Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

McBarbar píše: Anebo můžeš brousit z ruky, jako já
Čekal jsem, jestli to napíšeš, chtěl jsem navrhnout Tvůj způsob broušení ;) Když už je tedy potřeba, já se snažím jen přibrušovat keram. ocílkou či pastou na opasku 8-}
G36 píše: Weiny,myslíš že nový Icebreaker bude mať aj origo "dvojitý" výbrus???
Skús sa kitajca spýtať ;)
Spýtal som sa spýtal, no sere na mě jak na placatý kameň ;)) , z toho předpokládám, že to bude klasika, navíc s tím jejich nezáživným SW, ze kterého prostupuje původní výbrus. Už tu máme všemožné úpravce a anodizéry, teď potřebujeme ještě profíka na pořádný stonewash, satin, a případně zrcadlový lesk, po kterém stále marně prahnu :-\

PS: Koukám na tom store 8.19 prodejce vyresetoval počítadla u šesti Shiráků, včetně obou Neonů a dvou Kevinů. Nepochopil jsem, je to škoda, ztratit celé hodnocení a počet prodaných kusů. Pochopil bych to u jednoho nože, kdyby mu tam někdo záměrně zprasil feedback, ale 6 naráz, to je volakési čudné :-w
Přílohy
snap484.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Zákaz názvu Shirogorov na AliExpressu

Příspěvek od Weiny »

Tak se mé podezření potvrdilo, viz příspěvek výše - Rusové jsou velmi mocní (to víme ;) ), a bratři Shirogorovové se projevili v plné síle, když se jim podařilo vynaložit obrovské úsilí a donutili management aliexpressu zakázat používat u klonů a replik označení Shirogorov.
Proto všechny store ruší či aspoň přejmenovávají svoje stránky s těmito noži. To vysvětluje, proč i třeba 8.19 obětoval půlroční feedbacky, zřejmě mu to z nějakého důvodu nešlo přejmenovat :-\

Před pár dny mi našel vyhledávač pod tímto jménem 1100 odkazů, nyní jen 110 (v tabletu jen 35) a stále to klesá.
Najít teď na ali nějaké Shiro je porod, protože se všechny jmenují tuctovým folding knife (někde zkusili Shirogoro), a těch mi najde vyhledávač 40 000! X(
Velmi, velmi těžko se to teď hledá a filtruje, snad jen pomocí rozsahu "price", verze nože, případně názvu výrobce, Kevin, Vespa..
Hatinu to nenajde vůbec, dokonce jsem půl dne marně hledal onu 115g verzi co máme, je tam už jen jedna, a to ta 125g s pochybným satinem, to mě dostali. Dokonec mě na ni odkáže i má vlastní historie nákupu...
Takže kdo má tu lehčí s dvojřadými ložisky a stonewashem, ať si jí sakra cení ;)

No snad se tohle nepodaří prosadit i dalším slavným výrobcům nožů, i když je to logické a mají na to právo, pro nás věčné hledače to bude ale stále větší oříšek :-? :(

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Poslední dobou se to tam Shiry jen hemžilo, tolik variací nic jiného nemělo. Ani se moc nedivím, že jim to začalo vadit. Pár měsíců zpátky jsem na Knifu četl, že jeden z bratrů bohužel tragicky zahynul...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

New custom

Příspěvek od Weiny »

Musím tohle vlákno trochu oprášit, když už nám ustalo to překotné chrlení dalších a dalších verzí klonů ;)
Přidám tedy pár fotek originálů, které zase v centrální galerii přibyly..
Začal jsem nově uvažovat o verzi Dark V, jejíž fotky už jsem zde dával. Kitajci ji vyrábí jen s G10, přitom existuje krásná verze v karbonu, no po mém dotazu jsem byl odmítnut, že se karbon neplánuje. Asi jim prodejnost G10 stačí, ale je to škoda, ten nůž flipuje jako ďábel a ve feedbacku jsou z něj lidé úplně hotoví :ymapplause:
snap029.jpg


Dále se mi po recenzi Ksakru začala líbit verze Cannabis, ale zjišťuji, že mi na ní vadí hlavně tvar čepele, no naštěstí se dělá i v mnohem zajímavější verzi (tedy pro mě), zatím ji žel nikdo nenaklonoval [-(
snap032.jpg
snap031.jpg
Pak je tu jedna překrásná verze Neonu, což je má osobní záležitost (pořídil jsem i blue satin verzi od Vespy B-) ):
snap040.jpg
No a neskutečné jsou možnosti v nejvyšších sběratelských produktech klasické verze, která je opravdu na vrcholu toho, co kdy lidstvo mezi noži vyrobilo, a stále mě to k ní vrací :ymhug: :
snap035.jpg
snap037.jpg
snap039.jpg
Tahle verze mi připadne jako kombinace Seashellu a Ledokola, včetně jeho výbrusu, a ta barva, wow! O damascus a trimascus ani nemluvím :-ss
snap036.jpg
snap034.jpg
snap038.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

HATI 125g sand color

Příspěvek od G36 »

Došla ešte minulý týždeň-kúpená v "akcii" za 47€.
Rozmery ako ostatné,spracovanie na úrovni,liner zapadá tak do polovice a v zatvorenej polohe detent drží dosť silno.Ale potom to vystrelí "jak z praku" :D
Proste taká military verzia B-)
A hneď som ju aj prifarbil :p
Přílohy
SAM_1380.JPG
SAM_1381.JPG
SAM_1382.JPG
SAM_1383.JPG
SAM_1384.JPG
SAM_1385.JPG
SAM_1376.JPG
SAM_1377.JPG
SAM_1378.JPG
SAM_1379.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Moc pěkný, i satin vypadá na D2 moc dobře :-bd

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Pozerám,že má momentálne "prázdny shop" :(
To má za to,že nechcel pridať náhradné ložiská a skrutky o čo som ho pekne prosil :ymdevil:

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, dostal banán na tři týdny, jako obvykle, když poruší některé z ali pravidel [-(
Se Ti koukám po Hatině trochu stýskalo ;)
Jak Tě Shiro pohltí, není úniku... A barvičky jsou samozřejmé, když kupuji nůž, představuji si, co s ním provedeš, protože klasická šeď je o ničem. Koukám ty skrutky jsi si žádal právem, bo jsi je rozborkou ošuchal, chce to mini frézou srazit hranku :D
No a ložiska do rezervy v této cenové relaci, to by musel být prodejce hódně ovíněn, neb třeba tu se dvě keram. ložiska prodávají za 10USD.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Nevydržal som a rozoberal skrutkovačom-ale už mám mosadzný "bazmek" :-bd
A nôž ide pod vianočný stromček,len nepíšem kde... ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Seashell nabídka

Příspěvek od Weiny »

Přestože tohle patří do naší sekce bazar, nabídnu to na chvíli zde (pak možná i na knife 8-} )
Jelikož Ledokol zdá se nebude, chybí mi ještě jeden Shiro s pořádným satinem a rád bych svůj modrý stonewash S35VN prodal za 2800kč. Nůž lítá jako z praku a je v 110% kondici :-)
Shirogorov Seashell blue Kevin 2.JPG
Pokud to vyjde, pořídím obratem jeho kolegu:
snap520.jpg
Co jsem Shiráky nezasvěceným kolegům ukazoval, všichni více obdivovali sw verzi, že je praktičtější, ale já prostě prožívám období satinu :D

Odpovědět