Rike knives

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Rike knives

Příspěvek od Weiny »

Další čínský počin, docela vydařený. Přišel mi mail s odkazem na něj, že sice žijou hlavně z klonů, ale začínají vyrábět i vlastní nože, tak je máme podpořit :)
22,5cm, 175g, CPM-D2, 100USD.
Opět je to taková směska několika nožů, no pohráli si s povrchovými úpravami, líbí se mi to a fandím jim. Jen ten flipper je "duráckij", co to je propána za obří nevzhlednou ploutev? :-?? Kdyby byl o 20g lehčí a cenovka šla k 60USD, ten zlatý bych možná zkusil ;)
Přílohy
snap371.jpg
snap372.jpg
snap373.jpg
snap374.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Evidentně Hinderer inspired :) Ale nevypadá to špatně, vyjma toho flipperu, ten je fakt perverzní :D

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Rike

Příspěvek od McBarbar »

Taky mě to hned napadlo, Hinderer - i tím velikým choilem. Ten mě trochu odrazuje, i když spíš jen proto, že by tam mohlo být ještě ostří. Flippery považuju za přerostlé na polovině nožů, co znám, ale beru to jako snahu výrobce usnadnit otvírání i nerozchozeného nože, a je to odstranitelné (obrousit ho můžu, zvětšit nee).
Jinak až na to divoké a samoúčelné žlábkování čepele a nepříliš dekorativní dekor na střence se mi moc líbí ten modrý. Na to, jak čudně často vypadají originální čínské designy je tohle mooc povedené!

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

RK1502

Příspěvek od Theraphosa »

Čínský originální výrobce Rikeknife představil nový model RK1502. Evidentně se motivovali Lionsteel TiSpinem a klip je z Hinderera :D Ale jinak se mi kudlík celkem líbí. Jaká použili ložiska neuvádějí. Cena je ovšem docela vysoká [-(

Celková délka: 225mm
Čepel délka: 95mm
Materiál čepele: S35VN
Tvrdost: 59-60HRC
Střenky: TC4 Titanium
Váha: 159g
Cena: 200 USD

http://www.aliexpress.com/item/2015-NEW ... 17204.html
Přílohy
rike01.JPG
rike02.JPG
rike03.JPG

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

RK1501

Příspěvek od caul »

Akorát jsem na něj včera taky koukal, když kdosi na knife.cz zmínil Rike ve vlákně o čínských nožích. Je parádní, stejně jako ten druhej (RK1501) od Rike knives, který ten prodejce nabízí. A ani jsem si nevšiml té podobnosti s Tispine.
Přílohy
rk1501.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Za ten RK1501 někde chtějí 260 USD! ~X(
Jestli si myslí, že exklusivitu a prodejnost těmto svým nožům zvednou přemrštěnou cenou, tak to se asi pomátli [-(
Pěkné jsou, to jo, ale tak max. do 150 dolarů, to jsem zvědav, kdo jim to koupí B-)
Je pravda, že se na ně konečně dá dívat, ten zlatý je krásný. A vypadá to, že si pohráli s povrchovou úpravou, to by mohla být jiná liga než dosud.
snap420.jpg
Na chvíli se objevil i s M390, za neskutečných 300USD...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Mají ho i za 200, ale je to fakt dost, za těch 150 by to šlo.

http://www.aliexpress.com/item/RIKE-KNI ... 21853.html

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

1501B

Příspěvek od Weiny »

Tak nevím, jak to s tím značením mají, každopádně to rozjeli ve velkém a verze s názvem 1501B se dělá ve třech barvách za 240USD...
Zde jsou zase zajímavé fotky z továrny :))
Když vidím to složení "odborných montážníků" v šusťákovkách, nedivím se, že musíme každý nůž rozebrat a týden ladit :-w
Přílohy
snap424.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno je to trochu drahé, ale jestli jim to amíci kupují...já si raději koupím nůž který budu muset trochu poladit, ale za polovinu :D Koneckonců Dicoria a podobní nás zásobují noži od $70 do $120 s D2 a S35VN s čím dál lepšími designy, kolikrát originálními, a skvělou konstrukcí. A tak trochu nevěřím že tenhle by ladit nebylo třeba, vlastně jsem asi držel jen málo kudel, které byly z výroby cajk...i ZT zpravidla potřebují nějaké úpravy :D

Designově se mi líbí, až na ty veliké blýskavé šrouby a barvy anodizace, jinak se to asi bude hezky držet a tvarově mi to připomíná zaoblenou verzi čepelí Benchmade 810 resp 940, prostě Osborne design. Nicméně jak tak pátrám v paměti a na ali, originální design to taky moc není, je to s několika málo obměnami obšlehnutý Bailian Light Cavalry (netuším, jestli ten je sám o sobě kopií jiného nože) - ten ovšem stojí v D2 $99, Rike si za ni řekne $160! A k verzím za $300 asi ani není třeba se vyjadřovat, i kdyby skutečně byly z M390 (při takové ceně už by se cena oceli ztratila, to jo), jsou už výrazně dražší než aktuální modely ZT, Spyderco, popř Lionsteel a dalších ve stejných nebo lepších ocelích, které používají vlastní designy a nabízí zpravidla jistotu celoživotních záruk!

Co se týče obrázků z výroby, ty mě vždycky fascinovaly - jestli v takových podmínkách skutečně vyrábějí tyhle nože, mají můj respekt. Takové Spy Paramilitary 2 se vyrábí na moderních linkách, brousí ho robotická ruka...a číňani v šusťákovkách to zvládají na koleni v garáži? Mno ale za co pak těch $300? :p
Jinak velmi mě pobavil i nápis na čepeli, "Fail to show restraint" čímž asi mysleli něco jako "Nenechat se omezovat", ale asi jim nezbyly prachy na zaplacení někoho, kdo umí anglicky a kdo by jim řekl, že dát si slovo "Fail" do motta na čepel je tak trochu...fail.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Pěkně jsi to napsal, co dodat. Rike knives na mě působí jako rodinná firma, ale snaží se a majitel Richard Wu je noži doslova posedlý :D
Zde jsou jejich stránky:
https://instagram.com/rike_knife/
Skoukl jsem tam spoustu fotek a zajímavých videí, nejen otvírání jeho nožů, ale i výroby samotné a dokonce i skupinového večerního "cvičení" (či tance?) tamních girls, dobrá práce :-bd
snap429.jpg
snap430.jpg
Sám pan "Ričrt":
snap426.jpg
K této fotce mě velmi pobavil fanouškův komentář =))
snap431.jpg
snap428.jpg

Odpovědět