Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Kamarád ho koupil v černé bravě. Vycentrovaný, bez vůlí, docela pěkné zpracování, ale chod nic moc. Až bych řekl, že to drhlo. Určitě to chce rozebrat a poladit.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ja som mal červený.Po preleštení podložiek chodil dobre.Potom som ho podaroval za kováčsku vyhňu :-bd

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

DARK V

Příspěvek od G36 »

Je doma :D
Weiny budeš určite spokojný :D Hneď dávam foto na porovnanie,aj s tou anodizovanou 95(nie je to veľmi vidno)
Přílohy
SAM_1634.JPG
SAM_1636.JPG
SAM_1639.JPG
SAM_1640.JPG
SAM_1638.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

F95 CF S35VN Adai

Příspěvek od Weiny »

Tvůj Green thorn (Dark) vypadá dobře, hlavně ten satin je konečně krásný hladký a tenoučká fazetka, za ty prachy dokonalé dílo, jen jsi se mohl rozepsat ;)
Ale asi čekáš na mě s dražší verzí, no uvidíme.
Zatím hodím dojmy z nové verze F95 v karbonu od Adai.
První dojem byl trochu zklamání, stonewash střenek působil tak nějak omšele, jak to vytáhli z bubnu, tak to šlo do světa. Povrchovka čepele je nějaký podivný mix - původní výbrus, stonewash působí jako opískování a na závěr leštění. Pravda, je to zase něco nového, Adai ten sw vždy dělal po svém.. Fazeta je na fotkách tenká, aspoň se zdá, no mě přišla tradičně milimetrová :-q

Detent-ball, další kapitola, u některých nožů (Seashell i Venom od Kevina, Piston) je to všechno o přítlaku framelocku, dá se to krásně dávkovat až do polohy, kdy je flipnutí ukazovákem až bolestivé. Tady mohu pružit jak chci, a výsledek stejný, no aspoň je to na hraně použitelnosti.
Dvojřadé ložiska - začínám tušit, že nejsou tím nej, co tam kluci dávají, moc (a příliš prťavých) kuliček = více tření a s tím je spojený odpor a hlavně šustivý zvuk, který občas vnímám. Kevin už i do Venomů dává klasickou jednořadou keramiku s většími kuličkami, možná to bude ve finále lepčí :|

Včera jsem se vrhl na úpravu střenek. Kombinací cídící vaty a pasty na sklíčka mobilů (co bylo po ruce :D ) jsem střenky přeleštil a konečně se zbavil toho ušmudlaného povrchu a na nůž se dá koukat a jsem rád, že ho mám, jen po adajáckém M390 Seashellu za šílených 188USD už netoužím B-)
Na celém tom díle je vidět, jak se postupně stáváme náročnějšími a to co by nám dříve stačilo, dnes okecáme :D
Přílohy
F95 CF & Piston..jpg
F95 CF & Piston.jpg
F95 CF blade.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirogorov Dark/Temnyj

Příspěvek od Weiny »

Tak přišel, a po vybalení okamžitě rozptýlil obavy, zda to byl rozumný krok, zvláště po Pistonovi :)
Tento nůž je skrytý krasavec, na fotkách působí tak všelijak, prohnutou čepel moc nemusím, člověk si pravda musí trochu zvykat, karbon na fotkách vypadal taky nic moc. No a kolega tu v práci mi přiznal, že se mu nelíbil vůbec a netroufal se mi to přiznat :ymblushing:
Ovšem setkání tváří v tvář vše vyřešilo, ta koncepce je nesmírně zajímavá a konečně obzvláštňuje sice dokonalý, ale již trochu ohleděný klasický tvar Shiráků, navíc chod a poloha kuličky je opět rodinná, tedy dokonalá :-bd
Moc doporučuji, komu neva G10, klidně ať vezme toliko prodávanou levnější verzi, stonewash na ní vypadá moc dobře, tenoučká fazetka podtrhuje vychytanost produktu, který je konečně v poměru cena/kvalita na špičkové úrovni, a určitě výše než předražený originál B-)
Shiro Dark CF 1.jpg
Shiro Dark CF 2.jpg
Shiro Dark CF 3.jpg
Shiro Dark CF 5.jpg
Shiro Dark CF inside.jpg
Tolik součástek v jedné kudle jsem ještě neviděl, člověk aby si to pomalu popsal, a to jsem tam třetinu nechal :))

