Sbírka Ksakru

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Jak ostrý ti nůž přišel ? Ten můj to je katastrofa , úplně tupý ..
Dnes zkouším brousit a nějak se tomu nechce ...... A nejen tomu ale i mě věřit že to je D2
I po hrubém kameni to klouže jako po mýdle a nějak to nechce nic brat .. jako by to bylo pochromovné nebo co ..
Jinak koukám že už mají další verzi :
Přílohy
2016-NEW-ZT0456-Flipper-folding-knife-bearing-D2-blade-G10-handle-outdoor-Survival-camping-hunting-pocket.jpg_640x640.jpg

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Ježiš nestraš zas s tou ocelí :) :ymsick: Muj není vyloženě tupej jak kráva, takovej ten test na papíru s ním jde víceméně v pohodě, i když ten řez není úplně hladkej, ale trošku se ten papír třepí

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

No už je ostrý jako břitva , ale dalo to práci ,, musel jsem to vzít ze začátku jemně na brusce (opravdu jen micro ) a jako by odstranit maličkou vrstvu
něčeho co vůbec nešlo brousit ... Teď by mě jen zajímalo jestli ta vrstva uvnitř bude vůbec držet ostří a jestli je to vůbec D2.
Každopádně pokud u mne zůstane alespoň měsíc budu moci objektivně posoudit .. A zhodnotím.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

takže po testu, ostří drží dobře... ale co to mělo na sobě za vrstvu z výroby to fakt nechápu @-)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Já to začínám chápat a vůbec se mi to nelíbí :-? Dle toho co popisuješ je to ten samý tvrdochrom, kterým si Klasik76 málem zničil kuchyň a otrávil psa :))
Náš "Kevin" nabízí nejlacinější verzi 0456-ky G10 za $21 a údajně také s D2, tak kde je pravda?
Už jim tu D2 v ceně nožů kolem $60 přestávám věřit, je to jako s pančovaným vínem u nás, kterého se prodává až 40% a je těžké se nechat nenapálit. Stejně tak kitajci určité procento čepelí s rádoby D2 poslední rok zdá se nahradí kdoví čím a pro jistotu tvrdochromem vytvrdí tak, že to působí velmi odolně vůči škrábání a tupení.
Poznáš to až pokusem o broušení či acid stonewash [-( Nože nebrousím tak nezjistím, ale podezření mám i na údajnou S35VN na Shiru CF od Adai...
Jinak tento puclík se mi stále líbí, ale musel by ho někdo uvnitř odfrézovat aspoň pod 150g ;)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Tak tak .. začínají to šidit .. tak jako se u nás šidí kde co, tak už se to přesunulo i tam kde dříve aspoň trochu chápali, že alespoň částečnou kvalitou se dá někam dostat. Dostávají se pomalu na západ :)
Jinak Weiny - tento nůž se s vyfrézovanýn vnitřkem dělá a má okolo 160g.. 100% jsem ho viděl ale nevím zda na Ali nebo na DH, cenu z hlavy nevím. Ale už je, má ten vnitřek vyfrézován jako celotitan Shiro.
Jen to chce hledat ..

Doplňuji zde :
http://www.dhgate.com/product/zero-tole ... 81010.html

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Proto jsem rád, že mám nešižené nože z Kevinovi dílny dva roky zpátky...

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

tak snad .. ale také se mi to takhle dříve nezdálo . prostě to začali šidit ..
jinak vzal jsem holky vyvenčit ... viz. foto
A přibylo Paramilitary II v Edici s ocelí S110V.. kvalita oproti kopiím za 15$ je velmi znatelná :D což je nejspíše jasný ..
prostě tato legenda od Spyderco mi ve sbírce nesmí chybět , mimo to mi rukama jen prošla Hati s dvouřadýma od Green thorn .. ale jen tak 10 min
Moc pěkný a lehký nožík .. ještě si ho v práci musím pujčit a omrknout je to krásný nůž .. a asi ho i pak vemu ..
A ZT0456 copy. Ten už je pryč zalíbil se dalšímu kolegovi tak šel z domu .. Zásobuji lidi u nás v práci noži :D
Přílohy
2016-07-27 08.42.29.jpg

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Dárek pro máti ..

Příspěvek od Ksakru »

:-bd MANTIS KNIVES® MT-9C Tough Tony
Jinak - nakonec jsem neobjednal Hatinu i když se mi tak líbila ,ale její sestru Alá želva .. s dvouřadýma od Green Thorn ( ukecal jsem ho z 75 na 70 $ )

http://www.aliexpress.com/item/Green-th ... .55.qKI68i
Přílohy
AdobePhotoshopExpress_6c6f1a4f1641452a82352b08d6c566ec.jpg
HTB1o9CxKFXXXXbOXFXXq6xXFXXXB.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Želva se mi líbí taky víc :)

Odpovědět