Sbírka Powerslave

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Powerslave

Příspěvek od Powerslave »

Tak zkusím také něco přidat.
Je to snad většina moderních zavíráků, nefotil jsem Švýcary, Mikovy a pevné nože.
Fotky jsou opravdu hnusné ale znova se mi to fotit nechce. [-(

Číňané
P1030716.jpg
P1030727.jpg
P1030728.jpg
P1030729.jpg
P1030730.jpg
P1030731.jpg
P1030732.jpg
P1030733.jpg
P1030734.jpg
Ostatní
P1030717.jpg
P1030718.jpg
P1030719.jpg
P1030720.jpg
P1030721.jpg
P1030722.jpg
P1030723.jpg
P1030726.jpg
P1030735.jpg
P1030736.jpg
P1030737.jpg
P1030738.jpg
Nožíři
P1030724.jpg
P1030725.jpg
P1030739.jpg
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Luxus, jsi frajer, moc děkujeme :-bd
Až na to pozadí, připomíná mi sýpkovinu povlečení našich babiček :))
Je to moc vkusně volená sbírka, máme podobné chutě a většinu nožů jsme tu probírali, a určitě se k některým skrze Tvé poznatky brzy vrátíme (Rike, Venom a další).

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

RK1502

Příspěvek od Weiny »

Normálně do sbírek nepřispívám, ale u Tebe mi to přijde ideální, hodit řeč o pár Tvých kouscích ;)
Rikemu jsem tu kdysi založil vlákno, svým způsobem mě fascinuje, jen se moc nerozjelo, neb Richard toho na Ali/DHG moc nepustil a také začal hodně ulítávat na damašku, M390 a logicky i cenově šel do nebes. Netuším, kde ty nože prodává, spíš asi jen po Číně.
Kousek co máš stál zpočátku také $200, až poslední měsíce šel najednou na polovinu, takže to jde.
Jaké z něj máš dojmy? Fotečku zevnitř máš určitě také :ymsmug:
Kdyby měl flipper, asi bych po něm šilhal.
Zde video (Marťas bude i rozumět =)) ):

Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powerslave »

Weiny píše:Až na to pozadí, připomíná mi sýpkovinu povlečení našich babiček :))
Tak to je další košile co už si nikdy neobleču :))
Weiny píše:Jaké z něj máš dojmy?
Kvalita zpracování je podle mě zhruba na úrovni ZT. Čepel má krásně hladký chod(možná až moc protože při odjištění se mi pokaždé zasekne do nehtu na palci).
Co se mi tedy moc nelíbí ale dá se tolerovat je tloušťka čepele nad fazetou cca 0,6mm což je na úrovni zt0562 takže to rozhodně není žádná žiletka :(
Co ale tolerovat nemůžu je klip - až moc velká část nože trčí z kapsy a absolutně nefunguje pokud jsou kapsy z trochu tlustšího materiálu a pokud se mi nůž už povede do kapsy narvat tak se nedá vyndat :-\ protože okraj kapsy se zasekne ve výřezu pro framelock #-o

Takže celkově se jedná o perfektní nůž který první nejde dát do kapsy potom z ní nejde vyndat a potom ti uřízne prst.
Weiny píše:Kdyby měl flipper, asi bych po něm šilhal.
Kdyby měl flipper a jinej klip tak bych si neměl na co stěžovat. :)
Weiny píše:Fotečku zevnitř máš určitě také :ymsmug:
tady jich pár je
https://postimg.org/gallery/28zmifgy2/
jedna ochutnávka:
Obrázek
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

RK1502

Příspěvek od Weiny »

Ó díky, opět skvostný příspěvek, na všem od Tebe cítím perfekcionalismus, radost číst :-bd
Fotečky taky bezva, konečně jsem se o tom noži něco pořádně dozvěděl. Já nože nenosím a určitě ne v kalhotách, ale většina chlapů jo a ten klip je zdá se klíčovým, pro používání nože. Ani jsem si nevšiml že končí tak daleko před koncem střenky a tudíž zbytek trčí. A škubání gatí o pružinu framelocku bude asi tradice u více nožů, neb je vždy v cestě a pokud se neudělá zkosená, klade odpor.
Tloušťka čepele nad fazetou je taktéž problém, mě ty tlusté dlouhé fazety odpuzují, je to dobré tak na vytahování hřebíků a hrubou práci, na jemné pokrajování a pokochání oka to není. A skoro sotva viditelnou fazetu jako u Shiráků na tom neuděláš nikdy.
Na některém noži to neva, jinde to ruší.
Takže tento kousek tedy nebrat... Musím zase mrknout na Rikův instagram a přidat jeho současné počiny.

Napadá mě, když jsi poslední dobou na tvary Maxace/Viteli/Attacker, nepřitahuje Tě LW AH-46 APACHE?
Krásný to nožík, s nechutnou cenovkou, no v jednom feedbacku o něm kluk básní, že absolutní klenot sbírky (samozřejmě si ho nepohaní ;)) ).
By mě zajímalo, jestli je opravdu tak vymazlený a za ty prachy stojí...

Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powerslave »

Weiny píše:Ó díky, opět skvostný příspěvek, na všem od Tebe cítím perfekcionalismus, radost číst :-bd
Ale no tak, můj písemný projev je na úrovni žáka prvního stupně základní školy :D
Weiny píše:Já nože nenosím a určitě ne v kalhotách, ale většina chlapů jo a ten klip je zdá se klíčovým, pro používání nože. Ani jsem si nevšiml že končí tak daleko před koncem střenky a tudíž zbytek trčí. A škubání gatí o pružinu framelocku bude asi tradice u více nožů, neb je vždy v cestě a pokud se neudělá zkosená, klade odpor.
Na jiných nožích s framelockem jsem tenhle problém nikdy neměl, tady je problém v tom že mezI výřezem pro framelock a klipem je cca 1mm na ostatních nožích jsem naměřil kolem 4mm
Weiny píše:Napadá mě, když jsi poslední dobou na tvary Maxace/Viteli/Attacker, nepřitahuje Tě LW AH-46 APACHE?
Krásný to nožík, s nechutnou cenovkou, no v jednom feedbacku o něm kluk básní, že absolutní klenot sbírky (samozřejmě si ho nepohaní ;)) ).
By mě zajímalo, jestli je opravdu tak vymazlený a za ty prachy stojí...
Tvarově se mi líbí ale nemám rád "thumb-disc" otevírání(vím že má flipper ale prostě se mi to nelíbí), koncovky pojistky kde se šroub šroubuje do titanu a ne do oceli, ta tyčka co má sloužit jako "over travel" je odpudivej a nemám moc důvěru v integrální konstrukci. Takže za 300 pro mě ne [-(
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Powerslave píše: Tvarově se mi líbí ale nemám rád "thumb-disc" otevírání(vím že má flipper ale prostě se mi to nelíbí), koncovky pojistky kde se šroub šroubuje do titanu a ne do oceli, ta tyčka co má sloužit jako "over travel" je odpudivej a nemám moc důvěru v integrální konstrukci. Takže za 300 pro mě ne [-(
Díky za názor ;) Thumb-disc mi nevadí, pokud to má flipper. A tady aspoň není kulatý zubatý disc, ale docela pěkná ozdůbka, teď to jde docela do módy.
Šroub do titanu by mi až tak nevadil, u této konstrukce to jinak asi nejde, spíš mi také moc nesedí tato integrální konstrukce ala Lochsa. Ale začíná se objevovat u stále více nožů, s vyšší cenovkou, asi se jí nevyhneme :-?
Powerslave píše:
Weiny píše:Až na to pozadí, připomíná mi sýpkovinu povlečení našich babiček :))
Tak to je další košile co už si nikdy neobleču :))
To jsi mě moc pobavil, za tu košili se omlouvám :D
Spoustu nožů z Tvé sbírky neznám, no nejvíc mě z nich asi přitahoval Kevinův Venom Attacker. Už jsme ho tu zdatně řešili, ale jen teoreticky.
Třeba ten karbon v čepeli je zvláštnost. Celkově mi ten nůž přijde docela robustní, ale každopádně velmi zajímavý a přitažlivý. Jsou takové i osobní dojmy? Já se v té době smál vysoké ceně, no po cenách současných Kevinových novinek mi přijde ta za Attacker ještě slušná :-bd
Otázka je, jestli bys ho koupil znovu ;;) A co bys případně doporučil, jestli satin či stonewash.

Stylesteel
Příspěvky: 18
Registrován: 30 črc 2016, 21:04
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stylesteel »

Pekná zbierka,
po niektorých kúskoch som poškuľoval roky, pri pohľade na ZT 0200 sa ešte sem tam tak debilne usmejem =p~ .
Ale človek nemôže mať všetko :p
Chlap bez noža nie je chlap.

Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powerslave »

Weiny píše:Otázka je, jestli bys ho koupil znovu ;;) A co bys případně doporučil, jestli satin či stonewash.
Původně jsem ho koupil hlavně ze zvědavosti. Zajímalo mě jak je na tom nůž s integrálním bolsterem a inlaií v čepeli za cca 200USD po stránce zpracování a musím uznat že perfektně. :-bd Problém je že na mojí ruku je střenka moc úzká(podobně jako u ZT0452) takže ho nepoužívám(pořád je to ale krásná hračka). Znovu bych ho klidně koupil ale zase jenom jako hračku, takže bych znovu vzal satin protože na KJ je docela hezkej (na rozdíl třeba od ZT kde je vyloženě hnusnej :-q ). Jinak jestli se nepletu tak rozdíl mezi satin a stonewash čepelí je i v materiálu s35vn vs m390.

a nakonec i jedno foto :) (tentokrát bez košile :D )
Hodnocení podle ergonomie(protože zpracování je perfektní na všech)
Viteli
Maxace
KJ

Obrázek
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Attacker

Příspěvek od Weiny »

Díky za odpověď :-bd
Attacker je (již) jen s M390 kolem $240. Překvapuje mne, že má na Tebe moc úzkou střenku, na mě na fotkách naopak působí velmi robustně, co mě od něj krom ceny odrazovalo. Asi máš tlapu jako medvěd :D
A stejně nevěřím, že by jsi s nožem za 200 babek pokrajoval polínka a riskoval újmu karbonové inlaye ;) Výraz bolster jsem musel googlit 8-}
A fotka super, pozadí profi, to je jiné kafčo, než ta sýpkovina :))

Odpovědět