Zero tolerance

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Koukám ten titanový se logicky váhově nafoukl na šílených 199g :-o
http://www.aliexpress.com/item/2015-Zer ... 31976.html
No to se dalo čekat.
A ten rádoby damaškový mi teda damašek moc nepřipomíná, spíš snad vzorek pneumatiky :D
Ale snaží se kluci, kudla je to již legendární, ale hrát u telky se ní moc nedá...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0770

Příspěvek od Weiny »

Tenhle nůž mě pěkně zklamal. Neodolal jsem ceně a možnosti mít zmenšeninu 777-čky, jistá podoba tam je ;)
Nejen že je nůž od výroby nedodělek a skoro nešel otvírat, ale i po hodinách bádání a hraní si s podložkami (slepá cesta), zatláčením detent ballu a pružení pružiny je pořád špatný. Jde prostě hrozně špatně flipperem otevřít, nebo zase neotevře do konce. Tohle jim nevyšlo, když si vzpomenu třeba na dokonalý Kershaw freefall, to bylo jiné kafe. Navíc Kershaw měl takové jakoby gumové tělo, které působilo nedobytně, toto je křehký hliník a rizikem poškození a neumím si ho představit po pár letech používání.
Tedy určitě nedoporučuji... Jak jsem tušil, jsem ve fázi, kdy další nože hrozí zklamáním, je třeba pečlivě vybírat či raději jen očima :)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno, 0770tka prostě je hliníková, to okopírovali dobře :D Že to v daném kombinaci tvaru čepele a nudné obyčejné černé (s láskou vzpomínám na "smoke" elox na Leeku, tohle mohlo ZT udělat třeba žíhané černá-šedá-gunmetal) působí dost lacině a spíše se řadí do linie Kershaw, to je prostě problém originálu. Proto jsem si teď pořídil origo 0770CF, který je jeho krásné dvojče, lehoučké, placaté a elegantní. A mimojiné i originál Made In USA má dost nekonzistentní kvalitu, minimálně výbrusy jim tam dělá asi cvičený šimpanz s flexou, jinak si nedovedu vysvětlit proč bývají tak křivé a hrubé...
Ad číňanova kopie - Elmax jim nevěřím, ani kdyby mi to potvrdil sám velký Mao s fotkou a autogramem. To je matroš v cenových relacích S35VN a víme v jakých relacích jsou kudly z ní. A to jak to obšlehli - věřím, že China Made Kershawy můžou být velmi přesné kopie, neb se vyrábějí tam a koneckonců to můžou být kusy "z noční směny". Tyhle ZT jsou dělané v USA a tak to můžou být jen vizuální kopie, a udělat z něčeho takového dobrou kudlu chce zkušenosti, což ne každý výrobce v číně má :-q Viděl jsem kopii ZT 0700, které mám doma origo, a všechny to detaily a neskutečně přesně obrobené fičurky, které originálu dávají punc vyjímečnosti a "zero tolerance" preciznosti (mimojiné i zevnitř!) byly u číňana odfláknuté nebo prostě chyběly a byl z toho najednou takový pouťový tacticool pajzák.


weiny: Udělal bys fotku vnitřku..?

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0700

Příspěvek od McBarbar »

