Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Ben nekomunikuje, na můj dotaz o foto vnitřku nože odpověděl jen "Bearings" a když jsem mu poslal obrázek o co mi jde (klasika, po čem jezdí kuličky..? :D ) tak už neodpověděl.

Já taky žádný Chirogorov nemám, zatím jsem z Ali měl jen SpyPM2 s 9Cr18MoV a Adai999 v G-10 s tou samým...ale bude Kevin s Daidou, tak se pak určitě podělím o zkušenosti :-bd

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

caul píše:Z knifu jsem naočkovanej tím že D2=vylamování ostří a také v tomhle vlákně někdo psal něco ve smyslu, že není D2 jako D2.... Tím jsem už tuplem pustil tuhle ocel z hlavy. Takže čekám dál na verzi od KJ, s karbonovou střenkou, podložkou pod ložiskama, bez loga a s S35VN :))
S karbonovou střenkou už byla (3.strana vlákna) a obávám se že nebude :( Stále se pokouším dostat z prodejce ze store 8.19 (s nickem Kevin John :ymsmug: ) info o chystaných verzích, především o Hati, co dělalo ADAI (4.strana), ale nic kloudného z něj nevyleze, jen univerzální "že se máme na co těšit".
Problém je v tom, že je trh momentálně Shirem přesycen a chtělo by to celé to tempo zklidnit a doprodat zásoby. Již jsem svou rozladěnost nad tímto stavem vyjádřil (6.strana), projevuje se to i třeba záměrným pozdržením prodeje poslední Kevinovy verze Seashell. Mezitím už se začal prodávat "Ledoborec" a s tím Kevin ani nepočítal.
Zavání to totiž tím, co je Číňanům typické, vede kvantita nad kvalitou a člověk aby se bál něco koupit, neb je to šité horkou jehlou s cílem co nejdřív se na Shirománii přikrmit. Mění válečkové ložiska za prťavé kuličky, neřeší plynulost chodu (primární problém je vesměs v detent ballu) a kvalitu zpracování. Já se vypekl se Seashell verzí od Wild boaru.
Trochu se i bojím celkového zpracování Kevinova Seashellu, co mi putuje. Když tak koukám na rozdíl mezi ním a novým Icebreakerem, je to především ve směru 3D vzoru na střence a asi už nemá cenu, aby to Kevin zase doháněl i touto verzí. Uvidíme co ještě podnikne..
Každopádně kdo má chuť na parádní Shiro od Kevina, je k dispozici posledních pár kousků luxusní F95-ky, ta se podařila, včetně profi satinu :-bd
PS: Dražší verze už nejsou a nebudou :-s

V případě úspory a chutě na stonewash je stále k mání pár kousků s D2, shodou okolností u Bena, navíc nově již i s protiskluznými drážkami ;)

S tím D2 a jeho nekvalitou - budeš tímto nožem páčit z palet hřebíky? Tohle jsou luxusky na hraní a semtam cibule či jablko, nějaké lámání D2 bych neřešil, lepší ocel je v tomto případku spíš o pocitu, že jsem si přidal a mám to nej co bylo na trhu B-)
Kevin ji ještě u Shira rád doplňuje odlišnou povrchovou úpravou střenek.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Akorát ta verze s D2 už nemá ten parádní stonewash na střenkách... :(

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

A jo, to máš recht. Evidentně jim zbylo množství těchto střenek z první várky s S35VN, se kterou Kevin prvně vyrukoval. Až ve třetí verzi s drážkovanou čepelí je nechal zbrousit, což je sice efektní, ale narozdíl od Tvých stonewash střenek já se mohu uleštit /:) I tak je to síla, tři provedení jednoho modelu nože...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Mě udivuje, že k satinu dá stonewash střenek a ke stonewash čepeli ne. Každopádně jsem rád, že ho na své kudle mám, vypadá nádherně, zvlášť když na něj zasvítí sluníčko - viz tvé foto zde ve vlákně :)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Weiny píše:Mě snad omyjou #-o Verze o které básním od první stránky tohoto vlákna je na světě, tentokrát od Dicorie.
Modrá anodizace, 150g, D2 čepel, satin i s medvídkem, 77USD, nádhera. Konečně i onen oválný tvar drážek ve šroubech,je to zase změna ;)
Jen nevidím ložiska, snad se objeví foto u jiných prodejců.
Tak jsem se konečně dočkal obligátního snímku pajšlu u Ledokolu - Ben z Dicorie dělal že mi nerozumí (či nerozuměl), ale kudlik se objevil i u Kevin&John knives International Ltd. a Kevin Jo mi odpověděl briskně, že foto dodá. A dodal :ymapplause:
Ledokol2.jpg
Ledokol1.jpg
Sice to nemá dvouřadé ložisko jako poslední Shiro produkce KJ, ale k tomuto provedení taky nemám žádných výhrad :-bd Za $77 je fakt velice doporučitelná kudla, ke které mě nenapadá srovnání...
Ledokol3.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

