Anton Malyshev

Zavírací nože, zavíráky
dandax
Příspěvky: 64
Registrován: 11 led 2017, 17:44
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

gnome

Příspěvek od dandax »

tak! realne zvazuju koupi prcka, ale zatim -krome dilema jestli full TI, nebo g10- me odrazuje, ze na fotkach ani videu nevidim steel insert na lock-u, takze je to titan na titan? :o
muzete nekdo ohodnotit, potvrdit nebo me uklidnit ze to nevadi? :D
''I Felt Like Destroying Something Beautiful''

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ocelovou vložku nemá. Už dva roky ho tahám na houby, super nožík :-bd Jediné mínus bych dal za klip, když je látka silnější(třeba džíny), tak jde špatně vyndat. Potřeboval by naohýbat, jak to dělá G36 ;)

dandax
Příspěvky: 64
Registrován: 11 led 2017, 17:44
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dandax »

ja ho budu tahat denne ale :D nebo to mam chapat tak ze cepel na titan nevadi (je v tomhle pripade tvrdej)?
jo klipy by chtelo nejak predelat hromadne na deep carry, nechapu ze se vubec dela neco jinyho :/ asi mu napisu PM jetli rovnou nejakej nuz uz s upravenym klipem nema :D
''I Felt Like Destroying Something Beautiful''

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Samozřejmě je ocelová vložka lepší a dá se vyměnit, ale nedovedu si představit, že bych běžným používáním "ošoupal" titan třeba o půl milimetru. Třou se o sebe hladké plochy. Možná tak za 100 let, ale tak dlouho kudlu potřebovat nebudeme :D Spousta "značkových" výrobců vložku také nedává - Chris Reeve, Hinderer, Spyderco... I ZT s nimi začalo teprve nedávno.

Konkrétně Gnome se na houbách naotvírá opravdu mnohokrát a nezdá se mi, že by framelock zapadal víc, než když byl nový.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

mám za to že konce frame zámku u Reeve a Hinderer .. mají ten konec speciálně upraven .. tepelně či kalením bo něco takového .. sem o tom někde četl ..

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Nebo si můžeš od Hamona z Knifu nechat karbidizovat dosedací plošky titanu a čepele. Nanese na to mikrovrstvu, která má přes 70HRC a hrubší strukturu. Framelock se po zacvaknutí ani nehne, nedá se dál zatlačit, prostě neklouže. Odjistit jde lehce a výrazně se zvýší odolnost proti opotřebení. Nedávno mi to dělal na Hindereru, který jsem mu poslal na výměnu opotřebované ocelové detent kuličky za keramickou. Framelock trochu "pružil" při zatlačení prstem, teď drží super :-bd

Takhle to vypadá - foto z http://www.knife.cz
karbidizace.jpg

Odpovědět