Rike knives

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Rike knives

Příspěvek od Ksakru »

Píšeš.. sem tam se dostane levnější model na ali a dh.??
To by měl opravdu zapotřebí.. proč ty jak píšeš levné nejsou nikde jinde ve světě jen na ali. Je to kravina .. jsou to prostě padělky.
Navic jde o stejny nuz ..

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Rike knives

Příspěvek od Weiny »

To musíme rozklíčovat, hlavně v klidu 8-}
Na druhé straně tohoto vlákna byl na ali 1507s, který stál $333 a na blade stojí nyní $300.
viewtopic.php?f=12&t=80&start=10#p1014

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Rike knives

Příspěvek od Ksakru »

Jo sorry nechal jsem se unést .. jelikož jsem nedávno dostal přednášku od nejmenovaného člena knife o RIke .. zatvrzelého odpůrce fake .. Tak mi to asi zaklínoval do hlavy .. možná se pletu i já :D

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Rike knives

Příspěvek od McBarbar »

Ona je totiž ta 1508 "2nd Anniversary" edice opravdu jiná, než 1508S - to je integrál s M390, kdežto Anni je klasické konstrukce s S35VN. I design je malinko jiný, nevypadá to jako čínský "integrální Lionsteel na šroubech", ale působí to (alespoň na mě) jako regulérní "dostupnější edice" jejich bestselleru. A nakonec proč by to tak nemohlo být? Btw Aliexpress je hongkongský ebay, ne žádný dedikovaný portál na "fejky" (tohle slovo mi od určité chvíle leze krkem, kvůli některým pozérům z knifu)
Anni edice se mimochodem briskně vyprodala a byla následována další, o trochu větší 1701CF 2nd Anniversary, která opět vypadá jako prvoplánovitě budgetový počin - tedy pokud máte budget $175 :D já si tím nejsem úplně jist, ale...mno...líbí se mi hodně :ymblushing:
(koukám že jejích fotek už je tu dost)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Rike RK1701 CF

Příspěvek od Weiny »

Opravdu moc podařený nůž :ymhug:
Má neskutečně vydařený tvar a ergonomii, krásně se drží a má ideální rozměry a váhu, aspoň pro mne ;-)
Škoda jen, že je to taková šedá myš, já rád barvy a Rike je umí, řádí ale v jiných a drahších vodách, ale v těch zase já odmítám plavat :))
Dvě věci bych přece jen vytknul - vysoká cenovka (já vím, je to origoš, a furt levnější než integrální verze pro amíky), a prťavé jednořadé ložiska, ty mě naštvaly. Nikde jsem neviděl fotku vnitřku a u takto velkého nože měly být minimálně větší kuličky, tyhle má můj 18cm YJ-ANDY 701, kde jsou akorát.
Musel jsem tedy více napružit frame a utáhnut čep, aby čepel nepadala moc rychle. Zajímalo by mě, jaké kulky dává Rike do verzí za 300-400 doláčů.
A ještě taková perlička, někdo se snažil usnadnit nájezd detentu na čepel, jak to tu sražením hranky dělává Martin. Žel udělal to tak nešikovně, že místo hranky to byl dolík, ve kterém detent našel mezipolohu a člověk musel překonat odpor framu 2x... Tak jsem to srazil, ale i tak to zbytečně prodlužuje přechod detentu nad čepel, ta hranka musí být jen tak 1mm, jinak to zhoršuje hraní..
Každopádně je to klenot mé sbírky a hnedtak z domu nepůjde :ymapplause:
Přílohy
Rike RK1701 CF 1.jpg
Rike RK1701 CF 2.jpg
Rike RK1701 CF 3.jpg
Rike RK1701 CF 4.jpg
Rike RK1701 CF inside.jpg
Rike RK1701 CF weight.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Rike knives

Příspěvek od McBarbar »

Sakra, tak ten ti budu závidět! Docela rád bych ho někdy viděla naživo. Případně, pokud by časem přeci jen omrzel... :D

Odpovědět