Sbírka Weiny

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirogorov 95 blue

Příspěvek od Weiny »

Zdá se, že má sbírka je hotová :YMDAYDREAM:
Tenhle nůž prozatím dovršil mou potřebu obklopit se podařenými lidskými výtvory (co se nožů týče), jelikož jsme zdá se na technologickém vrcholu, i když na úkor přírody a především duchovního stavu lidstva :-? ;)
Vše co se tu ještě v mé sbírce objeví, bude navíc :D
Jak jsem již ve vláknu Shirogorova v novinkách avizoval, po vybalení Neona jsem objednal tento modrý klenot za 70USD, protože mi došlo, že tudy vede cesta =p~
Vzápětí se na ali objevila Kevinova replika za 115USD, která má krom lepších materiálů hezčí satin a tenoučkou fazetku. Kevin ví, že detaily dělají zázraky ^:)^
Já mám zase ale navíc medvídka :))
Jeho originál jsem v té samé blue verzi našel na ebay toho času za 42 000kč, tedy pardon, ale tohle je trošku snobství :^o ;))
Ale zpět ke kráse, byť lidmi vyrobené, pokochejte se se mnou pár fotkami :ymblushing:
Shirogorov 95 blue 01.JPG
Shirogorov 95 blue 03.JPG
Shirogorov 95 blue 11.JPG
Shirogorov 95 blue 09.JPG
Shirogorov 95 blue weight.JPG
Shirogorov 95 blue inside.JPG
Update 1/2016 - modrák prodán Mircodelovi #:-s Jsem v dubnu 2015 netušil, že sbírka Shiráků teprve začíná :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Gratuluju a upřímně závidím :-bd Já mám na cestě prcka Anton Malyshev Gnome, už jsem si musel taky udělat radost :ymblushing:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Zero tolerance 0801

Příspěvek od Weiny »

Nějakým způsobem se mi při prohlížení nožů do cesty připletlo tohle krásné rexfordské ZT-čko... Od ostatních, téměř identických a často Hindererovských ZT se liší komplet ve všech ohledech a doslova mezi nimi září. Díky jiné stavbě nože flipper skáče neskutečným způsobem (bez cukání rukou), navíc je klon vymazlený nezvykle dokonale do detailů a prodejce přísahal, že je čepel opravdu z Elmaxu ;))
Stál mě 60USD, má délku 21cm, váhu 164g a lítá na "modrých" ložiscích. Celkově pracuje neskutečně přesně a při zavření a otevření se ozve skvostné kovové cvaknutí B-)
Čepel má famózní tvar i výbrus a hlavně konečně krásnou stonewash úpravu, tak si ji představuji. Tak tenkou škvírku mezi framelockem a zbytkem těla jsem ještě neviděl, je to velmi efektní.
Však se tento nůž dělá i v několika limitovaných edicích a tam už jde cena k 600USD...
ZT0801a.JPG
ZT0801b.JPG
ZT0801c.JPG
ZT0801d.JPG
ZT 0801 inside.JPG
Kalibrovaná profi váha
Kalibrovaná profi váha
Koukám moje váha z Číny váží o 0,35g více než má :-(
Koukám moje váha z Číny váží o 0,35g více než má :-(
Opět se naskytla možnost tuningu, vybrali jsme vzor z netu a Marťas jej takto krásně vsadil do titanovo modré :-bd :
ZT0801 blue 1.JPG
ZT0801 blue 2.JPG
ZT0801 blue 3.JPG
ZT0801 blue 4.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirománie na plné pecky :-)

Příspěvek od Weiny »

Tak jsem trochu rozšířil svou sbírku těchto luxusních nožů a opět se o ni podělím ;)
Žel na focení jsem vybral pozdní hodinu a vše s bleskem bylo na nic, no a bez blesku to zase nemá správné grády. Snad ještě někdy něco dofotím za sluníčka...
Z dílny Kevina Johna jsou dva velké kousky, Turtle a Seashell (oba mají shodných 154g). Více ve vláknu Shirogorova.
Přílohy
Shirogorov Seashell blue Kevin 1.JPG
Shirogorov Seashell blue Kevin 2.JPG
Shirogorov Seashell blue Kevin 3.JPG
Shirogorov Seashell blue Kevin 4.JPG
Shiro blue Kevin inside.JPG
Shirogorovs Kevin 1.JPG
Shirogorovs Kevin 2.JPG
Shirogorovs Kevin 3.JPG
Shirogorovs Kevin 4.JPG
Shirogorovs Kevin 5.JPG
Shirogorovs Kevin 6.JPG
Shirogorovs Kevin 7.JPG
Shirogorovs 3x.JPG
Shirogorovs 3x back.JPG
Shirogorov 5x.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shiro Hati 95

