Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

F3 a Hati 95 s G10 střenkami

Příspěvek od Weiny »

A máme tu další dva zástupce laciných G10 verzí...
F3 s váhou 175G za 45USD ve třech barvách:
snap444.jpg
snap445.jpg
snap446.jpg
A Hati 95 se 130g za 60USD ve dvou barvách.
snap447.jpg
snap448.jpg
snap449.jpg
Ale karbon byl dle mě pěknější, tohle už si mohli odpustit ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Seashell v satinu

Příspěvek od Weiny »

Tak tu máme ještě dva Kevinovy Seashelly, tentokrát s pořádným satinem :-bd
Pěkně se nám na tomto modelu kousl :-?
Přílohy
snap452.jpg
snap453.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

HATI

Příspěvek od G36 »

Tak už dorazil aj môj :-bd
Hneď som ho pekne vyčistil a naleštil podložky :D
Trochu ma serie nesúmerná fazetka,ale na druhú stranu-čo by som robil ja keby bolo všetko dokonalé??!! :ymdevil:
Ešte jeden postreh.Po zložení mala čepeľ minimálnu vôľu v zatvorenom stave.Ako by bola jamka na detent väčšia.Skoro som sa rozplakal :((
Potom ma napadol jeden postreh z knifu.Pootočiť hlavný čap!!!A funguje :-bd Detent drží bez vôle a čepeľ lieta jak na ložiskách :)) :)) :))
K nožu som dostal ešte card sharp a na moju prosbu aj náhradné ložiská,ale tie už majú guličky oceľové nie keramiku (~~)
Ešte k tým skrutkám-pri montáži zásadne používam mince UA produkcie a nič sa nepoškodí(až na tie mince,ale mám ich dosť)
S pozdravom
"Nožom zdar a kvalitným klonom zvlášť"
očakávam Kevin john Venom karabínu(DPX HIT),nebude síce pre mňa ale trošku si ju aspoň okukám 8-}
Přílohy
SAM_1031.JPG
SAM_1032.JPG
SAM_1023.JPG
SAM_1024.JPG
SAM_1026.JPG
SAM_1030.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Zrovna jsem se chtěl zeptat, jestli už Vám s Caulem Hati dorazilo a jaké jsou dojmy. Tak díky za ně, [a především za luxusní záběry z blízka B-) ], ten nůž je z laciných klonů asi to nej, co se u Shira vynořilo. Ještě k té vůli, co o ní píšeš, jestli to není spíš stop pinem ;)
Každopádně gratuluji ke koupi parádní hračky za velmi slušnou cenu :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Kruci, že já nepočkal, nemusel bych si ten satin na Seashellu dělat sám...ale já se k tomu dostanu, společně se ztenčením :-)
Hatina vypadá setsakra dobře, už jsem na ni koukal ve Weinyho galerii. Za ty prachy nabízí prakticky to samé co Kevin za $120, s drobnýma vylepšeníma...musím vyzvihnout ty ojehlené drážky na šroubech, Kevin se na to vysral a proto se to ožižlává...já si na to z kusu měděné kulatinky umlátil klíček, přesně na míru 2mm a 1,5mm (pokud se z hlavy nepletu)
DSC_4081.JPG
Uvidím, až se uvolní nějaké finance, třeba si udělám radost i s ní (nebo tatovi, tomu se můj Kevin líbil)
Btw G36 krásná práce s leštěním :-bd

