Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

litlle Tabargan/F3

Příspěvek od G36 »

Ále stále je niečo nové.
Ja mám novú krytinu na streche a novú fasásadu..... #:-s
A na Ali je toto asi novinka
http://www.aliexpress.com/item/2016-new ... 261.eFrFou
HTB142aYKVXXXXbSXVXXq6xXFXXXf.jpg
Tiež mi pribudlo aj niečo nové na poličke...
Napr. maličké Ti spyderco a coin claw :D Sergej Panchenko sa v USA na pláži obracia =)) od zlosti,za 12€ :-bd ho už chce aj manželka :ymhug:
HTB1bQ.YKVXXXXcPXXXXq6xXFXXXo.jpg
A nesmiem zabudnúť na Garzu :-bd
Ale tá dostane vlastnú "zložku" :p ,ešte potrebuje trochu upraviť a nemám času nazvyš-stále niečo maľujem,tapetujem,prenášam nábytok :((
Proste celková GO domu :ymsick:

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Ale to vytiahnutie priečneho kolíku z axis locku ma pobavilo. :))
Plní doslovne požiadavku na nezobrazovanie zámku.Vlastne predáva neistený nôž s doplnkovou výbavou. :-bd

Blain
Příspěvky: 8
Registrován: 20 čer 2016, 20:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blain »

Takže přátelé, taková malá vsuvka pro zasmání všem, kteří si tím také prošli :ymdevil:

Jak jsem zmiňoval, nožíky Shiro čínské produkce se mi vryly pod kůži především díky tomuto portálu.
Po několikahodinovém očumování se mi nejvíce zalíbil ledokol od Kevina.

Cenovka mě ale nutila mrknout po nějaké lacinější verzi a nakonec vyhrál seashell také od Kevina s tou jeho DAIDO D2.
Stále jsem váhal, jestli dát o těch blbejch pár šušňů víc ( cca 30eček ), ale prostě jsem šel do té levnější, že i tak mě uspokojí.

Došla a uspokojila nad rámec očekávání!!! Ležel mi na nočním stolku, očumoval jsem ho, flipoval u TV, udělal jsem si svůj úhel fazety, vyleštil do zrcadla, chodil jsem s voholenýma proužkama na rukou i nohách, jak jsem pořád obdivoval ostří mého nožíku na chlupech, ale stejně jsem občas skočil mrknout na ledokol.
A?????????

Vole nakonec jsem ho stejně musel objednat ten přiblblej ledokol, protože je prostě boží!!!
Měl jsem to udělat hned. Ale co jako mám dělat.

Takže snad nejsem jedinej, totálně ujetej magor :)) X( :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Já myslím, že nejsi jedinej a zdaleka ne poslední :)) :)) :))

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

A počkej kolik jich ještě objednáš, pokud se na to budeš pořád čumět..
Já jak se déle po něčem dívám,tak nakonec zjistím, že to potřebuju a nechápu jak jsem bez toho mohl do teď být :))
Jinak mě včera dorazila tzv. Želva (vzor T) od green thorn.. Myslím, že cokoli o něm psát je zbytečné, jsem spokojen.
Můj další nožík se teprve začne vyrábět, made in Czech rep. od pana mistra nožíře a zakladatele knife.cz.
Ale na ten si ještě počkáme pár měsíců.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Blain píše: Takže snad nejsem jedinej, totálně ujetej magor :)) X( :-bd
VITAJ V KLUBE =)) :ymdevil:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Blain píše:Nakonec jsem stejně musel objednat ten přiblblej ledokol ;)
Tak se pochlub chlapáku, už je to měsíc, Ledoborce od mistra Kevina máš určitě doma, jaké jsou dojmy, stálo to za to?
Nikdo z nás ho tu nemá, přišel nečekaně po víc jak roce Kevinova řádění ve vlnách Shirogorova a moc by mě zajímalo, jak se mu podařil. Na fotkách člověk moc nepozná, kvalitu těchto dražších verzí člověk často docení až při přímém srovnání s levnějšími klony, o pravosti oceli nemluvě :-s

Blain
Příspěvky: 8
Registrován: 20 čer 2016, 20:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blain »

Jo, doma je a nekecám když napíšu, že už jsem měl rozepsanou poměrně rozsáhlou recenzi, ale pak jsem ji nějakým způsobem na mobilu smazal a vše opadlo :D

Nejsem znalec, ale úchyl dost, takže si všímám věci, které tady možná oceníte :p

Řeknu to takhle:
Prodal jsem všechny kudly co jsem měl, protože oproti IB jsou prostě trapný.

