Microtech

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Microtech

Příspěvek od G36 »

Microtech ANAX

Prvý Microtech čo sa mi naozaj páči ;;)
A za 55€ :-bd
http://www.aliexpress.com/store/product ... 23097.html
S origo čepeľou za $65:
http://www.aliexpress.com/item/MICROTEC ... 59354.html
A rúčka je z jedného kusa hliníka ;) :-bd

Total length: 218mm
Blade length: 94mm
Handle length: 124mm
Blade width: 34mm
Blade thickness: 3.95mm
Blade Material: D2
Net weight: 120 g
Hardness: 58-60HRC
Blade Finish: stone wash
Handle Material: CNC machining aerospace aluminum alloy one piece.
Pocket Clip: TC4 titanium alloy inlaid ceramic beads clip
Handle Surface: black oxide
Screw: Hardness HRC45 all 420 stainless steel screws, CNC engraving process
Structure: split modular structure, ceramics positioning beads, built-in double steel ball bearing pads
Přílohy
HTB1zcV8LXXXXXbBXFXXq6xXFXXX1.jpg
HTB1tKKjLXXXXXcJXXXXq6xXFXXXx.jpg
HTB12nvbLXXXXXavXXXXq6xXFXXXi.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Doplním fotky s "origo" microtech čepeľou :D
A pripomínam,že rúčka je z jedného kusu hliníka ;)
Přílohy
HTB1qwq4LXXXXXcYaXXXq6xXFXXXH[1].jpg
HTB1LkvfLXXXXXX0XVXXq6xXFXXXd[1].jpg

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Škoda že to je od Wild Board, k téhle "značce" nemám vůbec důvěru :) .. btw. koukám že to nemá flipper, kolíček ani nakou jinou dírku nebo nehetník - jak se to pak otevírá ?

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Dobrý postřeh :) Vůbec jsem si toho nevšiml. Otvírá se velmi zajímavě - cca 5.minuta :D Ovšem jestli tak hladce půjde otvírat i kopie, to je otázka L-)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Od počátku chci přispět, že jsem nepochopil klon s hladkou čepelí, neboť všechny originály mají drážku právě kvůli otvírání.
Na tom videu to otvírá tlakem na hřbet nože, dost podivná záležitost, ještě za hranicí např. plovoucího flipperu :ymsmug:
Nemohu se zbavit dojmu, že u tohoto nože Microtech tak nějak vaří z vody, bo jim po Socomech a Matrixech došel dech...
Je to samá dírka, kuličky, všecko na efekt, no a hliníkové tělo z jednoho kusu, v čem je to dobré? Hliník mi stačí na ZT 0770, nikdy více [-(

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Microtech ANAX

Příspěvek od G36 »

Tak hliník nedoporučuješ :( ?
Prečo?
Originál je myslím z titánu a to otváranie sa používa už dlho,napríklad Boker,a včera som to videl na nejakom custome na Knifecentre :-bd

http://www2.knifecenter.com/item/KNSDB0 ... ther-pouch

http://www2.knifecenter.com/item/BO01BO ... od-handles
Přílohy
BO01BO014b.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Na můj názor nehleď, v hliníku mám jen 0770 a ten nůž mi vadí celkově, asistence stojí za prd, pomalu si vytlačím puchýř, než to otevřu a přitom to i s pružinou sotva doletí do cíle, zlaté Kershaws...
No a hliník na něm je už od výroby jakoby ošuchaný, je to strašně háklivé na jakýkoli ťukanec, škrábanec, zvlášť v té hladké úpravě. A studí :-?
Hliník prostě patří na OTF-ka, tam na něj nedám dopustit :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Takovýmto cvrnknutím z opačné strany otevírám Cold Steel Talwar, za plotnu - je to celkom praktické i na backlocku :-) Na noži s framelockem a ložisky to bude lítat parádně.
Alternativně otvírání přes ostruhu, jako má ten Boker Exskelibur, chce trochu víc cviku, ale dá se to v nouzi rychle ošidit...stačí máchnout rukou s nožem kolem nohy a tou ostruhou si brnknout o šev na stehně. Gentlemanský Exskelibur vyletí jak automat :-bd
Na hliníku mi vadí ta nemožnost obnovy povrchovky, přeci jen titan si člověk nechá opískovat, leptnout, naanodizovat. Na hliník patří jen elox a to málokdo umí (a kvalitně asi jen firmy...) Na druhou stranu, pokud je to udělané dobře, musí se s tím asi hodně říznout o zem, aby se poškodil - protože na mém Kershaw Camber není ode mě, ani od předchozích majitelů ani škrábaneček.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Tak som ho nakoniec kôpil :D
Je to veľmi zaujímavý nôž-preto som ho bral :)) Na pocit je veľmi ľahký,hlavne pri otvorenom čepeľ citeľne prevažuje rúčku.Povrch hliníkovej rúčky je neuveriteľne hladký až zamatovo jemný.Niekedy by to chcelo pri otváraní niečo drsnejšie.Asi to bude fakt odolná úprava,už mi aj spadol na dlažbu a nikde ani stopa :-bd Klip je jeden z najlepších čo som držal v ruke.Vďaka veľkej keramickej guličke dobre funguje a netlačí v ruke.Len namieste kde je zoslabený je dosť málo materiálu takže by sa mohol pri prudkom vyhnutí von asi zlomiť :ymsmug: To isté platí aj o titánovom lock bare.Čepeľ bude z dobrého materiálu,má super zvuk.Dutý :-bd výbrus a ostrá lepšie ako napr.moje Shira :-s
A to by tak boli všetky pozitíva :((
V noži boli guličkové ložiská-dvojradové,nejaký blbeček utiahol hlavný čap tak,že guličky vytlačili do tenkých oceľových podložiek jamky :ymdevil:
Tak som podložky vyklepal a vybrúsil ale aj tak to nebolo ono-ešte že som mal valčekové ložiská :-bd Teraz je čap normálne utiahnutý tak že čepeľ nemá žiadnu vôľu ale behá až neskutočne ľahko-a to na sucho,zabudol som to troška namazať pri skladaní L-)
A prekvápko na záver :-o
Čepeľ má tak nerovnomerný výbrus,že pri zatvorenom noži vyzerá ako nevycentrovaná a pri otvorenom vyditeľne "vybočuje" z roviny!!! #:-s
Aj napriek tomu si ho chcem nechať :-$ Mám od predajcu sľúbenu výmenu noža alebo novú čepeľ-ešte komunikujeme :ymhug:
Samozrejme,že k nemu nebol špeci kľúč,ktorý som musel ako dobrý kutil vyrobiť =))
Přílohy
SAM_1743.JPG
SAM_1746.JPG
SAM_1742.JPG
SAM_1748.JPG
SAM_1667.JPG
SAM_1668.JPG
SAM_1670.JPG
SAM_1682.JPG
SAM_1683.JPG
SAM_1673.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Pokračovanie foto :ymblushing:
Ale inak som s ním spokojný =))
Přílohy
SAM_1674.JPG
SAM_1675.JPG
SAM_1745.JPG
SAM_1736.JPG

Odpovědět