Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Drážka je opravdu nestandartní, na Youtube jsem to viděl povolovat malou mincí. S tvrdostí materiálu to bude asi horší. U většiny nožů 40+USD se uváděl materiál šroubků 420J a tvrdost 45HRC. U Kevinova Umáka je to v pohodě. Nemám na Umáka klíč a povoluji to kleštěma na ségrovky, ty už se mi párkrát smekly a na pivotu ani škrábaneček :)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Na Icebreakera bych si už klíč určitě vyráběl z kusu mosazi či bronzu. Tyhle Shiro "letmé ploché" šrouby jsou podle mě uživatelsky docela v pohodě, povolíš to kdečím, akorát by nesměly být vysoustřužené z kusu blata, aby se to nepožvýkalo. Ve finále - kdyby tam byl torx s nějakými kudrlinkami kolem (jako nové ZT), byl bych spokojenější, hlavně když to jde dobře servisovat.
Loctite na šrouby je většinou nezbytnost skoro všude, no u Seashella jsou závity asi nějako "napřesno" a v podstatě po celou dráhu závitu klade určitý odpor, takže povolovat se nebude. O to hůř se ale rozebírá s protáčejícím se protikusem. Přitom ono zkosení čepu a odpovídající na střence je nejsnazší řešení, pokud by měla být zachována možnost pootáčení čepu (u originálu Shira je to údajně proto, že čep je vyosený a dá se tím štelovat hloubka zapadnutí framelocku - pokud to není legenda), mohlo by to mít zespodu zapadající vroubky ať už z plochy, nebo po obvodu skrytého schodku. Žádná velká věda, v podstatě jedno bouchnutí lisu na díl (a to by mě asi i zajímalo - dělají to všechno na CNC, nebo i pracují s jinými postupy?)

Píšu detailní feedback výrobci, přes prodejce 8.19. Posílám mu zhruba to co jsem tu vyčetl výše, prý to předá dál do fabriky, jsem zvědav jestli bude nějaká odpověď :D

Jinak změřil jsem tloušťku čepele u fazety a pohybuje se 0,6-0,75mm, což teda není žádná sláva, ale dá se s tím žít. A včera jsem konečně našel čas si sednout k vodním brouskům a dát tomu ostří trochu fazónu...můžu zhodnotit, že DaidoD2 je (podle očekávání) celkom tvrdá a že se dá hezky vyleštit, takže zřejmě má i docela jemné zrno. Momentálně holí na dotek, jak dlouho to vydrží se uvidí :ymsmug:
Jo a přepucoval jsem tu stonewashovou čepelku svojí suprdupr Metal Polishing Paste leštěnkou a pěkně se rozsvítila, je to teď takové omleté zrcátko. Nevypadá to zle, zkusím to ještě trochu víc zaleštit a nebudu muset spěchat na ten satin, toto mu sluší taky :-)
WP_20150703_13_19_37_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Parádní fazetka :-bd To jsi dělal od ruky?

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Dík :D Jo, jsem zvyklý brousit na šutru odhadem...s přípravkem by to mohlo být lepší, ale tohle je takový relax ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Ložiska

Příspěvek od Weiny »

Já raději fazetku s továrním výbrusem, či aspoň na brusce ;)
Ohlížím se do budoucna po něčem v karbonu, asi F3, a zarazila mě na Ebay tahle fotka ložisek jednoho origoše (27 litrů), bez podložek a ještě prťavé kuličky :-o
Na což tu zdatně nadáváme :)
Přílohy
Shiro F3 ložiska.JPG
Shiro F3..JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Carbon F3

Příspěvek od Theraphosa »

Sergey verze v karbonu s S35VN, 132g už je pěkná váha. Bohužel ložiska nevyfotili.
Přílohy
shirogorov01.JPG
shirogorov02.JPG
shirogorov03.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, tyhle kousky už jsou tu nějaký čas, vyplatí se i cenově.
Mě hlavně přitahuje levnější verze s D2, kvůli zajímavější čepeli a skvělému hodnocení.
Zde je velmi detailní video:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hati od Dicorie

Příspěvek od Weiny »

Tak se nám s karbonem hnuly ledy, je tu první verze Hati od Dicorie :ymhug:
Těch 125g by mě opravdu zajímalo... I když proč ne, když je celá jedna střenka z karbonu.
Ocel tradiční D2, povrchovka satin, 75USD, pěkná práce. Akorát origoš nikdy neměl tyhle šroubky, se jim to na Ledokolu zalíbilo...
snap404.jpg
snap405.jpg
snap406.jpg
snap407.jpg
_________________________________________________________________________________________________________

Vzápětí vyšla další verze již i s drážkami na čepeli a tradičními šrouby, dokonce za 70USD, jen má stonewash povrchovku:
snap408.jpg
A co je u ní také moc pěkné je odlehčení titanové střenky na celkovou váhu 115g! A dvojřadé ložiska, jako od Kevina :-bd
snap409.jpg
Update 8/2015
Tento nůž mě tak zaujal, že jsem jej pořídil, více v mé sbírce ;)
_________________________________________________________________________________________________________

Ta střenka by byla dle mě zajímavější s motivem Seashellu či Icebreakeru, třeba se Kevin rozhoupá ;) :
Hati - Seashell.jpg
Hati - Icebreaker.jpg
Hati original.jpg
PS: Psal jsem si s prodejcem z 8.19 a prý nic Kevin neplánuje :-\ Uvidíme.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Tenhle se mi hodně líbí, frézovaný karbon vypadá hodně dobře, konstrukce za 1 a ta lákavá cenovka...najednou už mi Ledokol (od stejného výrobce, očividně) nepřijde jako takový favorit :-)
Souhlas, Ledokolí frézování by té titanové půlce slušelo...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

hi-end pro chudé :-)

Příspěvek od Weiny »

Světe div se, díky možnosti použít G10 je na světě k mání nejlevnější "large" Shiro za 43USD s váhou 140g (když pominu Tabargan se 175g):
snap567.jpg
I do této cenové relaci dali dvojřadé kuličkové ložiska, to vypadá na pořádný bestseller B-)
I na "opěrné" drážky v čepeli bez dalších výbrusů zbyly peníze, tomu říkám low-end pro chudé :-bd
snap411.jpg
snap410.jpg
Frézovaná střenka kvůli úspoře váhy, no až na ten (plastově působící) backspacer nemám v této ceně moc výtek, snad jen, kam tohle spěje? :YMPEACE:
snap569.jpg
Update 10.9.: K dnešnímu dni prodáno jen v tomto store 238ks, jsem se s tím bestsellerem nespletl :-bd

Odpovědět