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

No konečne,čo?! :D
Ešte že si to stihol pred ich oslavami nové roka :))

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Oranžáda

Příspěvek od G36 »

Tak som si spravil farebnú radosť :D
Hati je oceľová=143g,dvojradové ložiská,perfektne spracovaná :-bd -asi zatiaľ zostane doma :))
F3 small-takisto oceľové príložky=130g,guličkové ložiská v mosadznej klietke,rovnako super spracovanie ale trochu menší ;)
Sebenza small-je vážne small =)) ,chodí na podložkách celkom dobre,len je problém pre tú veľkosť jednou rukou otvoriť-stále si pri úchope pritláčate lock.Inak je spracovanie super,veľmi pekný satén na oceľovej rúčke(440-vraj),čepeľ by mala byť D2 :p
Za tie prachy (cca.:15+20+50 €-od najmenšieho) super nože!
Přílohy
SAM_1692.JPG
SAM_1693.JPG
SAM_1688.JPG
SAM_1691.JPG
SAM_1690.JPG
SAM_1694.JPG

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Oranžovou g10 Hati jsem si právě taky objednal :D Jsem zvědav, tohle by měl být jeden z nejlepších poměrů cena/výkon z číny :-)
Popravdě nejvíc jsem ale chtěl CF+Ti Hatinu se 115g za $70 od Green Thorn, a než jsem se rozkýval, přestali ji dělat a všude mají jen (v mých očích horší) verzi od Dicorie. Nicméně objevilo se něco, co jak se zdá spojuje vzhled Dicoria-Hati a GT techniku - má mít taky 115g a dvouřadé ložiska, ale má (bohužel) speciální šrouby a nemá vroubkovaný hřbet, jako Dicoria. Logo na čepeli na fotkách není, ale v popisu ho zmiňují, tak kdo ví...
HTB1Bor7KXXXXXbrXVXXq6xXFXXXr.jpg
Uvidím co vypadne z prodejce, požádal jsme si o fotky vnitřku :-) Rozhodně to vypadá, že udělali čepel dost dotenka, tak to mám rád B-)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Pochlubím se nožem, který jsem pořídil kamošovi - GT 110B Axis
DSC_4949.JPG
Zpracování je trochu hrubší, jak by se dalo u nože za $40 čekat, dráhy kuliček nejsou úplně nejrovnější a axis trochu drhne, alespoň zezačátku. Samé odladitelné věci (touhle dobou už to má kamoš tak vyblýskané, že to chodí líp jak mnohé Benchmade), stejně tak řešitelný je pekelně kopytovitý výbrus o tloušťce přes milimetr nad fazetou - ten vypadá vyloženě nehezky a prostě neřeže, a to i kdyby nůž nepřišel tupý.
Originální stav čepele, z plochy fazety jde vidět značná tloušťka čepele
Originální stav čepele, z plochy fazety jde vidět značná tloušťka čepele
Ale k pozitivům - bolstry a linery jsou JEDEN KUS kovu nadvakrát ofrézovaný z jedné i druhé strany, do tohoto je zevnitř přesně vložen sub-rám s mechanismem axisu, dorazy a pružinami, a zvenku to kryjí opravdu ukázkově přesné G10 příložky. Odlehčené to není prakticky nijak, ale přesto má vcelku snesitelných (na tak velký nůž) 185g. Ocel se zdá být dobře zpracovaná a dostatečně tvrdá, což by člověk od D2 očekával, ale ne vždy se toho u levných čínských nožů dočká. Pružiny axisu jsou možná až zbytečně tvrdé, ale po vyladění povrchů to už tolik nevadí, hádám že se trochu vymačkají, a popřípadě není problém je trochu osmirkovat a ubrat jim síly. Vyladěný nůž není problém otevírat a zavírat mírným houpnutím ruky jen s jedním prstem na axisu...
Poznamenávám že tenhle nůž jsem neladil já, ale kamarád...docela uvažuju, že bych si taky jeden pořídil a upravil, no priority jsou teď jinde B-)
DSC_4952.JPG
Rozpracováno - nový majitel se hned pustil do přebrusu, tohle foto je na půli cesty (medvídek už mizí)
Rozpracováno - nový majitel se hned pustil do přebrusu, tohle foto je na půli cesty (medvídek už mizí)
Čímž se dostávám k závěru - nemá smysl kupovat si ho na hraní/používání, pokud ho člověk nemíní ladit. Pokud jo, stane se z něj parádní kudla "za pár korun", která si v mnohém nezadá s legendárním elegánem BM-710.

