Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Myslím, že shirogorovmánie na Ali kvalitě neubere. Geometrie, čepy, šroubky, zakončení framelocku atd. budou stejné. Mění se jen povrch a 3D střenek a povrch čepele, maximálně přidané zoubky a to není zase žádná zásadní změna. Nebál bych se toho ;)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No bojím se toho i nadále :) Na Tvé verzi jsem našel několik nedokonalostí a i u mého nože mám mírné rozpaky, především nad jemnými škrábanci a satinu čepele.
Také vidím jisté mapy, zatímco třeba u Socomu jsem nenašel jedinou sebemenší vadičku na kráse. Ale za to už asi ani neodpovídá návrhář nože, ale samotný brusič a případný export k prodejci. Když vidím tu hromadu nožů v sáčcích bez krabiček naházených na sobě, bodejť by to neutržilo povrchové rány. Do pouzder to dávají až při odesílání nejspíš...
Přikládám pár večerních fotek B-)
Shrirogorov F95 Kevin 1.JPG
Shrirogorov F95 Kevin 2.JPG
Co se týče vyladění nože, měl jsem třeba moc ostré hrany na flipperu a musel jsem je zarovnat, řezalo to do prstu. Framelock byl hodně napružený, zmenšení tlaku přispělo hladkosti chodu.
Pojistka zapadá zbytečně daleko, skoro do půlky, mám rád tak do 1/4 ;)
Zde je vidět, kde má Kevin ještě rezervy a originál je dohnán k dokonalosti:
Přílohy
Zámek a ploutev u originálu...
Zámek a ploutev u originálu...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Satin všeobecně pod některým úhlem má "stíny". U Shirogorova je to víc znát, protože čepel je broušená po celé šířce a plocha je rovná. U duťáku a na užší ploše to tak znát není. V týdnu jsem Shira lehce přeleštil Silichromem a satin je o hodně jemnější ;)
Přílohy
shirogorov.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Můj Adai taky přišel s pár drobnýma šmírancema na čepeli - a to byl jinak pěkně zabalený, v plastovém pytlíku, v zapínacím futrálku s kapsičkou a chlapci z Dicorie to celé vložili do pevné krabičky adekvátního rozměru a doložili pěnovým výsekem. Čili věřím, že skrábanečky vznikly při manipulaci ve výrobě. Jakkoliv je nůž čistě vyrobený, je to prostě věc dělaná na cenu a nikdo se s tím v rukavičkách mazlit nebude, musí to sekat jako cvičky.
Na druhou stranu, když si kupuju kudlu z číny, počítám s určitými kompromisy a tyhle drobné nedokonalosti přijímám - mimo jiné i proto, že ho chci na používání (parádu ve vitríně můžou dělat originály, které mají i nějakou "sběratelskou hodnotu") a při používání si tam těch šrámů ještě vyrobím...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Máš recht, drobný samodomo za ty prachy nevadí :), originály jsou na tom kolikrát hůř. Neberu ovšem třeba nevycentrovanou čepel nebo framelock až na druhý straně, což se mi aspoň tedy u Kevina nikdy nestalo. U lacinějších nožů ano.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Já mám asi raději, když framelock zapadá trochu hlouběji, těsně před půlku je za mě ideál - o opotřebení bych obavu neměl (zvláště když má teď pomalu každý nůž ocelovou vložku) a přijde mi to prostě jistější. Samozřejmě pokud jde až na druhou stranu, je to chyba...
Frame na Adaice zapadá poměrně mělce, ačkoliv jde zatlačit hlouběji. Je to dané poměrně lehce napruženým lockem, který (aby netlačil na otevíranou čepel a nebrzdil ji) prostě nemá dost síly, aby zapadl "kam až to jde". Nicméně, zatím se mi nepodařilo ji zavřít ani poklepáním na hřbet, ani pomalým silovým působením, takže tomu budu věřit :)

Ad nové Shira od WB, neznačené s válečkama - už jsou i za $56
Tahle verze se mi hodně líbí, skoro zvažuju, jestli se nevybodnout na Kevina a nepořídit tohle. Satin umím docela slušný udělat doma, zároveň by tím šla tloušťka u fazety dolů a z předělávaného nože má člověk přeci jenom o to větší radost... :-? Jen ta D2 mě na Kevinovi láká - Theraphosa, jaké s ní máš zkušenosti? Patinuje? Drží ostří?

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Zatím jsem D2 v praxi nevyzkoušel, hned jak bude nějaká grilovačka, tak to prubnu. Na zkoušku patiny je dobrá hořčice, po ní se mi dělala patina na CPM 121 REX.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Vím, vím, sleduju, 17ks, ale momentálně nesmím utrácet! :-w

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

D2

Příspěvek od Weiny »

Myslíte že je rozdíl v D2 od Kevina a třeba Wild boaru? Myslím, že je stejná, jen tomu dal Kevin honosný dodatek Daido steel 8-}
Když to srovnám zvukově (jinak nemám jak), tak mi můj modrý karbonový kousek zněl při otevření stejně či hodně podobně, v porovnání s Kevinovou F95 D2, co jsem měl dva dny doma. Až verze s S35VN zvoní a pocitově působí úplně jinak. A my se furt divili, proč se po nich vždy zaprášilo.
Když jsem se o víkendu ptal ženy, který se jí líbí víc, stejně je pro ni pořád nejkrásnější modrý s karbonem, který se úžasně drží a není tak studený, a vypadá neskutečně honosně. Čepel má sice satin a bez drážkování (které konečně začali dělat), ale je vyleštěná skoro do zrcadla. Škoda že ne úplně ;)
Já si stále hraji s myšlenkou i na tuto verzi od Wild boaru, toho času za 76USD:
Kevin to není, ale ty barvy a poloviční cena, vše hraje roli. A protože má válečky a je v dobré ceně, jdu asi do něj :-)
snap364.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Těžko soudit jen podle zvuku, ono i dvě D2ky, jsa chemicky ekvivalentní a zakalené na stejnou tvrdost (což je přátelé empirická veličina a dost blbě se definuje, co to vlastně znamená pro držení ostří!), můžou mít dost rozdílné praktické vlastnosti. Třeba jemnozrná a velmi čistá CPM D2 používaná KAI prakticky vůbec netrpí na mikrovylamování karbidů a dá se velmi pěkně vyleštit do žiletkového ostří, které má výdrž (mám ji na dvou nožích). Jindy si člověk nožem z D2 ořeže klacek a přestane to holit...je to na mnohem delší diskuzi, ale prostě není D2 jako D2. Takže pokud mám věřit tomu, že Kevin používá S35VN, budu holt věřit i tomu že D2 má japonskou :-ss
Taky by se mi nejvíc líbil model s karbonovou inlayí, modrou anodizací, bez loga a s drážkovanou čepelí, ale jestli ho Kevin vůbec dělal, tak už není. Jinak na Kevinovi netrvám, ale chtěl bych ho na používání a s prťavýma kuličkovýma ložiskama přímo v titanu se nesmířím, vím co začne časem dělat. Takže buď ocelové talířky (Adai999 a KJ je mají), nebo jehláky, které se opírají výrazně větší plochou a tak snadno si nevymačkají důlky. Tohle pro mě mimojiné diskriminuje i nového Konigyna T50, který je jinak krásný, velký, skvěle tvarovaný a řezivý...ale tak do vitríny, v běžném provozu bude za chvíli jezdit hladce jak Lotus po D1.

Odpovědět