Kevin John

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Klon Venoma 2 za 8 kil

Příspěvek od Weiny »

Tak jsem jen právě předal kamarádovi, ale jsem nadšen. Za 30USD parádní nůž, od Kevinova laickým okem skoro nerozpoznatelný.
Narozdíl od klonu za 90USD má pěknější plastovou střenku, sice proti karbonovému originálu na omak hrubší, ale okem téměř identická. Má 165g, tedy jen o 10 víc jak originál z titanu, neb je odlehčený. Centrování je trošku problém, jak se více utáhne, tlačí se na stranu, ale dá se najít kompromis a pak stačí šroub přilepit. Co mě moc potešilo, je dobrá práce detentballu, dá se perfetně napružit a skáče jako origoš, neskutečné.
Samozřejmě nemá ocelovou pojistku, tritiové světýlko a čepel bude kdoví z čeho, ale díky celkovému zpracování a také popisům ne čepeli (byť lživým), se kterými si dali tu práci, působí naprosto profi a na občasné zamachrování před přáteli v knajpě a či lupkání u telky je to optimální kousek za 800kč, rozhodně doporučuji :-bd
Přílohy
Kevin John Venom 2 klon 1.JPG
Kevin John Venom 2 klon 2.JPG
Kevin John Venom 2 klon 3.JPG
Kevin John Venom 2 klon 4.JPG

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

jištění

Příspěvek od jijawifi »

Tak mi dneska dorazil a jen samá radostná překvapení
myslel jsem si celou dobu že ten bazmek ve žlábku na čepeli
je způsob dorazu jištění čepele a vono né
čep který dělá doraz je v čepeli a běhá ve střenkách...
A tak se ptám nevíte někdo něco o vzniku téhle kombinace nebo jestli
byla poprvé použitá Kevinem ?
rád se vzdělám B-)
Přílohy
venom.jpg
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Jestli jsem tě dobře pochopil, tak podobně to má Spyderco Southard, ale u něj to běhá v čepeli. Víc ti spíš řekne Weiny :)
Přílohy
southard.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No otázka našeho nového člena zněla, jestli nevíme něco o vzniku toho systému, a to netuším :)
Dle Southardu je určitě na světě déle, než Kevinův Venom, který jsem rozebral zde.
Co jsem googlil, nejblíže je systém IKBS, především používaný "společností" CRKT.
Jenže Venom2 to má opačně, čep je v čepeli a vybrání pro něj ve střenkách, jak píše admin.
Nemohu se zbavit pocitu, že tento systém trochu degraduje možnost onoho správně agresivního cvaknutí, kdy pata nože narazí na klasický stop pin. Zde je to takové tlumenější, ale to je jen pocit, jinak je to slušný systém.
Přílohy
Hi-Jinx-IKBS.jpg

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Kevin John Attacker

Příspěvek od caul »

Titanium a carbon fiber, S35VN na čepeli a tritium v klipu :). Hmotnost 157 gramů
Cena 230 dolarů :(

http://www.aliexpress.com/store/product ... 61374.html

Parádní nůž, jen ten karbon v čepeli mě z praktickýho hlediska přijde k ničemu ..
Přílohy
Free-shipping-Kevin-John-Attacker-knife-Blade-S35VN-Stonewash-Handle-Titanium-CF-Folding-knife-Outdoor-EDC.jpg_640x640.jpg
snap050.jpg
snap517.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Attacker

Příspěvek od Weiny »

Koukám nám Kevin začal po řadě Shiráků (Ledokol údajně vzdal) ujíždět na modifikacích Matrixu od Microtechu B-)
Jeho druhá verze je díky karbonu mnohem váhově přijatelnější, trochu protáhl čepel, část s framelockem si upravil po Venomovsku a Attacker je na světě ;)
S tím karbonem v čepeli je to dobrý úlet, to jsem ještě neviděl, tím je z toho automaticky vitrínovka... Jenže co s těmi vybráními v čepeli? Je to sice pěkné a čepel to odlehčí, ale neumím si představit s žádným z těchto nožů (Socom, Whaleshark, Matrix atd.) cokoli uřezat, protože to zaleze do toho ostrého vykrojení a nejen že to bude pruda čistit, ale ještě se ten pískovaný povrch hned poškrábe :-q
A ty šroubky? Ty malé budiž (i když jsou ty origoš microteší mnohem pěknější, a klíče máme skoro všichni), ale ten čepový je neskutečně plytký a už na fotkách nového nože má tu hranku zprasenou, to bude někdo nadávat :))
snap051.jpg
Škoda že se jako u microUSB všichni nožíři nedomluví a nedají jako základ většiny šroubů klasický torx, jako třeba u ZT :-?

Tento krásný originál Matrix v karbonu mi (krom té ostré hrany čepele) připomíná ZT 0777...
MTK0135-MV627-2.jpg
No a v této verzi i včetně čepele [-( :
Matrix.jpg
PS: Už vím, kde přišel na ten karbon v čepeli, od Marfioneho nejvyšší verze Matrixu:

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Vypadá moc pěkně, ale je to balík. S těma šroubkama máš Weiny pravdu, tam se ti to smekne jako nic a škrábanec je na světě :(

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Delta Socom zevnitř

Příspěvek od Theraphosa »

Konečně jsem našel fotky z rozborky, já se toho zatím neodvážil :)

http://knifeclub.com.ua/forum/viewtopic ... 50&t=40658

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

inside

Příspěvek od Weiny »

No konečně vidíme ložiska, bál jsem se válečků, které tam cpali ostatní. A systém podložek je taky velmi zajímavý, asi to okopčil od Marfioneho :))
Akorát samozřejmě zevnitř už tak krásný není. A teď už se do něj podívat vůbec netoužím, ten nůž nesmí mít nikdy žádný škrábaneček ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Přesně tak, je to výstavní kousek, naprosto bez chyby a škrábance by bylo škoda. Já ho jen lehce líznul na keramice a holí i po srsti :D

Odpovědět