Sbírka Ksakru

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Direware SOLO Carbon

Příspěvek od Ksakru »

Takže nožík dorazil - snad nejvíce mastný nůž jaký kdy došel (na foto již na rychlo utřeno).
Celkové zpracování je velmi slušné , nikde žádný otřep a vše pěkně lícuje. Karbon čistý bez jediného škrábance či matných fleků.
Karbon není lesklý jako na 0562CF, je na dotyk jakoby s jemným dezénem(matný). V ložisku chrastily nečistoty asi jako skoro v každém noži co kdy přišel. Flipnout ho bez švihnutí rukou nelze - moc těžká čepel, která má těžiště spíše kolem tý ploutvičky a ne na vrchní hraně - čepel je těžší dole než nahoře. Zdá se mi nějak méně ostrý, než ostatní nože co kdy přišly. Zkouška klipu katastrofa - když jsem více zabral cca 1,5 cm od nože - již se nevrátil až k noži aby se o něj opřel, ale zůstal cca 1mm nad nožem... Celkově materiál klipu - jako hliník :D Při rozborce jsem ho tak zohnul, že už se jen tak od nože nedostane :)
Vyčištění ložisek, trochu jsem zohnul framelock aby byl tužší v domnění, že to i pomůže k flipnutí až k úplnému otevření a dodá mu ten počáteční impulz, jako mi to pomohlo u 0562CF, ta po seštelování lítá sama naprosto famózně!
Po složení se mi dokonce podařilo několikrát flipnutím i nůž otevřít na 100%, ale asi jen 2x z 10 pokusů. Je lepší přidat švihnutí rukou i když nyní stačí jen opravdu minimálně. I po napružení framelocku - nůž klade menší odpor při otvírání než když dorazil, jak byl špinavý.
Jinak je to opravdu macek, monstrum, takový dinosaurus do ruky :)
Sedí mi v ruce jako by byl na ruku dělaný, opravdu nádhera :-bd No že by byl nějak celkově extra krásný to asi ne, ale je tak nějak zvláštně divný, až se mi hrozně líbí :)
Umím si představit tento nůž i přes jeho váhu používat naprosto na vše, oproti např. 0562CF který se mi zdá takový spíše na vystavení - lehce zničitelný, poškrábatelný a křehký proti tomuto.
Když ho mám v ruce, mám takovou chuť ho do něčeho vrazit a vím, že se mu nic nestane :))
Jinak kluci, na cestě je Alexey Konigyn decepticon 2 Carbon 130 $, ZT 0777 carbon za 150 $, a tohle od Kevina :
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 94975.html
A Hinderer XM 18 carbon.
Taky jestli můžu vám poradím, s číňany než koupíte nůž můžete čile smlouvat - já ukecám slevu na všem ;)
Dokonce mi řekl, že jeho nákupka za 0562CF je 55 $ a je ochoten ji za 60 $ prodat, jen se někdy ze začátku cukají a slevu nedají vůbec, Kevin mi dal na ten cannabis slevu jen 3 $ a ZT0777 za 150 $ jsem koupil za 130 $, to je 20 $ dolů...
Pěkný den :)
Přílohy
1.
1.
2.
2.
3.
3.
4.
4.
5.
5.
6.
6.
7.
7.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ksakru píše:např. 0562CF který se mi zdá takový spíše na vystavení - lehce zničitelný , poškrábatelný a křehký proti tomuto
Na mě teda 0562CF působí velmi bytelně a odolně, mnohem více než Shiro nebo Umnumzaan. Možná ve srovnání s tímhle tankem ti to připadá jinak :D

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Samozřejmě jen ve srovnání s tímto ;) .. jinak 0562CF je špica doporučuji všem :-bd

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

ALEXEY KONYGIN Decepticon 2

Příspěvek od Ksakru »