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Hati dorazilo minulej týden v pátek. Pár dojmů - nádherně lehkej nůž a přitom nepůsobí vůbec křehce :) V ruce se mě drží lépe než icebreaker; ta kombinace hladkého titanu na jedné střence a carbonu je v ruce příjemnější a také není tak "studenej" jak full titan icebreaker. Krom nízké hmotnosti se mě líbí i trošku jinak řešená vložka framelocku, kdy je na konci framelocku ponechán na straně kousek titanu, který tak může zabránit většímu zapadnutí framelocku po čepel. Celkem sem se ale zadrbal s jednou věcí - po vybalení jsem ho hnedka rozebral a namazal, následně zalepil Loctitem a hned druhej den po zaschnutí Loctitu začlo při zavíraní nože něco někde drhnout :) Nejspíš ta kulička na framelocku nejezdila při zavíraní v drážce na čepeli nebo co ja vím .... Loctitu sem tam dal celkem dost takže povolit ten idiotsky protáčející se čep bylo peklo. Ze zoufalství jsem už i zkoušel si jednu stranu čepu vteřinovým lepidlem přilepit k palci abych aspoň trošku omezil to protáčení. To samozřejmě vůbec nepomohlo. Nakonec jsem to povolil tak že jsem si pod palec kterým jsem přidržoval čep z jedné strany dal kousek gumy z gumových rukavic - to trošku pomáhalo ale žádná sláva. Abych to zkrátil - co způsobovalo to drhnutí doted nevím .. dnes jsem ještě prohodil ložiska a ohladil na nich smirkovým papírem takové drobné otřepy na okrajích a zatím to je ok. Na povolování čepu jsem si udělal klíč z mince jak Weiny. I tak jsem ale tomu při povolování dal celkem zabrat a k mému překvapení se to na šroubech nijak neprojevilo. Takže bych řek, že snad možná nejsou z takového bláta jak na icebreakeru. Každopádně nůž je to parádní a za 70 doláču je to prakticky zadara.

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

btw dnes jsem si všiml: Vespa Shiro s S35VN za 115 dolarů; Akorát jim tu ocel furt nevěřím :) Ala ta modrá verze vypadá moc pěkně.
Přílohy
vespa.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Dobrá recenze, opět díky za ni :-BD
K tomu lepení, doporučoval jsem jen jednu kapičku ke konci závitu, nemusí to být úplně na fest. A každopádně lepím až po pár dnech ladění, protože především při leštění podložek si pak kuličky chvíli vytláčí novou drážku a celé si to sedá. Ale aspoň jsi měl nějaké vzrůšo a pokud to neodskákal šroub, ničemu to nevadí :) Tahle kudla je svou váhou předurčena na časté nošení, navíc je to pěkný dlouhán, delší než třeba macatí Hindereři :ymsmug:

Co se týče nové verze Neonu od Vespy, pěkná práce, pochopili, že tudy vede cesta a ten nožík si to zaslouží. Jen teda 115USD je dost, na 100g prcka s 19cm. Za ty prachy mám Venom 2. V tomto směru jim tu S35VN věřím, ale za těch 70USD v levnější verzi se asi vyplatí víc. Snad už nebude přilepený, u lacinější verze odvážlivci poničili šrouby, než se do něj dostali.
Možná až se budu někdy válet v penězích, tu modrou verzi pořídím, je vymazlená, a pořád je to míň než 2000USD, za které se prodával originální prototyp B-)
Problém je, že jak si člověk navykne na velké Shiro, menší verze už ho nelákají :-?

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno, jak jsem koukal na ten nový Neon, nemám z něj radost...nedávno jsem o jednom z druhé ruky uvažoval, ale na takový malý nožík je to hrozně, ale fakt hrozně tlusté u fazety. A to i u tohohle nového - podívejte se na fotku přes hřbet, takhle by to u špice vypadat nemělo :-(
HTB1E7SGJpXXXXXWXXXXq6xXFXXXd.jpg
Na fotkách vypadá fazetka tenká, ale to je daný jejím tupým úhlem, prý to bez přebroušení řeže možná tak tvaroh. A to nemluvím o nepodložených ložiskách, určitě by mě netěšilo, kdyby mi nůž za cca 3000kč začal po nějaké době rachtat... :-w
Jinak vizuálně se fakt povedl, modrý titan je krásný, co naplat, a ten pravidelný jemný, ale výrazný satin má tu svou klasickou auru precize a ušlechtilosti. Do vitrínky krásný kousek, ale fakt jen na koukání.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

G36 píše:Tak už dorazil aj môj :-bd
Teď koukám na Weinyho Hati a vidím že ten ohraněný šrouby nemá - tvůj tak přišel, nebo je to tvá práce? Je to detail, ale přeci jen se u tak jednoduchého nože taky podílí na finálním pocitu z něj...Caul, jaké šrouby má tvůj?

Odpovědět