Zero tolerance

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Je to kýčovité, nožomil do toho nepůjde :)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Tak mě ZT 0562CF naprosto uchvátila, udělal jsem si o měsíc dříve Vánoce a koupil origošku. Jak tu psal McBarbar, tak to nestojí zase až takový balík. Než prodám kopii, tak napíšu aspoň srovnání. Na první pohled z titanové strany jsou kudly k nerozeznání(na Hunting bazaru jich nějaký vykuk pár prodal za originál, je tam varování). Odlišný je karbon, na originále ma hrubší vzor a není hladký jako na kopii, což je asi lepší - neklouže. Délku jsem porovnal jen od oka a originál je asi tak o 3mm delší. Další rozdíl jsou kolíčky, kopie je má zaoblené a matné, originál trošku do špičky. Satin na kopii je jemnější a víc lesklý, 9cr18mov se na to asi opravdu hodí. Stonewash je hezčí na originále a má ho i na klipu, ten je na kopii lesklý a o maličko kratší. Originál perfekně flipuje(měl jsem z toho trochu obavy, na knifu si někdo stěžoval na hrozně velký odpor při otvírání, že ho až bolel prst, u ZT se asi vyplatí počkat na 2. generaci, ta první měla i takový divný nesourodý karbon) a hlavně se krásně lehce odjišťuje. Krabičky jsou naprosto identické. Globálně vzato se replika klukům v Číně opravdu povedla, nebýt toho karbonu, tak je opravdu problém to odlišit ;) Fotky mobilem, takže nic moc :( Originál je dole.
Přílohy
DSC_0038.JPG
DSC_0040.JPG

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Paráda, gratuluju k přírůstku :-) Tenhle nůž se mi moc líbí, střídavě mám cukání koupit origo a pak zas jen tu kopii...naštěstí nejsou finance (a až budou, budu čekat na slevu Asymmetrica :D )
Kdyžtak pak hoď lehké srovnání na Knife (nebo odkaz sem), určitě to dost lidí ocení...zrovna u tohoto modelu jsou ty k nerozeznání, tedy dokud je nemáš vedle sebe.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, chtěl jsem napsat, že tohle patří spíš na knife :D
Dost jsi mě překvapil, že jsi do toho šel, zvlášť když jsou klony na tak vysoké úrovni, že jsou k nerozeznání. Spíš bych to pochopil, kdyby jsi ten nůž mermomoci chtěl, a klon nebyl či stál za prd... No hlavně by mě zajímal upřímný závěrečný verdikt, zda to za tu trojnásobnou (či spíš 4násobnou, nový stojí přes sedmičku) cenu stálo, protože na tom hodně záleží...
Tedy krom toho pocitu, že máš jeden origoš ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Koupil jsem ho za 6.250,- na mujnuz.cz. Dneska jsem tam koukal a už je za 7.400,-. Prostě jsem našel svůj grál, nevěřil jsem, že se mi to někdy povede, tak jsem ho prostě chtěl v originále :D Samozřejmě je tam lepší ocel a framelock se odjišťuje krásně lehce. ZT posílá zdarma náhradní díly, tak ho bez obav můžu používat. Možná to za ty prachy nestojí, ale udělal jsem si velkou radost :ymhug: Na knife to dát nemůžu, mám tam ban :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

ZT 0562T

Příspěvek od Theraphosa »

A máme tady novinku od A DAI :) M390 ocel a o něco těžší než karbonová nebo G10 verze. Za 140USD. Osobně se mi tedy ten vzor nelíbí, vypadá to jak z poutě :(
Přílohy
zt0562t_1.JPG
zt0562t_2.JPG
zt0562t_3.JPG
zt0562t_4.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Mne sa nepáči tá cena :D ,vzor by mohol zostať :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Za tu cenu už koupíš mírně použitý originál.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Máme tu další verzi, tentokrát s S35VN za 115USD :)
Přílohy
zt0562cf.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Otázkou zůstává, jestli jim tu ocel můžeme věřit :-?
A nechápu ty šrouby, jednak jsou proti originálu stříbrné a na karbonu to působí velmi rušivě, jednak jsou všechny 4 stejně obrovské, zatímco předchozí klon i originál mají 3 menší. Asi jim ty menší černěné došly 8-}

Odpovědět