TWOJ 3501 - Vespa

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od G36 »

Úplná novinka od VESPA :D ,váha pod "sto" :-bd
OverallLength:200mm
Blade length: 90mm
Bladethickness: 4mm
Bladematerial: S35VN(100%)
Hardness:59-60HRC
BladeFinish: Satin
HandleMaterial: Titanium alloy
Netweight: 96g
HTB12BjROVXXXXapXXXXq6xXFXXXR.jpg
HTB18_YPOVXXXXbyXXXXq6xXFXXX9.jpg
HTB1ND2DOVXXXXbLXpXXq6xXFXXXe.jpg
HTB1SbG_OVXXXXbvapXXq6xXFXXXb.jpg
HTB1BuvOOVXXXXb3XXXXq6xXFXXXj.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Že by roj meteoritů, či velmi kyselý déšť? :))
Za stodvacet amerických prašulí? #-o
http://www.dhgate.com/store/product/hig ... 16529.html

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

TWOJ 3502

Příspěvek od Ksakru »

Nožík dorazil cca 11 dní po platbě, zda je to výroba Vespy netuším.
Vespa ho má v sekci "ostatní".
Nožík v pytlíku suchý - žádná mastnota paráda. Ložiska bez nečistot, netřeba čistit. :-bd
Flipnutí super, frame zapadá na krásných 20%..
Zdá se mi po zkušenostech s čínou, že číňané dělají tu šikmou dosedací plošku na čepeli - více šikmou něž někteří renomovaní výrobci - tím pádem by mohlo postupné opotřebení být pomalejší, a přitom krásně drží :)
Anodizovaný titan střenek se mi líbí ... to je ale otázou vkusu každého . . zlatý stipping paráda. Celotitan (jak backspacer tak i klip) se ani nehne, odpor klipu je velký, avšak na rifle ho dostanu.
Keramické ložiska i detent :-bd
Centr čepele je ukázkový SUPER
Zda-li se jedná o S35VN lze jen hádat .. Ale tento knife bych za ty peníze koupil, i kdyby tam byla D2, což není vyloučeno :)
Celkový dojem je nad očekáváním a jsem nadšen.
V zavřeném stavu je to takový menší kudlík .. pak stačí cvak a je z něj pořádný ledvinový teploměr :D
Ta proměna ze zavřeného na otevřený je opravdu nevídaná :-o
Kvalitou zpracování je o něco lepší jak Shiro "želva" (u želvy mi akorát frame z výroby zapadal na cca 45%)
Kudla za 90 $ - hodnotím 9.5/10
A doporučuji pánové :-bd
Mé fotky jsou okolo 10 MB a nejdou vložit, ale na youtube je:

Přílohy
IMG_20170310_085455-01-01.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od Theraphosa »

Gratuluju ke krásnému kousku :-bd Cena je velmi rozumná.

Jen k tomu framu, on zase velký úhel moc dobrý není, zakousává se nebo nedrží. Co jsem někde četl, tak ideální úhel je bratru 7 stupňů. Sebenzy ho mají zase menší a některé jdou skoro zamáčknout na druhou stranu. To, aby frame zapadal co nejmíň, je takový fenomém posledních let. Je to spíš psychologický efekt při prodeji, že nůž vydrží déle. Taky jsem na to zkraje hrozně hleděl a dělal si hlavu, když frame zapadal trochu víc. Pak jsem nad tím trochu zapřemýšlel selským rozumem a dnes to skoro neřeším. Ani na jednom noži, co nosím nebo s ním občas flipnu, se framelock viditelně nehnul. Ani za tři roky. Když je nový, lehce si sedne a dál už pak nejde. Osobně se cítím bezpečněji, když framelock zapadá na 50% než na 10%. Nové Sebenzy běžně zapadají na 70-80%. Ale samozřejmě záleží na vkusu každého soudruha :D

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od Ksakru »

dík za vysvětlení .. ono já si to tak nějak myslel , hledí na to dnes skoro všichni. A i já přiznám se :)
Ty úhly z číny nejsou o moc větší ale jde to poznat. A i na těch 20% to drží dobře ... zkoušel jsem bouchat hranu čepele a drží.
Ono ten tvar čepele - wharncliffe - se mi v poslední době hodně zalíbil .. i když tenhle ač je to neznatelné na foto či videu je mírně prohnutý.
Mám ho pořád v ruce, nemůžu se nabažit :D
Přílohy
17264874_1445185155513527_5048087088879947921_n.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od Theraphosa »

Ksakru píše:
12 bře 2017, 14:57
Mám ho pořád v ruce nemůžu se nabažit :D
A o tom to je :D

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od Weiny »

Ksakru píše:
12 bře 2017, 14:57
Mám ho pořád v ruce, nemůžu se nabažit :D
No jo, jenže proč nám to vydrží vždy jen pár dní??
Ono je to asi stejné, jako když má velmi bohatý muž možnost střídat ženy, tedy ty placené, však? :ymdevil:
Ten pocit zevšednění a posléze omrzení je ta největší zvrácenost moderní populace, žel nedá se mu zdá se vyhnout, tak střídáme \:D/

Jinak s patou nože zápasím od začátku, nesnáším sebenzovské protlačení skrz, ten úhel je primární pro celou životnost nože, a ne každý výrobce ho zmáknul. Číňani rádi úhel hrotí klidně přes 30°, což mi ale např. u jinak vymazlené 0562CF způsobilo nezamykání, tedy při tlaku na hřbet se nůž o kus vrátil. Musel jsem úhel zmenšit, což je fantastická práce, když není po ruce bruska :-W
Mě vyhovuje tak 15° a zapadnutí tak do 1/5, max 1/3, protože pak se to i lépe odemyká B-)
Přílohy
frame.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

TWOJ 3501 - Vespa

Příspěvek od Theraphosa »

Weiny píše:
12 bře 2017, 18:26
No jo, jenže proč nám to vydrží vždy jen pár dní??
Už tu trochu plevelíme téma 8-} Mám ten samý problém. Taky se mi kudla okouká, omrzí, zevšední a mám chuť jí prodat, a koupit zase jinou. Zjistil jsem, že to chce pauzu, někdy třeba až dva měsíce. Prostě si vezmu jinou (konkrétně ty Weiny máš z čeho vybírat :D ) Pak se k ní zase po čase vrátím a jsem moc rád, že jsem jí neprodal. Člověk musí odolat tomu prvotnímu nutkání. Je to boj :ymhug: :D

Odpovědět