Jedna z mnoha nepříliš kvalitních kopií je ZT 0700. Je skoro s podivem, že tenhle nůž vůbec kopírovali, ani originál se velké slávy nedočkal, ale tak nějak to vysvětluje úroveň kopie - nestálo jim zřejmě za to udělat ji líp :-D,
K rozdílům oproti originálu (který mám doma :-) ) - ZT má design dle mého odvozen z Kershaw Junkyard Dog, i mechanicky se řešený stejně, jen z něj udělali tanto, a celkově hranatý nůž, mezi kamarády mu říkáme Hranatý pes. Vtip je v tom, že na každé hraně a každém zlomu rukojeti je malá, milimetrová ploška, a všechny jsou stejně velké - CNC v nejlepším. při rozebírání člověk žasne jak přesně je to spasované, krom sešroubování je nůž prakticky slisován dohromady, a po rozebrání člověk žasne nad tím, jak dekorativně odlehčený ten nůž je, když to stejně není vidět :D Zasloužil by si průhledné střeny...I choil (vybrání u paty ostří) je hranatý, vroubkování flipperu je dokonale pravidelné a nůž se dá vyladit k naprosto hladkému chodu, nulovým vůlím a raketovému vyskakování (silný detent) i přesto, že chodí na obyčejných bronzových podložkách :-)
A čínský přotějšek.? Rozebraný jsem ho neviděl, nemůžu hodnotit spasování, ale na první pohled je vidět, že se s detaily moc nepárali. Choil je kulatý, plošky úplně chybí...otvírací kolík je pootočený o 90°, takže se svažuje od hřbetu čepele k ostří (u origa je to od čepu ke špici a přísahám, že se tím otvírá ještě líp než flipperem) a jako rozpoznávací znak falza se dá použít i klip, který se rozšiřuje směrem ke šroubům. Dále se liší ve šroubech, které jsou v barvě kovu s inbusovou dírou, zatímco origo má šrouby černěné torx T10 (či T8? rozhodně stejný rozměr na všech). Číňan píše ocel S30V@60HRC, věřil bych jim spíš tak 9Cr18MoV(~440c).
Případná nesymertie a zvlnění plochy výbrusu není rozpoznávacím znakem, tohle bohužel nezvládli ani američani. Asi dávají těm šimpánům s flexou, co jim to brousí, málo banánů :D
ZT 0700, s hranatým choilem a černými torxy :-)
ZT 0700, s hranatým choilem a černými torxy :-)
...a ploškama na každém zlomu tvaru rukojeti.
...a ploškama na každém zlomu tvaru rukojeti.
Rozborka ZT0700, tohle by chtělo průhledné střenky :D
Rozborka ZT0700, tohle by chtělo průhledné střenky :D
To se u číňana nestane :-P
To se u číňana nestane :-P
Choil, pootočený kolíček, popisky taky nesedí (chybí Made in, S/N)
Choil, pootočený kolíček, popisky taky nesedí (chybí Made in, S/N)
Link na jednoho z číňanů: http://www.aliexpress.com/item/8-ZT-CNC ... 13483.html

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, doplňky a detaily dělají vyjímečnost, taky zvyšují cenu. Překvapilo mě, jak si dokážou vyhrát s detaily třeba u Hindererů, kolikrát jsou pomalu lepší než originál, a to už kolem 2000kč...
Člověk musí poctivě vybírat, aby se nespálil, problém je to potom prodat...
0770-ku už kuchat nebudu, foto jsem našel třeba zde (asi origoš, vypadá to stejně):
http://www.bladeforums.com/forums/showt ... ter!/page2
Měli se inspirovat u Shira a místo nepodařené asistence se soustředit na plynulost chodu, postavit to na ložiska a umožnit flipnout vlastní váhou.
Mám dva stejně malé Shirogorovy a žádnou pružinu nepotřebují... Jenže to už by u 0770-ky nebyl klon, ale Shiro/ZT hybrid :D
Přílohy
inside.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

CF verze má prakticky identickou konstrukci, jen místo sloupečků má celistvý hliníkový backspacer a pružina asistu se opírá do něj, ne do karbonu (asi by se to vymačkávalo).
Jinak člověk by řekl, že na tomhle není co zkazit :D Zkusil bych vyleštit podložky na naolejovaném 3000 smirku na skle, hodně udělá i zaleštění odpovídajících dosedacích ploch na linerech a čepeli...moje SpyPM2 z čičiny chodilo příšerně ztuha zajedno kvůli hrozně tvrdému locku (vyřešeno mírným odbroušením), zadruho kvůli výše popsanému. Po úpravě těchto dvou věcí šlo krásně cvrnkat palcem, skákalo jak assist, ale bez pružiny, a nemělo vůle :-)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0562

Příspěvek od G36 »

ZT 562
Už na ALI :-bd

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0562

Příspěvek od Weiny »

Koukal jsem po něm, 60USD není taková hrůza. Pěkný nůž klasických Hindererovských tvarů, jen těch ZT-ček s tímto tvarem vzniklo docela dost. No aspoň konečně nekecají s tím Elmaxem, ale uvádí u něj 9Cr18Mov :p
A zajímalo by mě, jestli "flipne" bez trhnutí zápěstím, to se mi u klonů Hindererů nepodařilo :| Počkáme na nějaké videa.
snap440.jpg
snap441.jpg
snap442.jpg
snap443.jpg
Kdo má rád G10, dobrá volba. Já jsem spíš na karbon, po tom jsem pokukoval dokonce i v originále ;) :
snap451.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Pěkná :ymapplause: Snad se dočkám i 0392 :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0392

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, o té jsme si už psali, jsem si nemohl vzpomět na číslo, tu bych snad ještě pořídil, ale musela by být přesně v této sestavě :-bd
0392.jpg

Odpovědět