Příspěvek od Weiny »

Opravdu skvělý nůž! Za ty prachy mě neskutečně mile překvapil. I ostatní feedbacky mluví za vše, tento nůž si v ničem nezadá s Kevinovými mnohdy předraženými verzemi a poměr výkon cena je jedinečný :-bd
Fakt váží jen 115g, zde už byla honba za co nejmenší váhou na hranici potřebnosti, klidně mohl titan zůstat v celku jako u první verze se satin povrchem.
Stonewash na tomto kusu je dle mě pěknější a hladší než co mám na Seashellu od Kevina. To zamrzí [-(
Díky ložiskům a stavbě vystřeluje jako z praku, myslel jsem, že už to lépe (než předešlé verze) nepůjde, ale zde je to umocněno lehkou rukojetí a ocelovými podložkami, dírka pro detent-ball v čepeli už konečně nemá ojehlení (jako verze, co mě napálila) a je téměř umění po překonání tlaku na flipper neotevřít nůž do konce své dráhy. A zavírá se samospádem, lahůdka. Bez nějakého štelování, po vybalení...
Jediné co potřeboval, bylo zarovnání karbonové nožky, stál nakřivo :-)
Každopádně na někoho může působit obyčejně a ne tak noblesně, jako umí ostatní verze, to je jasné, pokud ale už aspoň jednoho pěknějšího bratra máte, tohle je parádní doplněk, který bych si jako první troufl používat a díky váze bych o něm skoro nevěděl v kapse B-)
Shiro Hati 1.JPG
Shiro Hati 2.JPG
Shiro Hati 3.JPG
Shiro Hati 4.JPG
Shiro Hati 5.JPG
Foceno po cestě do práce na kolejích mezi vlaky ;-)

No a zevnitř:
Shiro Hati inside.JPG
Na závěr barevná anodizace od G36 ;)
Hati gold.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Sakra, ten se mi moc líbí a ta váha je fakt luxusní :-?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Venom 2 od Kevina Johna

Příspěvek od Weiny »

Tento nůž mě pronásleduje již od února 2015, kdy se poprvé objevil... %-( ;))
Byl jen s S35VN za šílených 200USD, což bych nedal. Tak jsem ho odložil na neurčito, přece jen je to takový napůl klon Hinderera, aspoň čepelí, říkal jsem si. No po půl roce se Kevin rozhoupal k další vlně (na čepeli je 7/2015), do které zařadil i verzi s 440C za 150USD.
To jsem již zbystřil L-) No a když pak byla na ali na něj akce a ve finále se dal při koupi přes mobilní aplikaci pořídit za neskutečných 114USD, bylo vymalováno B-)
Udělal jsem pár fotek mobilem, ale ten nůž se musí držet v ruce, je neskutečný :ymapplause:
Více o něm zde.
Přílohy
Venom 2 Kevin 1.JPG
Venom 2 Kevin 3.JPG
Venom 2 Kevin 4.JPG
Venom 2 Kevin 5.JPG
Venom 2 Kevin 6.JPG
Venom 2 Kevin 7.JPG
Venom 2 Kevin 8.JPG
Venom 2 Kevin inside1.JPG
Venom 2 Kevin inside2.JPG
Venom 2 weight.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

All my knife

Příspěvek od Weiny »

Na závěr (víc jak roční pracné tvorby této sbírky) jsem přidal do některých příspěvků anodizované úpravy, a taktéž přikládám finální pohled na můj "tajemný šuplíček" :D
Přílohy
All my knives 4-2016.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ta sbírka je parádní :ymapplause: Všiml jsem si té fotky až dnes, upřímně závidím :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Není co závidět, jsou to jen kudly, spíš bych teď potřeboval pořádný zámek na ten šuplík a mojí dát klíče ;))
A taky bloknout ve všech PC ve firewallu přístup na ali a na fórum :D
Jsem tu fotku dal i na knife, pro inspiračku. První reakce od Križa byla, že by si místo nich pořídil pár originálů... Více si o tom tam diskutovat netroufám, neb je to o držku. Právě podstata celé té sbírky byla v tom, že místo dvou tří origoš nožů (v případě Shira určitě) jich mohu v tom šupleti mít 35, bez potřeby je prodávat či měnit.
Když je jich tolik, dají se denně střídat, a než se vystřídají, nestačí se omrzet :-bd

Odpovědět