Hotovou kudlu snad v brzké době vyfotím a ukážu, zatím existuje jen umělecké ztvárnění z kamošova mobilu :-) Každopádně nůž s hrubým satinem vypadá najednou úplně jinak, spolu se staženou čepelí mu to dodává na eleganci a pronikavosti...a funkčně je to samozřejmě taky úplně jiná písnička :-bd
Teaser photo dokončeného přebrusu - tloušťka nad fazetou se zmenšila na pěkných 0,5mm a méně
Teaser photo dokončeného přebrusu - tloušťka nad fazetou se zmenšila na pěkných 0,5mm a méně

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

A ještě foto rozborky mého malinkatého Fule F3 mini za $23, u kterého Kevin tvdil, že použil skutečnou Cronidur30 (dusíkatá ocel s výbornými antikorozními vlastnostmi) z nějaké zakázky pro rusáky :D Co na to je pravdy asi nikdy nezjistím, rozhodně to nerezne ani nepatinuje, ale to zase tolik neznamená...možná se mi podaří domluvit si nějakou analýzu, no ta mi asi stejně nepoví nic o množství uhlíku, které by mělo být pro tuhle ocel charakteristické (malé) - jak rentgen detekuje dusík netuším, ale hádám že taky blbě.

Co se týče nožíku - má nádherný satin, skoro je mi líto no něj sahat - ale bude to nezbytné, přes 0,7mm nad fazetou je na takového prcka moc. Přišel taky tupý, takže už jsem brousil a zatím se zdá, že ostří drží velmi obstojně. Střenky, trochu odlehčené linery, G10 backspacer, to všechno je příkladně opracované a západní ďáblové se mají co učit (vskutečnosti západní ďáblové v mnoha případech ustupují od G10 a dělají rukojeti z plastiku, hanba Kershaw!) Možná by to celé mohlo být tenší, na svou velikost je docela zavalitý...díky tomu působí jako pracant pro slečnu s menší rukou, než jako "gentlemanské edc".

Jediná věc, ve které má tenhle prcek rezervy, je čepel. Povrchovka je jak zmíněno příkladná, ale ta tloušťka je nepříjemná, díra pro čep je nepřesná a větší (byť to kupodivu nemá vliv na to, jak nožík chodí a zamyká - precizně) a díra pro detent-ball je nejspíš jakkoliv neojehlená, protože vystřelit tenhle kudlík chce hooodně síly v prstu. A rukavici, tedy pokud si neobrousíte hrany flipperu, jako jsem to provedl já.

Ale jinak spokojenost, byl za pár vočí a mám zase co ladit :D Při troše snahy to bude charakterní pomocník!
DSC_4947.JPG

Odpovědět