Spyderco

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

To jsi chytil teda smolnej kousek :( Ja ho mám perfektně vycentrovaný, namočený v oleji nebyl. Ložiska jsem teda vyčistil a znovu namazal, ale framelock chodí skvěle, trošku to zadrhne při zavírání, než najede kulička a čepel.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No mě to drhne o pojistku, nechce to pustit :-) No jasně a další zádrh je přechod přes kuličku. Jednou rukou je to docela náročné...
Já na ty Spiderca nikdy moc nebyl, i když vlastně můj jediný originál je právě od nich, už jsem ho tu jednou vystavil, ale zase zrušil B-)
Ta Terzuola je aspoň taková malinká zajímavá, a chodí dokonale, však taky stála... A nemá žádnou pojistku, drží ji jen napružené kuličky ;))
Přílohy
Spyderco terzuola 2.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco tuning :-)

Příspěvek od Weiny »

Nějak jsem se do toho nože zasukoval, nejen že jej nikdo z přátel zatím nechtěl (pro sebe jsem ho původně nekupoval), ale ještě mi ho jeden nešika lehce poškrábal u čepu nože nad framelockem. Chvíli jsem se tím trápil a dumal co dál, pak mě napadla spásná myšlenka opět jej rozebrat a zanést přátelům na opískování. Jenom jiskry lítaly :D
Za půl hoďky byl už i v kopě a nemohu si to vynachválit! :-bd
Samozřejmě mírně zesvětlal, ale ke kráse, a už není tak háklivý na dotek kovu či tvrdého předmětu. Povrch co měl jsem ostatně nepochopil na žádném noži s touto úpravou titanu, mají to všecky Sebenzy, stačí kontakt s klíči v kapse, nešikovný tah šroubovákem, a nůž je nenávratně "použitý" a nám perfekcionalistům zbydou oči pro pláč...
No po mém pokusu už se nebojím především jakýkoli klon (co mě takto naštve) opískovat B-)
Přílohy
U zámku framelocku je vidět změna barvy, ta je zřejmě způsobena jeho zakalením, což je efektní...
U zámku framelocku je vidět změna barvy, ta je zřejmě způsobena jeho zakalením, což je efektní...
Spiderco Southard opískování2.JPG
Spiderco Southard opískování4.JPG
Spiderco Southard opískování5.JPG

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Vypadá to náramně :-bd Už vím, kam posílat kudly do lázní :)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Paramilitary 2 replika

Příspěvek od Theraphosa »

Spyderco Paramilitary 2 v carbonu - 111g! Koupil jsem si ho kdysi v G10, ale para 2 mě moc neoslovilo, ani kdyby bylo v originále. Připadá mi, že to není moc bytelný nůž.
http://www.aliexpress.com/item/2014-NEW ... 41784.html
Přílohy
para1.JPG
para2.JPG
para3.JPG

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Já ho měl v G-10 s vlnitým povrchem a tmavým "acid stonewash" povrchem, líbila se mi ta kombinace povrchovek, snad i tím víc že takovou Spyderco nedělá. Vzal jsem ho, protože se mi líbil, PM2 má spoustu skalních zastánců, tak jsem chtěl vyzkoušet nůž stejných tvarů v praxi...a taky proto že stál $22 :-D Bohužel jsem ho ztratil, což mě tolik neštve kvůli penězům, jako spíš že to byl fest dobrý nůž a mohl zastat spousty hrubé práce, kterou bych nerad prznil dražší kousky :))
Co se týče oceli, velice příjemně mě překvapil, dával jsem mu sežrat všechny denní práce, co mě jen napadly, a přídavky v podobě strouhání tvrdého suchého dřeva - a zvládal to na výbornou, nijak zvlášť se netupil. Když mi upadl na beton (zavřený), nárazem se pootevřel a křísl špičkou, a vypadalo to že se stejnou měrou ohla jako ulomila, na tom půlmilimetru o nějž přišla. Takže skoro ideální balanc tvrdosti a plasticity, i když to nevypovídá nic o skutečné houževnatosti.
Z výroby to mělo hrozně tuhý chod, i lock, a dostat klip na kalhoty vyžadovalo kvůli těm vlnkám trochu násilí. Nabroušení z výroby bylo vcelku bez výhrad ať k úhlu či finální ostrosti. Po rozebrání (klasický problém - protáčení závitových trubiček) jsem oleštil všechny třecí plochy, mikrobruskou sebral trochu kovu v místě ohybu zamykací závory (síla poklesla tak na 1/2 až 2/3, v tu chvíli to odjistila i holka) a zabrousil rukojeť pod klipem - a rázem z toho byl nůž, který by neurazil ani uživatele pravé PM2. Tedy, urazil, tím že je z číny a stojí bez nadsázky desetinu.
Chodil na cvrnknutí palcem, vůle žádné, a po pár rozebráních a prohlédnutí konstrukce jsem zkonstatoval, že to nijak ošizené, nebál bych se s ním zabrat.
Vlastně hledám důvod proč si ho nekoupit znovu - momentálně je to asi proto, že zvlněná G10 není a ten karbonový co jsi poslal se mi zas až tolik nelíbí. Celkově je PM2 bezvadně ergonomický a obratný nůž, byť mu chybí flipper a konstruktér ho zbytečně ošidil o 1cm ostří a možnost dokrajovat. Uvidíme...třeba se zas objeví v té "mé" variantě a neodolám. Vlastně jeden problém má - levák může mít trochu problém se nepořezat, kamoš nožomil s tím mým při prvním pokusu o zavření jenou rukou prolil krev :D

Ještě bych podotkl, že na Ali je kopií PM2 víc, ale ty laciné stojí za prd...viz vlákno Kopie a falzifikáty na knifu. Tenhle karboňák je podle detailů a stylu fotek sesterský model toho mého, takže bych se nebál do něj jít, bude za ty kačky rozhodně stát :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco Techno

Příspěvek od Theraphosa »

Jeden z mála nožů s dírou, který se mi líbí. Je to ovšem prcek :) Rozměry uvádějí stejné jako u originálu.
http://www.aliexpress.com/item/New-C158 ... 49659.html

Celková délka: 152mm
Délka čepele: 65mm
Tloušťka čepele: 4,5mm
Čepel: D2
Váha: 102g
Střenky: TC4 Titanium
Přílohy
spyderco_techno_01.JPG
spyderco_techno_02.JPG
spyderco_techno_03.JPG
spyderco_techno_04.JPG
spyderco_techno_05.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ďalšia novinka (nespomeniem si na origo názov :ymblushing: , žeby Slysz bowie ?)
Veľkosťou lepšie ako techno :-bd
Overall Length: 198mm
Blade length: 87 mm
Blade thickness: 3.5mm
Blade material: 100% real D2
Hardness: 60HRC
Blade Finish: Pearl Stone wash
Handle Material: Titanium alloy
System: Copper washer system
Net weight:120g

http://www.aliexpress.com/item/Newest-C ... 08675.html
Přílohy
HTB1fK74KpXXXXauXFXXq6xXFXXXN.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Spyderco C07P

Příspěvek od Weiny »

Co říkáte na tohle policajtské Spyderco? Za cca měsíc prodaných 86kousků, 100% feedback, to se povedlo ;)
Spyderca moc nemusím, tohle je navíc 24cm macek se 186g, ale za těch 29USD je to myslím pěkný kousek...
http://www.aliexpress.com/store/product ... 55262.html
snap522.jpg
snap523.jpg
Tohle se prodává na amazonu za $96:
Origoš.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

A ten cenový rozdiel je aj vidno:výbrus a fazeta :-q

Odpovědět