Sbírka Theraphosa

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Weiny

Příspěvek od Weiny »

Theraphosa píše:
24 úno 2017, 09:16
Tak jsem čekal na Čínu a naskytla se mi koupě nového origoše za slušnou cenu :)
Kdyby jsi nekecal :)) Poslední tři nože máš origoše a tak nějak nám tu nejdeš příkladem 8-}
Pěkný nožík, nikdy jsem si nevšiml, že by vůbec u ZT takový vyráběli. Ty máš tyhle prcky myslím na hřiby, já co nejde nad 18cm už moc neřeším. Cenovka na ZT slušná, čepel má bezva tvar, jen mohla mít při své délce max. 3mm, takto ten hřib spíš roztrhneš, než rozkrojíš :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od Theraphosa »

Je to model z roku 2015. Cena byla nižší, než je na eshopech. Návrhář Les George, vycházel zřejmě z tohoto: http://www.georgeknives.com/ESV.html

ZT provedení je podle mně designově o moc hezčí a je to flipper. Na houby mám Gnoma, ale i 0900 by zdatně obstála :D Výbrus je, řekl bych, lehce duťák, takže řezivost bude dobrá. Klidně bych to viděl na super odolné EDC, aspoň pro mé potřeby :ymhug:

- foto pro srovnání:
ZTvsGNOME.jpg

Jinak je pravda, že poslední mé nože jsou originály, vyjma malého KJ Chinderera od tebe :D Ze současné čínské nabídky mě nic extra za srdce nechytilo a ceny highend modelů vyletěly opravdu brutálně. Navíc konkrétně ZT má super zákaznickou podporu, pošle ti zdarma veškerý hardware(klip, pivot, ložiska, šroubky), narozdíl třeba od Hinderera, který ti nepošle ani pitomou teflonovou podložku :-s

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Hinderer XM-18 3.5" Harpoon Spanto CPM 20CV

Příspěvek od Theraphosa »

Já jsem na ty "nosorožce" prostě ujetej :D
Přílohy
harpoon01a.jpg
harpoon02a.jpg
harpoon03a.jpg
harpoon04a.jpg
harpoon05a.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od Theraphosa »

Jen pro zajímavost. Hinderery obecně mívaly slabší detent. Bob Orlando to zdůvodnil tím, že nůž se dá otevřít na tři způsoby: flip, kolíček a váhou čepele. Zákazníci si stěžovali, že to neflipuje a Rick to nechtěl řešit. Vypadá to, že to teď rozjel na dvě verze, s fliperem a bez. Ty bez fliperu asi mají původní lehký detent. Harpoon má detent festovní, stejně jako ZT 0562 a kolíčkem ho neotevřu ani náhodou. Za to flipuje parádně, samozřemě na ložiska to nemá.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od Ksakru »

Gratuluji .. zrovna tento typ čepele je u hinderera dle mě nejpeknejsi.
Supr ocel .. jak jsem dřív hindoše chtěl .. již mě to přešlo.
Ono je to pěkný, ale ten nůž není jednou tak lepší jak muj 0562orblk v podobný oceli 204p .. na to, ze je jednou tak drahý. Podložky misto ložisek můžu, ty mam na 0630 a chod je naprosto máslový, bez jakéhokoliv vůle.
Odkud pak dorazil ? Z Finska :)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od Theraphosa »

Děkuji :) Přišel z Německa http://www.riversandrocks.com

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Kevin John Venom 2 - M390

Příspěvek od Theraphosa »

Po dlouhé době jsem si udělal radost a koupil novou verzi tohoto krasavce z M390 :) Zpracování je bezchybné, jak jsme si už u KJ zvykli. Flipuje jako raketa, framelock zapadá tak na 25% a nezakusuje se. Krásně se zavírá vlastní vahou. Jediné co se dá vytknout je klip, jak už to tu popisoval Weiny, nůž nejde moc dobře do kapsy ani ven. Možná by pomohlo trochu srazit hrany zeslabení framelocku, ovšem do toho se zatím pouštět nebudu - zatím to bude vytrínovka :ymhug:
Přílohy
venom1.jpg
venom2.jpg
venom3.jpg
venom4.jpg
venom5.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od G36 »

No ten by urobil radosť aj mne :-*
Jednu lacnejšiu verziu mám v košíku... ;;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Theraphosa

Příspěvek od Theraphosa »

Je parádní. Venom 3 a 4 už se mi moc nelíbí...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

CH3001

Příspěvek od Theraphosa »

Jelikož jsem prodal Gnoma, bylo třeba koupit nového houbobijce. Objednal jsem si CH1047 mini.
ch1047.JPG
Číňan to spletl a přišel mi CH3001. Zpracování bez chyby. Vycentrovaný, na ložiskách flipuje úžasně, ocelová vložka framelocku a i klip je z titanu. V euforii jsem já blbec odeslal super feedback, aniž bych si všiml, že je to jiná kudla, čepele mají velmi podobné :-S :D No nic, ještě jsem otevřel spor. Porovnal jsem parametry a CH3001 má o 1cm delší čepel a v ruce sedí skvěle a nakonec jsem spokojeý i tak. Malý dárek potěšil. Za 31USD spousta muziky :)
Přílohy
ch3001_1.jpg
ch3001_2.jpg
ch3001_3.jpg

Odpovědět