Alexey Konygin

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Kruci, tohle jsem taky asi ani neměl vidět! [-( Mám origo Asymmetric fixed (uloven za $100 :)) ) a ta čepel má hodně co do sebe, jenže zavíráky mají holt hodně drahé...tohle sice není v žádném případě lacinka, ale pokud bude provedení takové, jako vypadá být z fotek, asi si ho nadělím pod stromeček :) Těším se na dojmy popř recenzi, až ti přijde, G36 ;)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

McBarbar píše:asi si ho nadělím pod stromeček :)
Len aby ešte bol!!!
Zatiaľ ho neponúka nikto iný,ani vyhľadávač ho nenájde :(

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Už je i na jiných shopech :-) Docela bych věřil, že se hned tak nevyprodá, podívej na Kevin John Seashell S35VN, toho mají všude - řekl bych že s touhle cenou a s tím, kolik je konkurenčních nabídek kvalitních nožů už se to neprodává jako horké žemle. Nebo se kitájci poučili a dělají větší série..?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Já myslím, že jsou příliš moudří a obezřetní, co se nějakých limitovaných edicí týče. A jak jde nějaký nůž na dračku, jsou schopni mu dělat další a další revize (šarže :-J ). ZT0801 se taky vyprodalo a já se radoval, že jsem to stihl. No a kolik je jich teď zase v prodeji... Jediný kdo dělal limitky bylo Adai s Hatinou a Kevin se Shiráky. Na tom mě právě překvapila zmiňovaná verze Seashell, kterou jsem měl první (možná na světě :) ) a teď se jí nemohou zbavit a dělá se snad v osmi verzích, čímž zničili exklusivitu a už nikdy tak s nákupem spěchat nebudu.
Překvapuje mě odolnost prodeje Neonu Vespy, levnější verze se za půl roku prodalo je ve store 8.19 106kousků a skoro 2x tak drahá verze s S35VN už je ve světě (jen po měsíci) ve 44 kusech, holt co je evergreen, toho se nevzdají, proč taky ;)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mno tak 106 kusů je velmi málo, to by se snad ani nevyplatilo vyrábět (pokud kitájci umí takhle malé série s takovou přesností výroby a vyplatí se jim to , klobouk dolů). Vem si že limitované edice většiny výrobců čítají zpravidla 300-500ks, viz Benchmade, Kershaw Ruby, můj origo Konygin...
S Kevinem mi ani tak nevadí, že udělali několik anodizovaných verzí, je tam aspoň možnost volby a přitom custom budeš mít vždycky jiný, zvlášť pokud máš vícetónový. Je fakt že bych si asi byl býval vzal modrou verzi :D Spíš hamuju že jsem se unáhlil a nepočkal, protože o chvíli později byla Hati za $70, která ho dostihuje jak esteticky tak technicky...ale co, Seashell je pořád trochu unikátní, tak pěkné frézování nemá ani ta verze od ADAI za $190, tu s prominutím odrbali.
Takže to stejně bude tak, že si Seashella upravím a Hati pořídím taky :D
Spíš mě mrzí, že zmizely bílé verze spy paramilitárek, před nějakou dobou toho bylo plné ali a teď když bych ho chtěl koupit, mezi těmi dobrými (jsou dvě kopie PM a ta lacinější je hrozně mrzká) už není. A jsou drahé, tehdy jsem tu s wave G-10 kupoval za $22

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

ASYMMETRIC

Příspěvek od G36 »

Je doma-viac než dôstojný nástupca Hatiny-neľutujem jej predaj :-bd
TTD viď. foto-nemám chuť písať X(
Přílohy
SAM_1240.JPG
SAM_1241.JPG
SAM_1242.JPG
SAM_1246.JPG
SAM_1252.JPG
SAM_1254.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

ASYMMETRIC-rozborka

Příspěvek od G36 »

:D
Přílohy
SAM_1256.JPG
SAM_1257.JPG
SAM_1259.JPG
SAM_1260.JPG
SAM_1263.JPG
SAM_1270.JPG
SAM_1272.JPG
SAM_1275.JPG
SAM_1277.JPG
SAM_1279.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Má neuvěřitelně velkou čepel vůči rukojeti, ten nůž je prostě kompletně asymetric :ymapplause:
A ten satin je excelentní, gratuluji :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Díky, díky za tu zevrubnou fotodokumentaci!
Nebo možná nedíky, protože teď po něm prahnu o to víc :D Ložiska cajk, opracování celkom pěkné, čepel a výbrus naprostá bomba...zdá se mi to, nebo je víc dotenka, než bývá zvykem..? (můžeš prosím zkusit změřit tloušťku u fazety?) Ve srovnání s tím Shirem to tak vypadá...a taky ve srovnání s ním vynikne ta obrovská čepel - tu má snad delší, než jeho pevná verze :D
Vceku mi bylo líto, že zmizela lepší verze Hatiny, ale nůž po vzoru F95 už mám, tak bych si ji prostě mohl odpustit (i když oni ji určitě zas vyrobí, nevěřím že už nebude). Tohle sice mám pevný, ale on je to v obou provedeních tak úchylný a přitom tak praktický design, že stojí za každý dolar...a to považuju $160 za čínskou repliku za dost vysokou cenu.
Btw máme tušení, kdo to vyrábí? Wild Boar to nebude... :))
Edit: už to vidím, Vespa (příště budu víc číst a míň se ptát :| )

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Čepeľ má nad fazetou 0,45-0,50 mm pri špičke do 0,6 mm!
Ložisko hoci jednoradové ide super,je zapustené úplne v čepeli-trčia len guličky.
Mám ho utiahnutý na fest a zatvára sa sám ešte aj vo vodorovnej polohe :D ,musím dávať pozor na prsty-ečte že je tam ten vysoký fliper,ten je mimochodom pieskovaný na oboch stranách kde prichádza do kontaktu s prstom :-bd
Dnes som fazetu prešiel na vodnom kameni a paste a je to celkom iné-neskôr dám foto.
Moja rada-BER kým je,Hatina je dobrá,ale tomuto tak do pása :))

Odpovědět