JUFULE, Miker, KESIWO... kdo to vlastně vyrábí?

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
bacman
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2017, 14:45
Kontaktovat uživatele:

JUFULE, Miker, KESIWO... kdo to vlastně vyrábí?

Příspěvek od bacman »

Dobrý den,
na knifu se honosí, kdo si pořídil nabroušený výpalek a dal za něj víc peněz, tam se radši ani neptám. Jsem rád, že existuje i toto forum.

Existují v Číně různí výrobci, lišící se kvalitou, nebo to chrlí jedna fabrika pod různými jmény? Teď myslím 50+ USD nože.
Zaujala mě karbonová BM940. Na Ali je jich několik, údajně od různých výrobců - JUFULE, Miker, KESIWO. Má smysl to nějak řešit, nebo jsou všechny stejné?

Odkaz na Ali:
https://www.aliexpress.com/af/BM-940-94 ... BM+940+943

Marapu
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2017, 19:39
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

JUFULE, Miker, KESIWO... kdo to vlastně vyrábí?

Příspěvek od Marapu »

Tohle osobně by mě také zajímalo. Jinak já mám jednu kudlu od MIKER. Stála cca 30 US. Zpracování tak nějak na hraně, bo čepel není až tak rovná, nebo má špatnej výbrus bo vypadá jak ohnutá. Teď jsem vzal na zkoušku od BEAR CLAW Sigmu (na krabičce je BEAR CLAW) za cca 17 US a padla mi čelist nad perfektním zpracováním. Vše vycentrované, nůž vypadá podstatně dráž než na 17 US. Ocel D2 (pokud tam fakt je) nůž holil. Takže to je fakt loterie. Ono i nad 50 US se může stát, že přijde špatný kus.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

JUFULE, Miker, KESIWO... kdo to vlastně vyrábí?

Příspěvek od Weiny »

Zde bych jen nemíchal prodejce a výrobce (Jufule je dle mě jen prodejce). A pak nezbývá než číst feedbacky a čekat co dojde. Proto původně vzniklo i toto fórum, podělit se o zkušenosti s čínskými produkty. Ale to co jsme tu denně probírali už se vesměs nevyrábí.
Problém je u nožů kolem té dvacky, tam už se šetří kde se dá a je to loterie :-?

Odpovědět