Na první pohled mě velice příjemně zaujala barva. Ta anodizace je mnohem lepší, jak u té verze s Daido D2, kde barva působila hodně vyšisovaně, až vyblitě. Na IB je taková měnící se a hlavně na ošmatlaných místech prosvítá taková zlatavá patina. A to je fakt sexy. Velikost je pro mě ideální, ačkoliv se řadí mezi velké zavíráky. Díky vnitřnímu odlehčení střenek je ještě tlustší než Daido verze a to je také sympatické! Čepel je stejně velká, jako na mé oblíbené fince od Erapuu. Zpracování je dokonalé. Vše nádherně lícuje, Čepelka je tradičně perfektně vystředěná, nulové vůle... Ale to bych řekl je už asi standard :-bd

S35vn sem si zamiloval hned při broušení a leštění fazetky, protože oproti D2 jsem to dělal polovinu času (cca 1.5-2hodiny), přitom výdrž a schopnost nevylamovat fazetku, zdá se, je stejná ne-li lepší. Ale je fakt, že jsem si udělal elegantnější, tupější úhel. Povrchovka čepele je asi individuální, mě se na IB líbí mnohem víc, než klasickej stonewash co byl na Daido, i když se víc upatlává.

Nevýhoda oproti Daido jsou ty šrouby. Tam mi stačila mince, tady jsem zatím nahranej. Ale jsou prostě hezčí :)) kdyby měl někdo radu, budu rád, už bych jo chtěl vyčistit :)

Celkovej dojem je 11 z 10, lepší kudlu jsem v ruce asi neměl, a to mi včera donesl kámoš ukázat origo ZT566 f za 5.500kc... Neměl jsem z toho nože zdaleka takovej pocit, jako z IB...

Fakt doporučuju!

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Icebreaker from Kevin

Příspěvek od Weiny »

Jsi můj člověk, díky za recenzi :-bd
Šuplík už otevřu sotva jednou za týden, prolítnu očima svých několik Shiráků a s klidem ho zase mohu zavřít, protože tam jsou a já mám splněno ;)
Jasné, je to věc názoru, nožů je spousta a každý má jinou srdcovku, ale pro některé z nás je to tak nějak konečná a jsem tomu moc rád, neb to většinou konce nemívá, pokud tedy člověk nepřesedlá na jiný koníček či nezmění priority. Motorkáři jsou na tom ještě hůř, tam je motorka nade vše a navždy, protože je to životní styl a vše se kolem ní točí.

Co se týče šroubů, mám tento na karbon verzi od Adai a chodím do něj normálním šroubovákem, co zapadne na délku. Obalím tvrdou bužírkou a zaberu, neboť to také podlepuji proti protáčení. Pravda, musel jsem tenkou frézičkou zkosit hranu, jelikož ji okamžitě čekal zářez, jestli je na to spešl klíč netuším. Případně při odporu to nahřej chvíli v troubě, lepidlo povolí.
S35VN je proti D2 tedy lépe brousitelná? Čekal bych že bude naopak nejhouževnatější, něco jako nerez na obrábění, to je taky dílo 8-}

Věřím že máš foťák a cit pro pár skromných fotek, přepošli kousek té parády i nám na fórum, které se snad s koncem sluníčkových dní trochu rozproudí :YMPEACE:

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Len aby to nebola oceľ ako na tom čo odo mňa kúpil "klasik" X(
A ja mám odvtedy trochu zlý pocit... :|

Odpovědět