Zero tolerance

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

0456

Příspěvek od Weiny »

Ten nůž je krásný, ale váhu má, jakoby měl celkovou délku 24cm...
Proč je tak těžký? Podobnou délku má Shiro Neon, váží ale kolem 100g, tohle musí hodně táhnout kapsu.. Kdyby měl odfrézované střenky na max. 130g, tak do něj půjdu, je to takový správný barevný puclík, s vymazlenou povrchovkou ;)
Vůči Decepticonu to musí být velikostní nepoměr, který z nich máš raději, v čem ZT exceluje?

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Decepticon je u kamaráda s těžkým srdcem jsem ho pustil .. byl to do té doby nejlepší "fake" co jsem zatím měl ..
Nemám na něj žádnou výtku ..
Mě osobně vůbec váha 180 g u nožů nevadí , chápu že někdo si na to potrpí a má to své plusy .. Ale 0456 nosím na opasku v koženém pouzdře na míru viz. sbírka ksakru.
Poslední dobou jsem spíše na takové ty macatější nože , kdy jsou střenky masivnější i na šířku , tyto nože se mi lépe drží v ruce a cítím pevnější úchop. Prostě že mi nůž nemůže tak lehce vypadnout při sevření , tlaku , nedopatřením a pod.
Zároveň jsem došel na chuť spíš nožům s čepelí co není moc špičatá jako např. Spyderco military .. Spíše se mi líbí takové sekerkovité tvary .
0456 jde docela z tuha flipnout chce to větší tlak na fliper , to mi ale nevadí , otevření bez fliperu je takřka nemožné sedí tam pevně.
Chci prostě nůž který bude pevný i při páčení do strany abych se nebál že se čepel zlomí .. ( snad se chápeme , zapíchnu a tlakem do strany vylomím např kus dřeva ) .. 0456 se mi prostě zdá takový nůž na drastičtější zacházení , že prostě něco snese .. po shlédnutí několika hardcore videí kde i na kvalitních nožích lehce zlomili čepel tímto páčením .. Jsem si řekl že chci prostě pořádný tank co něco vydrží ..
Dále jsem zvažoval 0452CF a 0560BW .. zvolil jsem 0452CF .. nůž mi celou dobu doma leží v krabičce ..nějak jsme si nesedli :( ..takže uděláme srovnávačku s již objednaným klonem tohoto knifu a asi pude dál .. To že jsem nevzal 0560BW si vyčítám do teď ..
Jinak nyní nejčastěji používám Lionsteel a to na všechno , taky mi tento nůž docela sedí a oblíbil jsem si ho ..
Jsem typický případ toho , že jak dnes řeknu to je hnusný nůž to bych si nikdy nekoupil ... za půl roku se na takoví dívám čtu a sleduju videa až dokud si právě takový nekoupím a nakonec jsem spokojen a toto právě bylo s Lionem .. Byl zprvu hnusný a ani mě nezajímal a dnes bych neměnil .. :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No 0452CF je naprostým protikladem 0456, dlouhlý štíhlý lehký vykošťovák, se nedivím, že jste si nesedli :)
0452CF se mi vždy líbil, ale jen na fotkách a tušil jsem, že je to nůž mimo mé představy. 0456 je vymazlený tvarem a povrchovkou, zase na mě přepískli tu váhu. Četl jsem ZT vlákno na knifu a docela tam na nové ZT-čka nadávají, taky co má člověk furt vymýšlet.
Naštěstí patřím zdá se mezi tzv. východní typy, všímám si toho častěji, že se milovníci nožů často přiklání těm "svým" tvarům dle národnosti ;)
Polovinu Evropy a USA to táhne k ZT a především Microtechu, druhou a Rusko k Shirogorovům a jim podobným..
A s těmi změnami preferencí co popisuješ, tam hraje roli moc faktorů, jako všude (třeba u hifi). Tady hrozí nejvíce ohledění, ale stejně musí člověk k té své nej kategorii nějaký ten pátek uzrávat, proto se se vždy usmívám pod fousy, když někdo hodí obligátní otázku do fóra, doporučte mi nějaké EDC :))

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Tak pořád pátrám po tom, jak vypadá vnitřek clonu ZT 0392. Narazil jsem na foto originálu a za ty prachy ložiska teda mohly být lepší :-?
Přílohy
Foto z http://www.bladeforums.com
Foto z http://www.bladeforums.com

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

0456 lightweight

Příspěvek od caul »

Odlehčená 155g verze 0456-ky od Bena:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 56007.html
Přílohy
snap043.jpg

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

ZT 0095

Příspěvek od Ksakru »

Tak tu už máme ZT0095 i v seriové tmavé variantě ..

http://www.aliexpress.com/store/product ... 68083.html
Přílohy
rBVaEVee85aAL16TAAOhjWhnrHk708.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

ZT0801 cf

Příspěvek od G36 »

Exkluzívna úprava ;) :-bd
HTB1ftWDNFXXXXbHXFXXq6xXFXXX1.jpg
HTB1qHeQNFXXXXcKXXXXq6xXFXXXe.jpg
Overall Length: 208 mm
Blade length: 89 mm
Handle length: 119 mm
Blade thickness: 4mm
Blade width: 28 mm
Blade Finish:Anodizing + Satin
Hardness: 58-59HRC
Net weight: 161 g
Blade material: D2
Handle Material: TC4 Titanium+Carbon Fiber

Origo na Knife predával myslím "Yakuza" a mal nenormálne nepravidelnú fazetu-za nenormálne prachy :((
Tento vyzerá o 50% lepšie,minimálne :))
Až na tie čierne skrutky v karbóne-rýchlo pomeniť ;)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ešte som dostal foto vnútorností :-bd
HTB1EuiUNFXXXXaLXpXXq6xXFXXXB.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

ZT0801CF

Příspěvek od Weiny »

Jejda, po tom jsem kdysi hodně prahl, tohle je zase pro mě nejpodařenější ZT-čko, tak nějak jsme si sedli, a famózně skáče :-bd
Cena kolem $75 taky není nějak přemrštěná, to by šlo :D Ben jej nabízí u Dicorie.
snap045.jpg
No mě se stejně nejvíc líbí ten můj po Tvé úpravě :ymapplause:
ZT0801 blue 0.JPG

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Veď ho aj mám v robote ako pozadie na ploche PC a každý čumí na tú modrú a lesklé skrutky :D

Odpovědět