:ymapplause: Moc se mi líbí to uchycení klipu zevnitř a jeho geniální jištění kuličkou proti pootočení. Tak má jištěný klip i KJ. U ZT 0350 měl klip dva šroubky a stejně se hýbal. Jinak opravdu za ty peníze parádní kudla a vzhledově nemá chybu :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

WP_20150625_13_32_20_Pro.jpg
Tak došel. První dojem - ten je obrovský! A celkom lehký, na tu masu kovu. Mastný jak sviňa. A nádherný, prostě nádherný!
Ne nadarmo je Kevin John nekorunovaný král čínských výrobců, tohle je fakt bomba nůž. Ještě trochu drhne detent ball, bude to chtít pár hodin hraní a flipování, než bude mít úplně hladký chod, ale po lehkém promazání je to snesitelné. Ta mikro fazetka je trochu iluze, je nabroušený pod tupějším úhlem, ale rozhodně nevypadá, že by byl nějak tlustý.
Na titanu ani na čepeli (DaidoD2, jiné verze zatím ještě nejsou vypuštěné, což mi neva, D2 já rád) není jediné škrábnutí, malinké vlásečnice jsou poznat na zadní straně na čepu, ale skoro neznatelně. Klip je celkem tuhý, ale má hladké přítlačné bříško, takže na okraj kapsy zajíždí krásně. Seashell vzor je poměrně příjemně trakční, v sevřené ruce se ani nehne a popírá tak vzhledovou hladkost, navozovanou elegantními liniemi jednobarevného titanu.
Ještě je asi brzo na nějaké soudy, více povím po rozebrání, přebroušení a aspoň týdnu používání, zatím ale můžu říct že rozhodně nelituju, tohle stojí za každou kačku :-) Zajímalo by mě srovnání s Ledokolem, ale možná ho časem udělám i sám, do toho jsem se taky docela zakoukal :D
Jinak cesta mu trvala 11dní na celnici a další tři dny poštou za mnou. Mám ho z 8.19 a přibalili mi k němu dáreček, karabinku s otvírákem - dobří obchodníci :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Gratuluji ke krásnému kousku, přemýšlím o něm. Dvouřadá ložiska, musí chodit jako blesk :-bd Karabinka byla i k "želvímu modelu".

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Poznávám Tě, Jasná! :))
snap398.jpg
Taktéž gratuluji, a vítám do Shiro familie :ymhug:
Skoro to vypadá, že kdo sem nakoukne, bez Shirogorova neodejde ;))
Ale je bezva spolu takto v pohodičce najít tento klenot mezi noži, kterému zvlášť Kevin zaručuje min 90% spokojenost za vynaložené prachy.
Na pořádnou recenzi či zhodnocení máš ještě čas, to chce aspoň víkend, párkrát rozebrat (doporučuji si olepit šroubováky izol. páskou), promazat, poladit, srovnat s ostatními noži. Pak teprve vznikne to správné pouto :ymsmug:
A ano máš recht, prvotní dojem je, že je obrovský, zvlášť kdy jsem první velký kus vybalil po 3 týdenním hraní si s Neonem, který se svými 19cm také není úplně nejmenší. Nakonec jsem si tak zvykl na tu velikost, že už se k menším nožům nedokážu vrátit :-\
Má dražší verze už je také v Praze, snad se nebude moc upatlávat (to mi na anodizaci dost vadí), a snad půjde vyladit dle mého vkusu.

Odpovědět