02.JPG
longwing03.JPG
longwing04.JPG
longwing05.JPG

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno čepelka se mi líbí docela dost, evokuje mi bowie hinderera. Rukojeť už méně - ten vzor toho frézování je takový a la Schrade či S&W za deset babek. Ale když odhlédnu od něj, má to příjemný klip, calkom fajn tvar, je to pěkně placaté...bude to dobrá kudla.
Co mi nejde do hlavy je to, že tu máme nůž s ekvivalentem oceli M390 za $129, to je nevídané. Doteď v téhle cenové kategorii kralovaly kudly z S35VN, která je ovšem výrazně levnější. Teda nemyslím si, že by to na jednom noži mohlo dělat rozdíl $100-$150, jak to doteď bylo...ale je hezké vidět, že výrobce používá prestižní ocel na dostupný nůž a nešetří si ji na prémiové kusy :-bd

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Cena materiálu nie je až taká strašná:
CPM 20CV Surface Ground Steel .156" x 1.5" - See Length (12")
$41.60
http://usaknifemaker.com/knife-blades/m ... -note.html
A tu je aj porovnanie :-bd
http://cdna.terasrenki.com/ds/CPM-20CV_ ... heet_1.pdf

Podľa popisu je to super materiál,hlavne vysoko korozivzdorný!
_________________________________
Böhler M390:
Přílohy
snap586.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Však pokud je mi známo, 20CV je ochranná známka oceli od firmy Latrobe, a je to chemicky vzato ekvivalent Bohleru M390 a taky Carpenters CTS-204P. Ale že Latrobe nedávno koupila firma Crucible, jedná se teď o "CPM 20CV" (dříve snad podle všeho nebyla prášková, teď rozhodně je)
Korozivzdorná je fest, ale hlavně by to mělo ještě výrazně líp držet ostří, než S35VN.
Ad cena, jak říkám - podle mě si ty "prémiové" oceli často nechávají na dražší nože, aby měli co nabídnout. Nůž za $300 musí přinášet značnou exkluzivitu, a součástí té exkluzivity je ocel, že levnější nože takovou nemají.
A druhá věc, na sériovou výrobu je ideální ocel ve formě plechu, ze kterého pak laserem nebo vodou řežou čepelky (s pásovinou už by měli zbytečné drbání), a samozřejmě je potřeba mít jistotu, že ocel bude. Věřím že s dodáním M390 v plechu do Číny může být celkom problém, což se pak taky promítne do ceny...naopak Crucible evidentně do Číny dodávat umí (hafo nožů z S35VN) a potvrzuje to i relativně levný nůž z CPM 20CV B-)

Odpovědět