Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ty šroubky mě štvou u všech Shirogorovů a vlastně i u některých Hindererů, mívají hrozně ostré hrany a ty vezmou za své při prvním kontaktu se šroubovákem. Takže je to buď ostré nebo ošuchané :( Poslední dobou si při práci s nimi olepuji šroubovák černou izolační páskou #-o

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Naštěstí šroubky od Kevina nejsou žádné bláto. Umáka jsem povoloval kleštěma na ségrovky, několikrát se mi smekly a na šroubku vůbec nic, a to ty kleště budou taky slušně tvrdé.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirogorov 95 Flipper 3D Seashell by Kevin

Příspěvek od Weiny »

Tak je tu první kus verze Seashell od Kevina, s D2, za 120USD.
Ale tato světlá verze se mi moc nelíbí, doufám že další várka již s S35VN bude v tmavé verzi, která je originálu blíže.
Také mě naštval s backspacerem, který je naprosto nesmyslně rovný a působí obyčejně. Kevin poslední dobou rád customizuje po svém, ale ne vždy mu to vyjde, aspoň dle mého vkusu...
snap375.jpg
snap376.jpg
snap377.jpg
snap379.jpg
Tento backspacer je u všech originálů i ostatních klonů Seashell verze, a je mnohem zajímavější, samozřejmě především v modrém provedení ;)
Backspacer original.jpg
Tahle barva střenek je mým snem, ale zdá se nesplnitelným :(
Seashell original.jpg
Prodejce mi na mé připomínky odpověděl, že bude více verzí, které jsou ještě ve výrobě, tak nezbývá než čekat na tu pravou a pak ji neprošvihnout :-)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

I tak je to krasavec ;) Měl jsi pravdu Péťo, Shiro tě prostě dostane. Už spřádám plány, že pustím Socoma a koupím si ještě aspoň jednu verzi od Kevina :ymblushing:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

:D
Tušil jsem, že Tě to také zasáhne, ale že bys byl ochoten pustit Socoma, to mě ve snu nenapadlo :ymsmug:
Toho tedy nedám z domu, pravda, hraní s ním je obtížnější, ale je a bude vrcholem Kevinovy tvorby, především rukojeť je jak z jiného světa :ymapplause:
Shirogorov je zvláštní nůž, málokoho dostane na první pohled, ale jak Ti vleze pod kůži, je jak droga. Bylo mi to jasné po vybalení menšího Neonu a od té doby se mi strachy třepe peněžka :-ss
Autorům se za několik let podařilo vystavit mu kult, občas prolítnu tu jejich galerii a zírám, kolik peněz dali jen za ty snad stovky profi fotek s neskutečnými aranžemi.
No nakonec mu slávu rozšířili tunami klonů a replik mistři Číňani a korunu dává Kevin, semtam ADAI.
Tak nějak tajně doufám, že by pár kousků od nich mohlo být naší konečnou, laťka je vysoko a případné další nože už by mohly být spíš zklamáním.
Moc si přeji, aby se nám neomrzel, zatím stále končím u něj a zbytek sbírky odpočívá v pokoji a zapomnění, uvidíme jak dlouho to vydrží :-? ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Za tu galerii musel dát fakt ránu. Ale tady nejde o kult uměle nebo komerčně vytvořený, ten nůž tě prostě dostane @-) Napsal jsi to naprosto přesně, cokoliv jiného je zklamání :ymsmug:

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Moc se mi líbí i s plochým backspacerem, jen bych ho rád viděl v satinu /:) A s bronzovou anodizací, na tom se shodnem, že to je jedna z nejhezčích úprav...holt to už si člověk musí (nechat) udělat sám.
Ten seashell vzor působí tak prostorově, že jsem vždycky měl za to, že má tahle varianta vypouklé střenky a je tedy tlustší a těžší - ale podle fotek je to je iluze a nůž je placatý :-? Ani mě nemrzí že starší "turtle" varianta bez ozdob na hřbetě už je fuč, tohle je teď můj favorit :ymhug:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

100 lidí, 100 názorů ;)
Tahle customka s názvem Seashell (v překladu mušle :) ) se v originále v satinu snad ani nedělala a dle mě se k ní ani moc nehodí :-?
Ani podobný custom Ledokol se v satinu nedělal, spíš se některé verze leštily do zrcadla, což mě fascinuje :ymapplause:
No v některých čínských verzích satin je, jen mají jednořadé kuličkové ložiska. Uvidíme, jestli Kevin zůstane u dalších verzí pouze u stone wash blade finish, nedivil bych se tomu ;)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Pěkný satin se hodí ke každému noži, i takový malý násilník jako ZT0350 vypadá najednou ušlechtile ;-)
ZT0350CFM390.jpg
U Shirogorovů je "ušlechtilost" první, co člověka napadne, prosadili se díky čistému designu a luxusnímu mechanickému i povrchovému zpracování, takže mi spíš přijde, že se k nim nehodí stonewash ("hodíme to s to do omílačky, za pár hodin hotovo...") - když už, tak nějaký speciální, supr jemný na zrcadlovém povrchu? Nevím jak to popsat. Každopádně Adai udělali verzi Seashellu v hrubém satinu a myslím že pěkná :-)
New-Shirogorov-Sergey-Custom-Seashell-Flipper-font-b-S35VN-b-font-Blade-3D-Sand-Blasting-Titanium.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Souhlasím :) A když stonewash, tak aspoň podleštěný.

Odpovědět