Úpravy a tuning nožů

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Úpravy a tuning nožů

Příspěvek od Weiny »

Občas tu debatujeme o povrchových úpravách nožů, jak od výrobce, tak případných vlastních. Rád bych jim tohle vlákno věnoval, s případnými vlastními zkušenostmi a fotkami, či jen vysvětlení, co se jak nazývá a jak se to dělá.
Asi dvě nejzajímavější metody jsou satin a stonewash (zde vtipně zkrácen na SW :) )
Každá má své výhody i nevýhody, to jsme tu už celkem rozebrali, ale zopakování neškodí, no především nevím, jak se to dělá a co je ve Vašich možnostech pro případné zájemce tohoto fóra.
Na SW jsem našel pěkné video zde:

Dále mě zajímá možnost anodizace, co to obnáší a kdo je schopen to za úplatek provést ;)
Hraji si s myšlenkou tuningu šroubků a standoffs u Kevinovy F95, tak jak je to u tohoto Wild boaru:
http://www.cinskenoze.cz/viewtopic.php? ... rt=10#p107
Přílohy
snap287.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Výborné téma, zvlášť anodizace by se tu hodila trochu obkecat, neb nože z číny přinášejí titan za dostupné ceny a všichni víme, že barevný titan je hezký titan! 8-}
Pro serióznější pokusy popř větší pracovní nasazení bych doporučil vlákno o anodizaci titanu na Knife.cz, pro domácí bastlíře (jako jsem já) mají největší cenu obrázkové návody :)) proto přikládám odkaz na jeden zapadlý příspěvek z "facebookového" vlákna na témže serveru :-bd
http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g ... 941#647941

Ad stonewash - zatím jsem si troufl jím oprasit jen pár klipů, přijde mi to jako výrazně lepší alternativa než tradiční černá (oprýskávající) barva, nebo zářivý lesk. Klip přebrousím dohladka jemným smirkem, čím jemněji, tím kratší dobu pak trvá omílání. Pak ho poleptám v chloridu (roztok na tištěné spoje z GME za pade) aby byl matný, klip pak tolik nesvítí a opět není třeba tolik třepat. Samozřejmě existuje i varianta tuhle nebo obě fáze přeskočit a rovnou omílat například tovární satin, což v podstatě používá např Benchmade, SW na "šrafování" hrubého satinu.
No a na závěr klip hodím do PETky od mlíka, nasypu kamínky a třepu, nejlíp se sluchátkama u filmu :-bd Je vhodné třepat tak, aby se kamínky nepravidelně přesýpaly, nejen skákaly z jedné strany na druhou. Větší nádoba znamená silnější efekt, víc velikostí kamínků jsem zatím nevyzkoušel, ale šedá posypová drť o velikosti do 1cm dělá SW spíše jemný - dá to rozum, malé rychle létající kamínky udělají spíše nepravidelně oďobaný povrch, velké oblázky budou asi chtít opatrnější třepání a ty pak dokážou zanechat delší "šmírance".

Ještě zmíním DLC, které jsem si nechal udělat v Brně na svůj upravený Kershaw Chill. Povrchovka je to skvělá, má na Knifu dost reklamy od spokojených uživatelů, v rámci bastlení je třeba dávat pozor na jednu věc - a to že nic neschová, jedná se o opravdu tenkou vakuově napařenou vrstvu, takže je nutné opravdu poctivě připravit povrch. Jakékoliv škrábance, mapy, matné místa či nedodělky, všechno DLC jen zvýrazní...na druhou stranu, poškrábat to PAK skoro nejde :-) A ještě varování, DLC na hladkém povrchu neskutečně chytá otisky prstů...chystám se udělat modifikovaný Spy Resilience vyleštěný do zrcadlového lesku s DLC, to bude jak daktyloskopická pomůcka, už se těším :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Taky přispěju svojí troškou do mlýna :) Jediný můj domácí tuning bylo odstranění černění na Cold Steel AK-47. Černění od CS je k ničemu a škrábnout se dá snad i nehtem :-q Sundal jsem ho poměrně lehce takovou tou jemnou drátěnkou, co se dá trhat na kousky, za 20 minut hotovka :)
ak47.jpg
Druhý tuning byla předělávka od mistra Raisera, který mi udělal novou čepel z CPM 121-REX na KJ malého Hinderera s acid stonewash. Jak již jsem zde psal, chytla patinu od hořčice a putovala na DLC do TK Knives. Jak píše MCBarbar - DLC je brutálně hladké a je na něm znát každý otisk a je opravdu tvrdé :) Myslel jsem si, že by mohlo zahladit stopy po hrubém broušení od Raisera, ale borci z TK Knives mě vyvedli z omylu. Zkoušeli čepel přeleštit, ale REX se nedal, 68HRC :D No, hlavně jsem nedával ani broušení, tak jsem ho nakonec s těžkým srdcem prodal :(
kevin01.jpg
kevin02.jpg
Na anodizaci šroubků Kevinovy F95 jsem taky myslel, moc by se mi líbila barva ala Kershaw Ruby.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Tuning

Příspěvek od G36 »

Trošku vlastných úprav :D
Nech to tu nemrzne X(
Přílohy
2.JPG
23.JPG
11.JPG
17.JPG
SAM_0346.JPG
SAM_0668.JPG
SAM_0674.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ješte trochu.
Přílohy
SAM_0649.JPG
SAM_0006.JPG
SAM_0059.JPG
SAM_0961.JPG
SAM_1100.JPG
SAM_1156.JPG
SAM_1158.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Posledný výtvor :-ss
Black acid stone wash-aj klip a skrutky!!!
Přílohy
SAM_0824.JPG
SAM_0821.JPG
SAM_0822.JPG
SAM_0823.JPG
SAM_0828.JPG

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Moc pěkný wash, v čem to omíláš, smím-li se ptát? :)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Motorček a prevodovka zo stieračov
bubon z odpadovej trubky
a roztlčené dlaždičky :))
Neskôr môžem dať foto-keď mi to pripomenieš 8-}

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Tak to je dílo, to může napadnout jen nožomila :-bd
Mě zajímá Tvá úprava Shira 110, to ztenčení jsi dělal na brusce s magnetkou? Neumím si představit to uchytit na frézce. Šroubky a čepy jsi zkracoval?
Nechápu, proč to dělají tak strašně těžké, člověk aby to pak takto bastlil...

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Jasné že na magnetickej brúske :))
Přílohy
SAM_0969.JPG
SAM_0970.JPG
SAM_0971.JPG

Odpovědět