Kuchyňáky

Nože s pevnou čepelí
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Kuchyňáky

Příspěvek od Weiny »

Vánoce se blíží, a musíme myslet i na své polovičky v kuchyni, pokud tedy ony vaří :D
Když už nekupuji zavíráky, nedalo mi to a obdaroval jsem rodinu rovnou třemi dranžíráky Dick, které byly v akci po 1300kč "u Herolda"
dick-premier-dranzirovaci-kovany-nuz-delka-15cm_1.jpg
Osobně jsem rok doma měl za krále Dick ze serie 1905, jednak provedením, použitelností, ocelí která se snad ani nemusí brousit, a taky cinkajícím zvukem :ymapplause:
1905.jpg
Ale protože po něm zatoužil budoucí švagr Tasmánec, co má již nože vychytané, a zrovna tento (dle mě nejuniverzálnější) rozměr nemá, rozhodl jsem se ho vyměnit, a jeho obdařit na vánoce.
Dlouho jsem pokukoval po Pohelreichových krasavcích a pak se jal prohledat web, no a nakonec doma přistál (jako dárek, tak se to dělá :-)) 16cm Zwilling Solingen za krásných 18 kil i s podpisem mistra :D To je jiné kafčo, lehčí, vyvážený, tvarově dokonalý, s obřími referencemi ze všech stran, doporučuji L-)
Professional-S-ZWILLING-J.A.-HENCKELS 16cm.jpg
Už mě jen mrzí, že jsem domácí kuchyňskou výbavu nezačal rovnou s touto značkou, ono to po kouskách jde poměnit všechno a pak má člověk radost, že může špičkový nůž i sloužit, k čemu byl především určen...
No a jde jsou všichni kluci pohromadě, pro inspiračku: :ymsmug:
Kuchyňáky 6-2016.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Já už asi 8 let používám tuto sadu Zepter, kterou jsem dostal jako dárek. Tenkrát stála asi 4.000,-. Moc důvěry jsem ke značce neměl, stejně jako k dalším, které prodávaly hyper super vysavače, nádobí apod. Nože mě ale mile překvapily, ocel(neznámá) velmi dobře drží, oproti třeba Tescomě. Ty dva menší, které nejvíc používám, se chystám přebrousit na rovné ostří, to zubaté brousit neumím a ani na to nemám vercajk :)
zepter.jpg
Nejlepší kuchyňák jsem ale koupil v hospodě těsně po revoluci za 50,-Kč :D Tenkrát ještě u nás v České Lípě fungovala pobočka Mikovu, kde vyráběli nůžky. Chlapi z Mikovu dělali jako fušku nože a prodávali je za pár piv. Ale ten matroš je brutální, brousím tak jednou za rok :ymhug:

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

No keď už sme na čínských nožoch ;) , tak toto je moja "pracovná"(amatérsky/domáco-pracovná) skupinka.
254.jpg
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 59602.html
Xinzuo rozhodne neurazia či cenou alebo kvalitou, na domáce použitie viac ako dostatočné. :-bd Aj keď predsa, ten"Chefknife"mohol byť tak o 4-5cm dlhšia čepeľ B-) .
A tu je potom zbytok:
101.jpg
Relatívne bežné, obyčajné Fiskars, nieje to wusthof ani dick, ale tiež nie som Pohlreich ani Jamie :))

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Čekal jsem, jestli se někdo těch jejich damašků za pár desítek dolarů chytne ;)
Já vzal jeden menší 5" Xinzuo před rokem a půl za $27, ale to je hrozné poleno. Čepel má sílu 2,2mm, a zvuk při dotyku stolu jako dřevo. Kované Dicky zvoní. Já nevařím, jen si s nimi občas z radosti zacinkám a večeři si pokrajuji těmi serrated :))

Asi hodinu jsem ho tehdy brousil, kvůli špalkovitosti (kuchyňáky mají mít pod 2mm) má dlouhatánskou fazetu a stejně ho nepoužívám, neb není damašek jako damašek a pravé damašky od výše jmenovaných firem jdou i k deseti litrům za kus. Zwilling má 20cm kuchyňák skoro za 40 litrů :-o
Ale pokud jsi spokojen a drží ostří, tak proč ne. A hlavně se mi líbí ten magnetický držák, správná dominanta kuchyně :D

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

No musím ti oponovať ;)
Hrúbka 1,8mm všetky, zvonia takisto, o damašku som si nerobil ilúzie ani keď som ich objednával :D .
Ostrie držia pekne. A oproti napr. sade KDS i Fiskars sú omnoho vyššie.
Asi toľko, buď rôzní výrobci( v číne ako sme si zvykli, celkom bežné) alebo sa to naučili. ;) :D
Edit. Držiak je nutnosť, nakoľko linku mám murovanú a zásuvky celkový počet-2. Takže samostatná zásuvka na nože nehrozí . A stojan ee.
Edit.2 Normálne si ma tak vyštengroval :)) , že som vytiahol posuvku a okuliare. Najväčší nad fazetou do 0,2mm. Toto nieje kopyto ani náhodou. ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No já mám tuto 13cm obludku a čepel má i divný tvar, je nejtlustší uprostřed (2.2mm) a u kořene se zase zužuje [-(
Xinzuo.jpg
Ostří nedrží a tak nějak divně se s tím krájí, prostě i po dokonalém pracném broušení nezajíždí do materiálu jako ostatní.
Ty máš i jiné rukojeti, tak snad se ve všem zlepšili, jako u zavíráků ;)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Tak tu je moja kuchynská zostava:
Lacná sada Fiskars z Metra-ten na pečivo s vlnovitým ostrím je super,najmenší je asi z plechovky od piva a veľký kuchyňák používa manželka lebo je ľahký :D .
Japonec tej istej značky z Tesca je OK za tú cenu,rozoberám s ním pečené kura a kačku a pod.,je hrubší tak vydrží aj nejaké páčenie a kosti.
Kovaný Berghof zas najviac používam ja-na všetko :D
Falkniven z VG10-tky asi nemusím predstavovať.Povrchovka veľa nevidrží ale oceľ je špica.Teraz som mu urobil novú fazetku a je to žiletka,až nebezpečne ostrý :ymblushing:
Ten malý s bielou rúčkou dostala manželka pod stromček.
Vraj Krupp 14116 B-)
No uvidíme,zatiaľ sa drží výborne :-bd
Ešte som si jeden objednal z Ali,keď dorazí tak doplním ;)
Přílohy
SAM_2462.JPG
SAM_2464.JPG
SAM_2465.JPG
SAM_2472.JPG
SAM_2468.JPG
SAM_2469.JPG
SAM_2470.JPG
SAM_2471.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Mám úplně stejný držák. Nedávno mi dorazil z Ali :)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Theraphosa píše:Mám úplně stejný držák. Nedávno mi dorazil z Ali :)
Nechcem ta sklamat,ale doma ma stal asi 4$ :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Sakra, dolar jsem přeplatil, jsou to podvodníci :D

Odpovědět