District 9

Zavírací nože, zavíráky
caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

District 9

Příspěvek od caul »

Zdravím, nevím nakolik se jedná o novinku, ale ja si toho všiml až dnes. Nůž je to pěknej, ale ten rotoblock si mohli soudruzi v Číně odpustit. A hlavně -182 gramů ... :( Vlastně ani nevím jestli se jedná o kopii, protože původní disctrict 9 od Reate vypadá myslím trošku jinak
DISTRICT-9-Original-design-Tactical-ball-bearing-Flipper-folding-S35vn-knife-TC4-Titanium-handle-camping-hunting.jpg
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-D ... eedQuery=n

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Poslední dobou dělají pořád takovéhle macky přes 170g :-\ Jinak se mi to líbí, ložiska pěkně s podložkama a cena dobrá :)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Za mě velice pěkný, střízlivě designovaný nůž, čepel vypadá hezky vytažená a ostří má klasické, velmi praktické tvary (jako třeba Sebenza). Trochu mi na něm nesedí ty přezdobené kolíky, udělal bych je menší a jednodušší - ale jinak mám tento systém rád, je technicky elegantní a velmi robustní.
Rukojeť by určitě nemusela být tak masivní, stejně než by člověk dosáhl meze její pevnosti, zlomil by čepel...zbytečně se tím nafukuje nůž a jeho hmotnost :-w
Rotoblok se mi na tom taky nelíbí, považuju to za nadbytečný systém a konstruktérskou berličku, navíc to ruší jinak celkem uhlazený design nože. Ale zas spoustu lidí to potěší, takže chápu, proč ho tam dali...asi bych ho nahradil nějakým dekorem (třeba dnem nábojnice se jménem majitele nože nebo svítícím pičičincem), když už tam je :D
Plusové body za podložené ložiska, není to tak samozřejmé, jako bych si přál, a líbí se mi řada sloupečků ve hřbetě nože, která je pěkným odkazem na předchozí nože ADAI/Reate (asi jako když Horizon A měl stejný specifický vzor na rukojeti jako Adai 999 Ti ;) ) A samozřejmě taky za cenu, protože $130 za technicky parádní nůž s americkou ocelí a vlastního designu, to je levné i na číňana :)) Jen tak dál!

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Dobrá práce! Nejdřív mi nůž připadal jako zbytečná masivní obluda, no po Tvé recenzi bych do něj snad i šel, Tebe by měli zaměstnat v krámě s noži :-bd
Opět se objevil pro mě dosud neznámý termín - Rotoblok. Dosud znám jen Lockbar Stabilizer, jaký je mezi nimi rozdíl a jak víš, že tohle je Rotoblok?

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Rotoblok dělá Lionsteel,DPx a asi i jiné firmy. Nevím jak funguje Lockbar Stabilizer, tohle se zřejmě zajistí pootočením. Jinak souhlasím, McBarbar je top recenzista :D
Přílohy
lion-steel-sr-1-g-folder-side.png
rotoblok.jpg

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Dík, jen jsem tak chtěl sepsat pár věcí, co mě napadly když jsme naň koukali s kamošem :ymblushing: V obchodě s nožema by se mi líbilo, to by bylo jak pracovat v hračkářství :ymhug: Btw podle toho jak sis vyloudil to nové Shiro, ty bys zas mohl nože pro ten obchod nakupovat, všechny novinky bychom měli s předstihem :))
Ad Rotoblok, to je snad patent Lionsteelu (DPx, Bastinelli a Pohl force fakticky vyrábí Lionsteel), a je to rozšíření funkčnosti Lockbar Stabilizeru, který vymyslel Rick Hinderer. Ten přišel na to (nedávno jsem koukal na video o něm O:-) ), že ve stresových situacích lidi často při otevírání nože zaberou moc a výsledkem je odehnutý framelock a nepoužitelný nůž...tak tam přidal ten malý klofl v půli framu, který je k vidění na jeho nožích a třebas ZT jeho designu
ZT-0560.jpg
Lockbar stabilizer už je v dnešní době často nahrazen velmi elegantním protažením ocelové vložky framelocku, kterou dřív výrobci na titanových nožích neřešili, dnes by bez ní rozmazlení zákazníci nůž asi nekupovali. Zvenku to prakticky není vidět, funkci to plní na výbornou. K vidění...mno prakticky na každém čínském klonu Shirogorova :D Perlička - ZT0562 používá obojí, LS asi jako odvolávku na Hinderer design, prodlouženou vložku asi proto, že prostě funguje :))
Rotoblok přidává k LS možnost aretace pootočením, ale z mých zkušeností si to člověk buď furt aretuje, aniž by chtěl (a diví se že mu to nejde zavřít), nebo to jde naopak ztuha a za/odaretovat ho je o prsty. Takže mi to nepřijde jako nejšťastnější řešení, to už je praktičtější třebas CRKT LAWKS, které umožňuje po otevření lineru strčit pod linerlock západku a tak ho fakticky zablokovat v pozici zamčeno - má to třebas i Fox Deimos či SanRenmu 910.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ó děkujeme ^:)^
Moc dobře se to četlo, tohle už bylo do časopisu, ne do diskuse :-bd
A o tom mají tyhle fóra být, něco se dozvědět, přiučit, inspirovat, pobavit ;)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Kdyby byly pořád pochyby že to dělá ADAI, ve stejném futrálku mi přišlo ADAI999 :D
HTB13x1HIpXXXXXgaXXXq6xXFXXXQ.jpg

Kuliocko
Příspěvky: 14
Registrován: 21 říj 2015, 11:29
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Nový District 9s

Příspěvek od Kuliocko »

Je v prodeji nový District 9 S údajně z M390. Cenovka $230...
http://www.aliexpress.com/store/product ... 06805.html
Přílohy
D9s.jpg
snap547.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ceny lezou pěkně nahoru, 2 roky zpátky nebyl titanový zavírák dražší než 150USD :(

Odpovědět