Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

To upatlávání je opruz :) Stonewash by to vyřešil, ale když se dívám na ty fotky na Ali, tak ten satin má větší šmrnc, než se stonewash úpravou. Navíc u tebe by to už neladilo s broušenými střenkami #-o Prostě EDC hadřík pořád u sebe :D

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Další Kevinova verze na obzoru

Příspěvek od Weiny »

Máš recht, Kevin to určitě zkoušel a protože to moc nešlo k sobě, ani to nenabídl. Wild boar ji nabízí, dokonce už od 55USD, snad ho objednám jako dárek a na srovnání s Kevinem ;)
Právě poslal fotku prodejce, že se chystá další Kevinova verze, mě snad šlak trefí, o ní od počátku mluvím :-?
Přílohy
Budoucí Kevinův Shirogorov.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Kevin ji dělá jen u verze s D2, ale stejně, ten satin má prostě koule ;)

Hmmm, tvůj vytoužený Ledokol, krása :-bd

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jó, ale kde na to furt brát, potřebuji aspoň půl roku pauzu =; ;)
Dumám z čeho vycházel, nejbližší je tahle customka, nemá ale drážkování.
Ledokol to není, ten má úplně jiný parádní výbrus čepele, po kterém pasu zdá se marně. Té hladké klasiky už začínám mít dost. Jsem to tady v práci prezentoval několika laikům kolegům a všichni se shodli, že se jim stejně nejvíc líbilo ZT0801 kvůli výbrusu a stonewashi čepele :(
Přílohy
Shirogorov custom.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Taky házím zase chvíli stopku a měl bych aspoň jeden kousek prodat, ale vyšly mi teď nějaký práce bokem, tak si asi zvednu limit :D

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

A další model - Shirogorov Cannabis

Celková délka: 223mm
Délka v zavřeném stavu: 130mm
Tloušťka čepele: 4mm
Čepel: S35VN 59-60HRC stonewash
Váha: 155g
Střenky: TC4 titanium + G10
Cena: 170USD
kuličková ložiska
Přílohy
cannabis01.JPG
cannabis02.JPG
cannabis03.JPG
cannabis04.JPG
cannabis05.JPG
cannabis06.JPG
cannabis07.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Wild boar předběhl Kevina

Příspěvek od Weiny »

Jako houby po dešti se množí prodejci s noži na ali a nemálo tomu přispívá neskutečná expanze dalších a dalších klonů a replik Shirogorova.
Všichni se můžou přetrhnout, aby něco vytěžili na úspěchu tohoto nenápadného nože, zvlášť když je Rusko tak velká zem a hlavní příliv odběratelů je tak zajištěn :ymsmug:
Každé dva-tři dny je tu nový model, každých 14 dní něco přidá Kevin, který to v té rychlosti už ani nemůže dopilovat k dokonalosti a doufá, že pomůže jeho světový věhlas. Tlačí ho čas, Wild boar nespí a nejspíš si navzájem kradou předlohy a snaží se urvat si svůj krajíc chleba #:-s
14 dní prodávané F95 modely od Kevina opět mizí z nabídky, aby ve spěchu vyrukoval s customkou, tentokrát ho ale Wild boar o pár dní předběhl a udělal několik verzí zvaných Seashell, dostupných již od 62USD, neskutečné... A na lvíčka už nezbyly prachy :-s Nechápu jeho absenci u těchto levnějších verzí, to logo je krásné a dáva noži šmrnc. Že se mu z principu vyhýbá Kevin chápu, neb se vyhýbá nenávisti odpůrců klonů, ale u verzí laciných "no name" (ve světovém měřítku) výrobců je to nesmyslné, jen se opičí [-X
Světlý
Světlý
Tmavý
Tmavý

