Spyderco

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco

Příspěvek od Theraphosa »

Spyderco Southard

Parádní kousek, někde na Bladeforu byl žebříček a tohle je zatím nejpovedenější replika Spyderca. Měl jsem repliku Paramilitary 2 a nic moc. Southard je jiná liga, střenky titan a carbon, kuličková ložiska, zpracování bez chyb, vycentrovaný. Úplně mě dostalo hladké otvírání. Ocel bude reálně inzerovaná 9Cr18Mov, jen jsem lehce přejel na keramice a holí i po srsti ;) Za 50 USD je to super nůž (poměr cena výkon). :ymhug:

http://www.aliexpress.com/item/Spyderco ... 30277.html
Přílohy
spyderco01.JPG
spyderco02.JPG
spyderco03.JPG
spyderco04.JPG

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od obrbobr »

Zdravím,
tak tohle byl můj první klon z Číny a musím uznat, že je opravdu nejlepší co se mi zatím dostalo do ruky.
Chod nože je absolutně dokonalej.
Zpracování nože je na velice slušné úrovni, až na carbon, tam jsou ještě rezervy.
Ale za 58 USD obsolutní bomba kudla :-bd
Přílohy
DSC02068.jpg
DSC02070.jpg
DSC02071.jpg
DSC02074.jpg
DSC02078.jpg
DSC02082.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od Theraphosa »

U toho carbonu máš na mysli zpracování?

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od obrbobr »

Ano, myslím spíš opracování.
Vlákna carbonu jsou dobrá, ale vzhledem k tomu, že střenka je jenom plocha, bylo na ní vidět opracování a takové malé škrábance. Je to vidět pouze pod určitým úhlem, ale nic tragického. U ZT jsem viděl horší. Taky se mi to podařilo leštěním upravit.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od Theraphosa »

Trošku tam něco je, ale musím fakt hledat pod úhlem. Dá se říct mikrovlásečnice :)

obrbobr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 bře 2015, 21:21
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od obrbobr »

Tak to jsi měl štěstí, nebo já smůlu ;)
Když se mrkneš na obrázky z mé sbírky, tak je na střence trochu vidět taková matná plocha - to je ono.

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Southard replika

Příspěvek od Theraphosa »

Aha, tak to nemám, povrch je kompaktní. Nebo už se mi to vyleštilo o kalhoty :) , dost ho nosím, váha prima, čepel lítá jako blesk, super nůž.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco C156

Příspěvek od Weiny »

Protože jsem přátelům prodal úspěšně oba malé Kershawy, zatoužil jsem po něčem trochu lepším, nicméně stále s flipperem a rozumnými rozměry a váhou.
Hned mě trkl tento Váš oblíbený nožík (118g, 20cm, ložiska) a proto jsem jej na test a na případný prodej objednal (cenovka momentálně 40USD!), i když Spyderco 2x nemusím ;)
Takže tedy díky za tip, pak se o dojmy podělím L-)
Přílohy
snap311.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Určitě s ním neuděláš chybu. Jediné, co bych vytknul, je celkem ostrá špička na klipu, ale to se dá upravit. :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Tak jsem včera Southard vybalil, a já mám tedy výhrad docela dost ;)
Jednak byl nůž opět zalit v olejové lázni, takže mě to stálo hodinovou rozborku a důkladné čištění, nemůžu se dočkat, až to přestanou dělat. Do jediného nože doma jsem se nedostal (Whaleshark) a když po něm po čase sáhnu, olej stále vytéká, za to bych je nafackoval. Novější nože, zvlášť 2015-ky už napuštěné nejsou, nebo ne ty, co mi přišly.
Ve vybaleném stavu šel nůž otvírat velmi ztuha, jakoby v tom byl písek. Ony ty ložiska jsou takové divné, plíšek co je ve funkci podložky je dost křehký a navíc byl (i skrz tu tunu oleje) trochu zarezlý... Rez jsem očistil, ložiska promazal a nůž smontoval, no až pak jsem si všiml, že není vycentrovaný. Takže jsem další čas strávil podlepováním (černou izol. páskou) toho plíšku ložiska (to se fakt nedá nazvat podložkou) aby to bylo naprosto přesné. Teď se to dá šteloval dotažením šroubu čepele.
Nakonec byl ještě problém právě s ním, protože se po pár otevřeních povoloval.
Takže jsem ho musel lehce přilepit Loctitem na šrouby #:-s
Taktéž jsem trochu snížil přítlak framelocku, i přesto se zadrhává o patu nože při zavírání. Tento problém jsem ostatně nedokázal vyřešit ani na některých ostatních klonech, především Sebenzách, co nemají pojistku z oceli, ale je součástí těla nože z laciného titanu, který se občas zadrhává. Jeho vyhlazení mi nikdy nepomohlo.
Ten výřez v rukojeti pro možnost otvírat tradiční dírou v čepeli je zbytečný, protože to oproti flipperu jde hrozně těžko a akorát to kazí ergonomii nože.

Co je na něm pěkné je karbon, váha 118g a popisky na čepeli, se kterýma jinde šetří. Rozměrově je taktéž příjemný.
Práce s flipperem je sice docela slušná, ale Shirogorogové teď nasadili tak vysokou laťku (desingem a hlavně právě chodem nože), že proti nim v přímém srovnání tohle Spyderco působí jako laciná hračka /:)
Cena 40USD je naštěstí odpovídající, ale za víc nestojí a půjde určitě do světa :)
Přílohy
Spyderco Southard.JPG

Odpovědět