Hinderer

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hinderer

Příspěvek od Weiny »

Přišel mi pro kamaráda před pár dny tento kousek za 18USD ve verzi gray, kterou už nemají:
http://www.aliexpress.com/item/Rick-Hin ... 59349.html
Podle mě bude vnitřek stejný i u ostatních verzí s plastovými střenkami kolem 20USD:
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-X ... Text=XM-18

Co mě nadchlo je zpracování v dané ceně, obří mosazné podložky, po přeleštění dokonce rovné (malé Sebenzy v této ceně chodí s teflonem), překvapil mě bushing, díky kterému to šlo parádně poladit.
Pro neznalé - mikroposuvkou je potřeba téměř na setinu sesynchronizovat tři hodnoty - sílu nože s podložkami, bushingového válečku a nakonec vymezovací stand off válečky. Namazat a šlape jak divý.
To je ostatně základ ladění vše nožů z Číny, především s podložkami. Horší bývá centrování, kterému je potřeba přizbůsobit podložky, často jsem si je musel vyrobit :-(

Co mě ale jako jediné nakonec naštvalo a zastavilo ve větším nákupu tohoto nože přátelům, je velmi špatný dosed framelocku, který jde na 100% (mám rád tak do 1/4), což ztěžuje zavírání a musí být i víc napružený. S tím se asi nic dělat nedá co? :ymsigh:
Přílohy
DSC_0709.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Nejlevnější Hinderer XM-18

Příspěvek od Theraphosa »

Měl jsem dva v titanové verzi od Wild Boar, taky mě ten bushing překvapil :) Ten framelock je problém, u těch co jsem měl byl výměnný konec, jeden mám doma navíc, pan Číňan mi ho ochotně zadarmo poslal. Tady by pomohlo na to něco nanést, jestli se vyplatí do toho investovat ta práce a náklady.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Nejlevnější Hinderer XM-18

Příspěvek od Weiny »

Právě, asi nevyplatí. Na samotný framelock se asi nic jednoduše přidat nedá, a přivařit na patu nože trochu kovu zase zničí spodek nože, bo to zčerná. Jak není pojistka štelovatelná, těžko pomoci. Je to škoda, jinak ten nůž za ty prachy nemá konkurenci. Otázka je, jestli je to blbý kus a já měl smůlu. Asi jo, jinak by si na feedbacku stěžovali všichni. [-(

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Hinderer XM-18 3" Wild boar

Příspěvek od Weiny »

Právě jsem doladil doufám že poslední kus mé nemalé Hindereří rodiny :ymhug:
Vlastně je problém sehnat něco v 3" verzi, ke třem velkým jsem doplnil modrý klenot od Kevina a protože se mi zdál osamocený, koupil jsem mu ještě bratříčka. Čekal jsem s napětím co přijde za paskvil (stál polovinu), pravda materiálem je to špatné a pro hladký chod chtěl hodně práce, ale jsem rád že ho mám. Framelock jde krásně do 1/3, díky bushingu šly krásně nastavit podložky a vycentrovat (jednu jsem musel stáhnout o 0,15mm...
Co je na něm divné je zkrácený flip, aby dosednul na lockbar, jak je to u 3,5" verze. Klukům šikmookým nedošlo, že tohle se u malých Hindererů v originále řeší obrácením flipu o 180°, kdy pak opět flip krásně sedne na podložku lockbaru ;)
http://www.aliexpress.com/item/Wild-Boa ... 51902.html
Přílohy
Hinderer 3' Wild boar 1.JPG
Hinderer 3' Wild boar 2.JPG
Hinderer 3' Wild boar 3.JPG
Weight Hinderer 3'.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Nejlevnější Hinderer XM-18

Příspěvek od Theraphosa »

Já měl takhle framelock na Umáku od Wild Boar, ale ne tolik. Zapadal tak na 70%, ale dal se domáčknout téměř na konec.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Oprava framelocku

Příspěvek od Weiny »

Tak se mi ten nůž dostal do ruky podruhé, na opravu výbrusu, nicméně ten dosed framelocku na patu nože jsem neustál a opravil to :-)
On totiž neseděl na čepeli vůbec, takže měla vůli. Poprosil jsem kamaráda svářeče o navaření nové paty, no a pak už to bylo o dvou věcech, očistit ztmavlé plochy po svařování a pohrát si na brusce. Podruhé už bych to dělat nechtěl, ale jde to :-bd
Přílohy
Framelock Hinderer oprava.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Dobrá práce :-bd Čím to navařoval? Plamenem?

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Karbonový Hinderer za pusinku

Příspěvek od Ksakru »

Přílohy
WP_20151110_10_22_31_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Za pusinku by měli dát i ty titanové s G10, pořád je tam nabízejí okolo 70USD. To už za ty prachy neprodají, od té doby přibylo spousta lepších nožíků na KVT.

Stylesteel
Příspěvky: 18
Registrován: 30 črc 2016, 21:04
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

lepšia kópia XM-18

Příspěvek od Stylesteel »

Čaute,
kde sa momentálne dá kúpiť kópia Hinderer XM18, najlepšie 3-palec?
Ide mi o kvalitnejšiu oceľ. Najlepšie D2 alebo napr. sandvik 14c28n. Nechcem nejaký low-end-ový 8cr13mov.

Mám 3 originály ZT, z toho sú 2 v Elmaxe, ale pôvodný dizajn Hinderer ma fascinuje. Bohužiaľ je originál za cenu, ktorú nepovažujem za korektnú.

Ďakujem za námety.
Chlap bez noža nie je chlap.

Odpovědět