Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Tabargan 100NS M390 / S35vn

Příspěvek od G36 »

Ale tento Ti tu vadiť nebude :ymhug:
Nie veľký úbytok na váhe :ymblushing: ale pribral na cene :((
HTB1EMQMOFXXXXabXVXXq6xXFXXXw.jpg
HTB1XyNbOVXXXXapXXXXq6xXFXXXI.jpg
HTB1TPIOOFXXXXXkXVXXq6xXFXXXs.jpg
Overall Length: 230 mm
Blade length: 98 mm
Blade thickness: 4mm
Blade Finish: stone wash(Real Green thorn with High-tech stone wash)
System: double row ceramic ball bearing Axis + special steel washer system
Hardness: 58-60HRC
Knife weight: 146g
Blade material: M390 or S35vn

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 07535.html

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Final collection

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, odlehčený Tabargan je krasavec, jen jsem jim nikdy tak nějak nepřišel na chuť, jsou na mě moc monstrózní :)
No a když už tu máme ty vánoce, snad někoho potěším kolekcí pracně nasbíraných Shiráků, byť je málo světla a fotky jsou všechny tak nějak neostré :ymhug:
Shiros all 4.jpg
Shiros all 5.jpg
A víte co mě na těchto nožích mimo mnoho dalšího vždy fascinovalo? Že tak jak jsou na fotce níže, mají všechny čepel již mimo kuličku, tedy ideální pro co nejlepší hraní a zavírání bez nebezpečí záseku do palce :)) :-bd
Shiros all 2 blesk.jpg
Krásné vánoce chlapáci :ymapplause: :YMPEACE:

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Krásná sbírka, v Čechách nejspíš bezkonkurenční :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Pořádná sbírečka :-) Hele, neříkal jsi před nějakou dobou něco o tom, že s noži končíš, odvykáš, už je raději nechceš ani vidět? :p

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No to samozřejmě platí, ale dokud to tu nepřebereš (a přestaneš trůnit na knife.cz 8-} ) budu sem muset semtam přijít a taky něčím rozproudit zdejší ledy ;) Nože u sebe nenosím, už s nimi konečně nechodím po bytě a nešmrdlám u telky, nenakupuji a nemám ani v košíku, favorites či wish listě :D
Nicméně kompletní sbírku Shiráků jsem sem chtěl dát dávno, neb jsem díky nim fakt našel to pravé a když už ten šupl jednou za týden otevřu, jen kvůli nim :YMDAYDREAM:

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Také to mám hodně nárazové .. jak mám více jak 7 nožů . začne redukce ..
Začnu mít totiž pocit že tolik nožů nevyužiji .. ( nože totiž střídám a používám ). Zůstanou cca 3 kusy a začíná to na novo :D
Poslední dobou se mi protočilo několik nožů vesměs origo ZT a Lionsteel a pod . Jen jedno shiro "želva" na dvouřadých .. ale ten šel také z domu.
Nějak jsem začal pokukovat po nožích od nožířů .. nyní Raiser Raptor a na vánoce mám 2 dny M. Pokorného ( zatím se držím a krabičku jsem ještě nerozbalil ) rozbalení bude 24.12 večer .
Dále je objednán Dafy o Pokorného .. a časem asi něco od Hanes , želva bo Wasil ..
Ono já s těch origo mám takoví jiný - lepší pocit .. asi víte o co jde .. :)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ale h...o :ymdevil: Treba Ti dať doživotný ban na tomto fóre :))
Veď nože z číny sú každý jeden origo =))
A ja mám najlepší pocit,keď si to ešte upravím po svojom a funguje to lepšie a vyzerá krajšie ako "origo" :D
O cene nehovoriac :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ksakru píše:Také to mám hodně nárazové .. jak mám více jak 7 nožů . začne redukce ..
Přesně tak to mám já :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ksakru píše:Ono já s těch origo mám takový jiný - lepší pocit .. asi víte o co jde .. :)
To je právě to, že věsměs nevíme, i když Ti to přejeme B-)
Já tu psal, že jsem si jako první pořádný nůž pořídil origo Microtech Ultratech za cca 6 litrů a tak mě naopak pálil v ruce, že jsem se ho do 14-ti dnů zbavil. Ač jsem se na něj nesmírně těšil, strašně mi vadil ten nepoměr cena výkon. A když teď vidím tentýž nůž ještě s příjemnější pružinou na DH za $50 k nerozeznání od origoše, je mi jasné, kde se stala chyba, nebo byl můj problém. Taky jich šlo do světa za pár měsíců přes 200ks jen u jednoho prodejce, a z 90% do země výrobce, USA 8-}
A stejně jako G36 mě naopak bavilo ty kudly ladit a customizovat, i když to nebylo někdy úplně možné. Ale aspoň hřála cena a nemusel jsem nůž pak měsíce točit v bazaru na knife, kde jsem m.j. četl spousty příspěvků na nepodařené originály, ani s nimi to není vždy výhra.
Jo něco jiného jsou místní nožíři, tam smekám a nebránil bych se investovat, být v Tvé kůži, kdy už Tě tak nějak nic sériového nebaví. Já si říkal, kde je Tě konec, a on nám migroval ke konkurenci, ehm, k originálům :D
Je to o prioritách, pokud na to člověk má a stačí mu jen těch 5-7 nožů a točí je, proč ne origoše. Kdo chce mít nožů více a nerad prodává, případně rád upravuje, China vede. Byť to tam pomalu také končí, přechází v vlastní předražené produkci, a to už bych asi opravdu raději podporoval české nožíře...

Tak krásné vánoce :ymhug: :ymapplause:

Stylesteel
Příspěvky: 18
Registrován: 30 črc 2016, 21:04
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stylesteel »

Ksakru píše: Ono já s těch origo mám takoví jiný - lepší pocit .. asi víte o co jde .. :)
Z predraženého originálu som mal vždy aj pocit, že som sa pridal k bande blbcov. A keď som tento pocit potlačil, otitulovali ma takto ľudia v mojom okolí, keď sa dozvedeli cenu.
A asi najlepší pocit z kúpy predraženého originálu má jeho výrobca..... že sa mu zase nejakí chudáci, ktorí musia skoro ráno vstávať a ísť do roboty, poskladali na jeho luxusný a bezstarostný život. (Blíži sa ďalší Gumball, treba sa vytiahnuť )

Samozrejme to neplatí na nožiarov, ktorí si každý cent z ceny noža poriadne odmakajú. Platí to pre sériovo nasekané nožíky, ktoré skladajú 15 roční čiňani.
Chlap bez noža nie je chlap.

Odpovědět