Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Docestoval "Shiro" (celotitan)114g z Rotterdamu(samozrejme mimo colné konanie ;) ).
No, zatiaľ po celodennom hraní som trochu v rozpakoch. :-?
Zpracovanie presné, čisté, proste prvotriedne, 0,4mm nad fazetou, mechanika príjemná, hladká a jemná. Hmotnosť- to ma dokonca o 1g ojebabrali :D 113g.Oceľ by mala byť aj podľa Šandorových testov v poriadku. Ale niečo, neviem zatiaľ úplne presne definovať, mi nesedí.
Prehadzujem v ruke icebreaker/hati naslepo a vychádza mi to zatiaľ na icebreaker. :-bd Asi vyváženie, icebreaker s ťažšou rukoväťou viac sedí v dlani(tvarovo sú stejné), má aj nižší/plochší klip.
No možno to nakoniec dopadne, že vymením čepele(ak to pôjde) a Hati nakoniec skončí v zásuvke, ako zásobník náhr. dielov. :))

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Odlehčené Shira F95

Příspěvek od Weiny »

Pořád přemýšlím, proč tyto naháče nazýváte celotitanovými Hatinami (ty mají vždy jednu střenku z karbonu!), když jsou to klasické F95-ky, zvané nejčastěji natural, nude, mě se líbí česky naháč ;) I v galerii Shirogorova jsou zařazeny pod Flipper 95.
Flipper 95 Natural, nude.jpg
Jinak s váhou těchto odlehčených Green Thorn verzí mám stále stejný problém,jako u u Hatin. Nůž už je díky tomu příliš lehký, tak nějak se při držení převrací dopředu, neboť není vyvážený, a na někoho může působit příliš nedůstojně, lacině.
Pořídil jsem pro kolegu F95 vzor T (dosud jsme ji s adminem jmenovali želvou ;)) ) a jeho první reakce byla "ale on je hrozně lehký"...
Druhý kolega byl zase naopak unešený, že to je první nůž, který (pokud by je sbíral) by si ode mě pořídil, protože zase fandí všemu lehounkému co netíží kapsy.
Takže tohle 115gramové odlehčení má své pro i proti a určitě bych jej nechtěl u origoše za třicítku. Ale jsou frajeři, že si s tím pohráli, akorát už byla zbytečná další verze s S35VN, která se cenou blíží Kevinovým replikám.
Mě osobně ještě u Pattern T zklamal stonewash (toho je naháč ušetřen, zase je ale takový strohý), ten je ještě horší než u CF verze od ADAI, protože působí hrozně ušmudlaně a nůž tak není moc hezký, zvláště v drážkách vzoru je to tmavé a flekaté. Leštil jsem kartáčem i pastou, ale nejde to, snad jen opískovat a případně horní plochu přejet na smirku, jak to kdysi dělal Kevin. Pak je z toho ale zase vitrínovka a odlehčení ztrácí smyslu.

Krásný stonewash na Vzoru T od Kevina, který má admin a je nejblíž originálu:
F95 Pattern T Kevin SW.jpg
"Špinavý" SW od Green thornu, včetně stop po frézování:
Shiro F95 GT.jpg
Zde jsem ho kuchal, opravdu kvalita, vč.leštěných podložek:
Shiro Green thorn F95 115g inside.jpg
No a zde origoš vzor T:
Flipper 95 vzor T.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Podobně "lehká"(je to takový zvláštní feeling) je replika ZT0095, ale ta je perfektně vyvážená a nepřepadává, byť má čepel o 1mm silnější než originál. Originál nemá odlehčené střenky, slabší čepel a je o 15g těžší. Neměl jsem ho v ruce, ale logicky musí dost padat "na prdel" :-?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

tuning

Příspěvek od Weiny »

A už je z něho vitrínovka :-bd
Kolega na něj prozatím neměl peníze, taky pořád frflal, že ten můj od Kevina je pěknější, tak jsem mu dal jeho kabátek, a hned je to úplně jiná kudla, a ještě o 40g lehčí ;)
Shiro F95 T Green thorn tuning..jpg
Shiro F95 T Green thorn tuning.jpg
Shiro T Kevin&G.T.jpg
Nakonec jsem objevil kouzlo leštícího filcového válečku napuštěného pastou a vyleštil mu čepel, i když není úplně hladká.
Leštění Shira GT.jpg
Shiro T GT & Hati.jpg

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Tak už mně taky ta celotitanová Hatina nebo F95ka dorazila, no a sem z ní dost zklamanej :) Celkové zpracování je super, jak jinak, ale vadí mně na ní jedna věc, kvůli které ten nůž prakticky nepoužívám. Nevím jak to popsat, ale prostě framelock při odjišťování klade strasně malý odpor proti prstu, kterým ho odjištuju. Je to celý takový měkky, málo napruženy nebo co já vím. Když to porovnám s jakože Icebreakerem od Dicorie, tak to je kua rozdíl. Nevím jestli je to tím že už je tam kvůli snížení celkové hmotnosti málo materiálu, nebo to má jinou příčinu, ale sere mě to :) :ymsick:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

A v čem je problém tu F95-ku "nude" rozebrat a framelock o 1-2mm napružit? ;)
Krom Kevinova Socomu není nože,co bych nerozebral a nedoladil k obrazu svému, žádný nebyl úplně akorát, o mazání nemluvě. Tak do toho vlítni a uvidíš.
Tyto poslední verze od G.T. mají práci detent-ballu na nejvyšší úrovni, chybí mi jen drážkování čepele a lepší (hladší) stonewash. Pokud by ani napružení nepomohlo, zkus povolit a při zavřeném noži utáhnout ocelovou vložku, někdy si kulička lépe sedne.

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Napružit jak ? jako že to rozeberu a ták ňák vod voka vohnu do strany ? Na to se moc necítím ...

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Přesně tak... Tak nejak to od oka ohni do strany at to vice tlačí ☺
Nic na tom neni

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Taky už jsem to párkrát dělal, třeba i naopak, aby byl přítlak menší.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Icebreaker from Kevin

Příspěvek od Weiny »

Koukám se Kevin probudil a s ročním zpožděním udělal verzi Icebreakera...
Verzi Dicorie z nepodařené oceli už Vás tu pár zkusilo, takže pochybuji, že někdo ještě bude pošilhávat po 135-ti dolarové :p
Kromě drážek na čepeli a odlehčení na 147g na tomto kusu není nic zajímavého, satin v nedohlednu, dvojitého výbrusu se asi nedočkáme nikdy 8-|
Co mě rozesmálo je Benova hláška v popisu: no logo is good for Resell :))
Hlavně že je tam pro něj zase výřez, že by snad Kevinovo poznávací znamení? =:)
Přílohy
snap036.jpg
snap037.jpg
snap038.jpg

Odpovědět