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Včera večer jsem zdá se objevil Ameriku ;;)
Poprvé jsem pořádně porovnával chod mé laciné modré verze s Kevinovou F95kou. Chodí oba stejně hladce, neboť se mi podařilo je stejně naladit. F95 se díky broušené střence dost upatlává,což mi zpočátku vadilo nejvíc, a uvažoval jsem i o prodeji.
Nicméně po včerejších testech je vše jinak. Oba jsem hodně potrápil,ale mám jasno. Kevin z domu nepůjde, a další případný exemplář bude nejspíš od něj.
Je to jako rozdíl mezi kovaným kuchyňákem za 1800kč a šuntem za pár set. Kované nože (fandím výrobci Dick) zvoní při poklepaní o stůl, vydávají jiný zvuk při broušení, jinak drží ostří, jinak řežou. Levné kuchyňáky mají tupý zvuk a všechno špatné ostatní s ním související :-s
U závíráků je to vlastně stejné - kvalitní ocel především čepele a všech dílů,které se na chodu a dosedu nože (stop pin a spol.) podílejí, má obrovský vliv na výsledný pocit při hraní s nožem, který chce ovšem přímé srovnání, nebo dlouholetou zkušenost s dobrými noži.
Zkoušel jsem tyto rozdíly i u ostatních nožů co mám, ale žádný neběhá tak jako Shirogorov's a proto jsem to dosud nedetekoval. Vlastníci originálů se teď asi usmívají pod fousy, jelikož tohle ví už dávno a proto klony ignorují, no já jim to přeji, ale každý máme jiné priority ;)
Tož tak :p

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Došel jsem po zkušenostech z Chindererama a Umákem od Wild Boar ke stejnému názoru. Kevin je prostě minimálně o třídu jinde :-bd Nechal jsem si nože jen od něj, ostatní jsem prodal. Jediné co nemám od něj je Spyderco Southard(tam jsem chytil dobrý kousek) a prcka Gnome(ani nevím výrobce), ten je taky super zpracovaný a dobře drží ostří, nosím ho teď denně.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

I když už mě nebaví tu pořád chválit Kevinovy nože, je to žel tak. Jeho verze stojí sice většinou min. dvojnásobek, narozdíl od ostatních klonů (s vyjímkou např. některých kousků od ADAI), pořád je to ale méně, než často desetinásobná cena originálů.
Najdou se samozřejmě i vyjímky, to ZT0801 má ten samý luxusní chod a zvuk a začínám věřit, že to elmax je, u valné spousty ostatních klonů je to ale třetí liga.
Ale to neva, pořád se bavíme o milovnících nožů, co už mají jisté zkušenosti, požadavky a náročnost.
Pro většinu začátečníků s nízkým rozpočtem většina dostupných klonů stačí, objevují teprve svět mírné závislosti na potřebě nože v kapse či v šuplíku a líbí se mi ty udivené obličeje, co vůbec za nože existuje a jak se který jmenuje :)
Vlastně jim závidím, střelil jsem pár základních nožů přátelům a i po měsících se mě chodí ptát, jak se vlastně (v originále) nůž jmenuje :))
Nehrozí jim závislost nás posedlých, mají nižší nároky a nehrotí to tak, jak my občas umíme :-?

Kevinovy repliky mají ještě min. jednu další velkou výhodu - vesměs dělá omezené série, které zaručují jako u všeho limitovaného jistou exklusivitu a sbírkovou hodnotu, takže jsou často prodejné a žádané i s několikaletým odstupem a dokonce i s různými custom modifikacemi, ne vždy zdařilými ;) Jeho jméno prostě zní jako kouzelné zaklínadlo a to jediné mi hladí šrámy po vyšším výdaji při koupi, zvlášť když je to teď tak zbytečně překotné.
Člověk se pak netěší na další kus, spíš bojí, kde na to zase vzít a kterou verzi vynechat, aby pak nelitoval :-\
A taky se nemohu zbavit dojmu, že se kvůli tomu fofru už tak nehledí na výstupní kontrolu jednotlivých kousků, aby se to nezvrtlo v tradiční čínské pravidlo, co nejrychleji co nejvíce prodat, fuck na kvalitu a feedback...

Odpovědět