Dorazil již v pátek ..ale nějak nebyl čas něco napsat.
Nůž dorazil v papírové krabičce - bez jakéhokoli pouzdra (v nabídce ani nebylo) ale čekal jsem že by mohlo.
Po rozbalení, zase naprosto celý mastný od oleje (nejspíše ty nože tak prostě konzervují ,aby jim nerezavěly).
První dojem - Hmmm jaký lehký na to jak je velký - krásné barevné sladění.
Jsem zvyklý na Tabargan 110 tak mne velikost tak nezaskočila. Chod nože po vytažení byl asi nejlepší ze všech nožů co kdy přišel.
Avšak ne 100% (95 %). V pátek večer jsem ho tedy jen tak zkouknul a šel spát.. V sobotu jsem nůž komplet rozdělal, bohužel nenafotil :(
Ale vevnitř je jednořadé ložisko, komplet v černé barvě po cca 10 kuličkách bez podložek. Byla v tom nějaká šedá mazací pasta z výroby, nejspíše nebyla špatná ale šla pryč. Očistil a namazal, trošku té mojí grafitové pasty. Hlavním čepem i přes jeho drážku mimo střed jde krásně točit šroubovákem.
Po složení měl nůž v zavřeném stavu malou vůli a čepel se trošku pohybovala, zkusil jsem fintu někde zde již řečenou, pootočit hlavní čep - a vše OK :)
Teď nůž podle mne lítá dobře :) Fliper je příjemný na prst - takový akorát, netlačí, neškrábe. Žádné nedodělky na noži moc nevidím, krom drážek na hlavním čepu, které jsou docela zničeny a to nejen mnou. Karbon hladký a nikde žádné škrábance. Čepel je nádherná není na ní jediná chybička a ten výbrus je prostě super - ALE dost se upatlává a potřeba pořád čistit :(
Celkový pocit z nože: drží se dobře, avšak je cítit, že má takové ostřejší tvary zvláště při pořádném zmáčknutí ho v ruce.
Klip je velmi tuhý.
Framelock zapadá cca do 40%, jde krásně zmáčknout - jeho tuhost nebylo třeba vůbec štelovat.
Ostrý je velmi, a jeho ocel "S35VN" má takový jiný zvuk, jak při otevření tak při cinknutí o nějaký povrch. Osobně věřím že to S35VN je.
Zhodnocení - vynaložené prostředky odpovídají produktu co jsem dostal, nelituji ani dolaru. Nůž je jedním slovem - krásný.
Přikládám vám pár foto a odkaz na jedno mé video.. Pěkný den pánové.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=TGZCHX-ZTug
Přílohy
WP_20151101_11_35_49_Pro.jpg
WP_20151101_11_36_42_Pro.jpg
WP_20151101_11_37_24_Pro.jpg
WP_20151101_11_35_06_Pro.jpg
WP_20151101_11_43_19_Pro.jpg
WP_20151101_11_43_41_Pro.jpg
WP_20151101_11_44_12_Pro.jpg
WP_20151101_11_36_08_Pro.jpg
WP_20151101_11_38_00_Pro.jpg
WP_20151101_11_38_27_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

U toho Direwaru asi detend nedrží moc silně, proto pokaždé nevystřelí jak by měl. Ale má nejlepší zvuk, nádherně cvakne :) Jinak gratuluji k novému kousku, tenhle Decepticon se mi moc líbí a mám o čem přemýšlet Vánocům :D

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Detend u direware drží právě hodně pevně až moc .. ale prostě, asi je ta čepel až moc těžká (hlavně dole u paty ostří je nejtěžší).
Tak se tomu moc nechce, a hlavně to chce rychlý švih tím prstem, aby se dobře otevřel. Nebo že by to přeci jen šlo nějak ještě doladit?
Ten framelock jsem právě hodně napružil, aby šel stuha v domnění, že to zlepší otvírání :-?

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sbírka Ksakru

Příspěvek od Theraphosa »

Tak ho zkus vrátit trochu zpět, i když to není moc dobré, ho vícekrát ohýbat sem a tam...

Odesláno z Tapatalk

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Díky za bezva recenzi a hlavně skvělé fotky, čím to fotíš? :-bd
To že bude takový ostrý při stisknutí v dlani se dalo očekávat, tím je právě jiný od ostatních, samá hrana :-)
Co se týče flipování u delších čepelí, pokud už je nůž upravený na max (přítlak framu chce přesné místo, jak je to moc, zase flipnutí brzdí kulička - doporučuji ji mazat), poslední rada je flipovat ve vodorovné poloze, kdy se nepřekonává gravitace a je největší pravděpodobnost úspěchu. Miluju když někomu dám kudlu do ruky a on flipuje do "kopce" a ještě jen tak štrngne do flipperu a čeká zázraky, jako u asistu ;)
Normálně bych si tento nůž rád osahal, přemýšlím, co Ti za něj výměnnou družbou poslat tak na týden :-)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Fotím mobilem Microsoft Lumia 640 .. :)
Jinak dnes dorazilo ZT 0777 carbon, a Hinderer carbon (Wild Boar) jak bude čas zhodnotím.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

