Shirogorov

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Theraphosa píše:Musíš taky občas něco prodat Weiny :D
No to je u mě právě kámen úrazu. Hrozně nerad něco prodávám, a proto mě především zaujala obří nabídka klonů, často za desetinu ceny, kde je větší možnost skládat nože hlouběji a hlouběji do šuplíku a neřešit inzeráty ;) Jednak nevím kde je nabízet, jednak mě nebaví se podbízet a často smlouvat, pak to balit, posílat a ještě zdůvodňovat, co jsem na tom noži a proč dělal a doufat, že bude nový majitel spokojen #:-s
Pokud stojí originál nad 10 tisíc, je jasné, že si jich málokdo koupí 30 a víc, to už je pak jiná liga a dovolí si to jen pár desítek vyvolených, ostatním nezbývá než i měsíce prodávat, těší se na prodej víc a déle jako já na nový a přesně tomu jsem se chtěl vyhnout.
Navíc jsem všechny nože pečlivě vybíral, hodnotil, psal si s prodejci, pak se na ně těšil (to je asi ta nejnapínavější fáze, že? =p~ ), nakonec je rozebral, seznámil se s nimi a v rámci možností a znalostí otunil (někdy i zprasil ;)) )
Říkám si, že se to neztratí, případně je časem osobně nabídnu přátelům, kterým se zalíbí. Klony jsou na netu těžko prodejné, kdo do toho vlítl koupí si je sám na ali, kdo v tom nelítá, neví co vybrat a potřebuje popostrčit. Kdo je náročný, klony ignoruje, kdo má komplex, dokonce nenávidí [-(
Spíš jsem doufal a doufám, že zaplním šuplík tím nejzajímavějším, co se v posledních letech objevilo a kluci z Číny "hackli", a tento svět opustím, protože vím jak to probíhá a prošel jsem si podobnými závislostmi, nemělo to konce. Nůž u sebe vlastně ani nenosím, co sbírám považuji za vitrínové a hlavně to co má flipper trápím jen u telky se sklenkou vína, nejlépe aby to žena neviděla a neslyšela :D

Fazety jsem taky měřil, Kevinův F95 má kolem 0,55mm a modrák cca 1,05mm, tedy skoro dvojnásobek :ymsmug: Ale mě se fazetka líbí i širší, u tohoto nože jde dle mě hlavně o to, že to má tenké originál a tak se nám to líbí i u repliky...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Další verze custom, tentokrát celá v modrém. Toho času za 124USD, ale Kevin to není :ymsmug:
Přílohy
snap369.jpg
snap370.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Skoro to vypadá, že se objevuje nový výrobce - dělá i z dovozové oceli a kopíruje i logo. Sranda je, že origo Shiro má medvídka vyfrézovaného hrubší linkou, než tyhle repliky. Přitom to vypadá tak nějak ušlechtile, když je to tenoulinké :-) Ještě by mě zajímaly ložiska...
Škoda že se nijak neidentifikuje, aby bylo možné jej nějak vyhledávat...Kevin to není, ale podle fotek je například zpracování čepele tomu od KJ setsakra blízko.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Ale má přesně ten systém uložení, kterému se milerád vyhnu :-q (prodejce odpovídá pohotově)
Kulky bez podložek
Kulky bez podložek

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Prodejce chudák netuší, že si naběhl zrovna na Tebe =))
Teď vážně, je fakt smutné, že nože s touhle cenovkou mají tyto vnitřnosti, tedy ložiska. Z fotky sice nevidět, jestli ty ložiska sedí na titanu, ale jestli jo, tak potěš klobás, už jen z principu =;
Oni zdá se počítají s tím, že je to jen na parádu, najeli na novou hromadnou koncepci těchto kuliček a než jim to někdo vymluví, nezbývá než se jim vyhnout.
Ještě že aspoň umožňují nakouknout dovnitř, ne vždy to bylo samozřejmé ^#(^

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Včera přišel prcek, překvapil mě a líbí se mi. Je sice takový hamatnější do ruky vzhledem k rozměrům, ale narozdíl od velké verze váha ujde. Peníze odpovídají kvalitě, především podivný výbrus misek mě nepotěšil, jak toto se jim podařilo, nechápu :-o
Díky tomu i po vyčištní a namazání malinko drhne, protože kuličky překonávají odpor. Chtělo by to dát nějakému strojaři na vrtačku zahladit, ale prdím na to B-)
Každopádně za 28USD příjemné EDC-čko na ložiskách ;)
Small Shirogorov.JPG
Small Shirogorov2.JPG
Small Shirogorov3.JPG
Small Shiro miska.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Jako EDC super, aspoň člověka nebolí, když ho škrábne :) Ty "misky" by opravdu neměl být problém vyhladit, případně malinko prohloubit a dát slabounké ocelové podložky.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Vychytal jsem poslední mušku u mého Shira. Šroubek na klipu měl otevřený konec drážky(poměrně ostrý) po dotažení ven k hraně a škrábal.
klip.jpg
Po úvahách typu "zkusím to trochu zabrousit" #-o mě naštěstí napadlo prohodit šroubek ze střenky(jsou stejné). Měl jsem kliku, otevřený konec drážky je po dotažení dovnitř a dušička má klid :) Možná se v tom někdo tolik nerýpe, ale já jsem hroznej detailista :D
shirogorov.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Videa Kevin John Shirogorov F95...


Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Theraphosa píše:Vychytal jsem poslední mušku u mého Shira.
...ale já jsem hroznej detailista :D
Náhodou, já ti rozumím, taky by mě to prudilo. Já bych asi brousil, a brousil bych oba, aby vypadaly stejně :D Ale elegantně jsi to vyřešil :-bd

Odpovědět