Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Blain
Příspěvky: 8
Registrován: 20 čer 2016, 20:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blain »

Rád bych se zeptal na názor.

Do teď jsem byl pouze pasivní člen a před měsícem jsem ještě kopie nožů nebral v zřetel. Čtením a zkouškou pořízením Chibenzy jsem otočil o 180° :ymapplause: Kudly ve stylu Shirogorov mě na první pohled nějak nezaujaly, ale čtením a prohlížením jich jsem opět otočil ( to je hrozná droga ). Měl jsem v plánu zkusit od Kevina Icebreaker, kterej ovšem teď čtu taky není úplnej ideál :((

Co tohle za 60 éček :-bd ? - nabízí Green thorn.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Tož vitaj :ymhug:
Hati je Hati, pokud propadneš kouzlu Shirogorovů, musíš ji mít taky ;)
Jinak co se týče Icebreakera, pokud jsi tohle monstrózní vlákno na sebe nechal působit celé, dá se z toho vyčíst, že tento nůž je možná takovým vrcholem této série, a krom vzoru T bych jej vzal všemi deseti, kdyby to bylo před rokem a můj šupl by nepřetékal ;))
A občasný negativní podtón při psaní recenzí tu rádi vkládáme schválně, neb se sami potřebujeme udržet na uzdě, jen jsi ho ještě nerozklíčoval :D

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Blain píše: Měl jsem v plánu zkusit od Kevina Icebreaker, kterej ovšem teď čtu taky není úplnej ideál :((
Keď si prečítal vlákno aj s odkazom na moje pokusy+ nasl. príspevky, tak by si nemal mať obavy. Kevin Johnove repliky sú kvalitné a s35vn má vraj dokonca kvalitnejšiu ako orig. Ja uvažujem že počkám na nejakú zľavu a vezmem ho. (pokiaľ bude čo...- KJ idú ako teplé rožky väčšinou) :))
P.s. Pri kúpe pozeraj aby bol uvedený výrobca, u toho môjho nepodarku sa k tomu nikto moc nehlásil. ;)

Blain
Příspěvky: 8
Registrován: 20 čer 2016, 20:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blain »

Přečetl jsem téměř celé vlákno příspěvek po příspěvku O:-)

O tom Icebreakeru myslím příspěvek hned přede mnou "Verzi Dicorie z nepodařené oceli už Vás tu pár zkusilo, takže pochybuji, že někdo ještě bude pošilhávat po 135-ti dolarové" - což jsem pošilhával :D :D Naštěstí mě stále držela na uzdě cena.

Ta Hati mě oslovila. Bylo by to 100%, kdyby měla čepel toho ledoborce ( myslím tvarově ).
Ale jinak je to hodně zajímavý počin a jestli mě tu nikdo neodradí od koupě z obchodu Green thorn ( že to je úplná pohroma ), tak vezmu :)

Hlavně nemám žádnou kudel na kuličkách, tak i od toho očekávám něco víc :-)

:Upraveno - u Dicorie jsem se nedíval, opravdu jen u toho Kevina. Myslel jsem, že je to jedno a to samé, fuj.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

To budeš příjemně překvapen, zvlášť dvouřadá keramika chodí jak po másle... :-bd

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Blain píše:... koupě z obchodu Green thorn ...
Počkaj to je trošku nepochopené. ;) Green thorn, Kevin John, Vespa, A DAI, Monkey, Wild boar, koniec koncov i Dicoria, atd. sú značky dielni(falšovateľských?!?). Ich nože( kopie "značiek") predávajú rôzní obchodníci.
Takže je vhodné sa zaujímať kto ten konkrétny model zhotovil a napr. Green Thorn, A dai, Vespa a hlavne Kevin John sú slušnou zárukou, že material je zhodný s tím co deklarujú+vysoká úroveň zpracovania. Ak sa k tomu nikto nehlási, je vysoká možnosť, že označenie D2, S35vn,atd sú len pismenká, nie druh ocele. :D

Riešil sa tu predtým icebreaker ale od Dicorie(pravdepodobne) a toto je od KJ.

Takže asi tak. ;)
Edit. Ale stejne je to v prde....keď človek musí sledovať aj značku falšovateľov. =)) =))

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Jak verze od Dicorie s nepodařené oceli ? to je co ? Já mám verzi od Dicorie, aspoň teda tu první co se objevila minulej rok na začátku nebo během léta a žádnou zmršenou ocel na ní nemám. L-)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ale chuďa, Ty jsi tohle asi fakt přehlédl? Nejlepší recenze, co jsem kdy četl, ale majitele nepotěší 8-}
Pořád jsem čekal na Tvou reakci #-o
Začalo to o stranu zpět, acid stonewashem...

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Já to teda tak zběžně četl už když se to zde objevilo, ale měl jsem skoro pocit, že se jedná o nějakej jinej nůž
- na mojí verzi Icebreakeru podložky pod ložiskama jsou ...
- čep se mě povoloval na každým noži s flipperem, kterým si jen tam pro radost cvakám (po zalepení loctitem, se už nic nepovoluje ...)
- klip je tuhej, jak tak nějak stejně jak na ostatních fake shirech co mám - aspoň mě to tedy pocitově přijde úplně stejné
- vyčnívající čep na straně zámku - na mojí verzi fakt ne (nebo jsem slepej ...)

Dál je recenze sice zajímavá, ale pro mě víceméně nicneříkající .... já neměl a nemám potřebu nůž máchat v různých kyselinách, chloridech bůhvíčeho, peroxidech, octech apod ... Ale zas jsem nůž celkem dlouho používal nejen na jídlo v kuchyni ale i v práci na krájení všeho možnýho, myslím že jsem s tím chvíli ohlodával i kus třešňovýho dřeva na kuksu a přišlo mě že ostří drží dobře. V podstatě jsem ho ještě nebrousil, akorát obtahoval na kůži s pastou.
Možná měl klasik76 jen smůlu na špatnej kus, nebo co já vím, páč těm chemickým postupům co tam popisuje nerozumím. A nebo sem kkt a nevšimnu si ani, že je nůž tupej a neřeže ...

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Ako píšeš že máš podložky pod ložiskami, tak by si mal mať verziu od nejakého iného výrobcu. :-bd
To Dicoria uvádzam všade s pochybnosťami, pretože priamo k tomuto sa nikto priamo nepriznáva. A to som len "vydedukoval" podľa toho čo uvádzali ostatní predajcovia.
Možno Dicorii krivdím a autorom môjho kusu(zbierkového,prevysokej hodnoty :)) ) je nejaký iný noname patlal.
A podstata je asi tá že pokiaľ pri brúsení odbrúsiš mikronovú vrstvu tvrdochromu, tak narazíš na mäkké železo.(ja som ju neodbrúsil, ale odstranil chemicky)
Ale ako píšeš tvoj kus je iný.

Odpovědět