ZT 0777 & Hinderer

Příspěvek od Ksakru »

Oba nože dorazili současně - o to větší radost. ;)
Hinderer : po rozbalení žádný extra dojem, podoba s ZT0562CF je na první pohled velká.
Rozepisovat se o tomto noži nějak extra asi nemá moc cenu, myslím že zde již někde na foru popsán je.
Nůž je na podložkách (nejspíše mosaz), jedna větší na straně framelocku, druhá menší (užší), tloušťka stejná.
Podložky před čištěním naprosto špinavé, celý nůž mastný, po posledním složení je framelock moc volný, což je vidět na videu :)
Musím ještě poladit.
Celkový dojem - Nůž se naprosto perfektně drží - lépe jak ZT0562CF, zpracování karbonu i nože celkově je super.
Čepel se mi líbí oproti Zeru také víc, (avšak na čepeli jsou pod určitým úhlem vidět flíčky, jakoby byl nůž od něčeho špinavÝ, očistit to nejde)
Musím zkusit nějaký přípravek.
Nůž má u mě + za kolíky na čepeli, kterými se perfektně otvírá. Klip je středně tuhý / ideální . :-bd
Fliper / ploutvička na otvírání je mínus, tlačí do prstu až moc - stejně jako u ZT0562, po 20 otevřeních to ještě 15 min cítím na prstu. :-q
Nůž je z výroby ostřejší než ZT0562. Framelock zapadá na 50 %.
Myslím, že tohle bude nejspíše nůž co budu u sebe nosit nejčastěji hlavně z důvodu opravdu pohodlného úchopu a krásného výbrusu.

ZT 0777 : Rozbalení - hmm je o kapku větší než jsem čekal (pro mne +), mám raději větší kusy. A tak lehoučký :)
Na tuto cenu zase mastný - ale ne tak moc. První flipnutí hrůza - šel tak na 60 %.
Rozborka - Ložiska jsou jako u Alexey konygin keramická, celá černá po cca 10 kuličkách.
Podložky integrované v karbonu, na druhé straně jezdí po čepeli. Ložiska vyčištěny, nůž složen a flipuje jako na asist. noži :-bd
Na noži nevidím jedinou vadu ani škrábaneček. :-bd
Framelock je upevněn třemi šroubečky pod klipem tak, že nejsou vidět. Framelock zapadá na 40 %.
Klip je zas uchycen dvěma šroubečky zevnitř nože. Klip je zdá se spíše na ozdobu, je opravdu velmi tuhý a dostat ho na pásek nebo kapsu
nebude jen tak. Fliper je příjemný na prst - neškrábe netlačí, ale je maličký, evidentně to ale ničemu nevadí - na videu je vidět, jak i s tímto
prckem flipuje. Ostrý - super jako Hinderer. Drážkování na čepeli (pro palec) precizní, čisté ,lesklé ,vyleštěné, za to obrovské +.
Úchop nože je super, ty vyvýšená záda mají něco do sebe :-bd .
Nůž při postavení na stůl nestojí, převrací se na bok (nůž je tak lehký, že váha ocelového framelocku ho převrací) :)
Celkový dojem velice dobrý na to, že jsem ukecal slevu ze 150 na 130 $ :ymhug:
Video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=T9MgJ7mW3lE

Pěkný den kluci.
Přílohy
WP_20151103_08_10_34_Pro.jpg
WP_20151103_08_10_44_Pro.jpg
WP_20151103_08_12_23_Pro.jpg
WP_20151103_08_11_49_Pro.jpg
WP_20151103_08_13_08_Pro.jpg
WP_20151103_08_13_51_Pro.jpg
WP_20151103_08_14_04_Pro.jpg
WP_20151103_08_14_16_Pro.jpg
WP_20151103_08_14_59_Pro.jpg
WP_20151103_08_15_18_Pro.jpg

Odpovědět