Zero tolerance

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

0801 mi moc do oka nepadla, spíš 0560, ale ta už je na Ali jen s hladkým povrchem titanové střenky, víc se mi líbila ta vroubkovaná ;)
Přílohy
0560.jpg

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

0560-ku jsem před týdnem i zaplatil, byla (a už je zase) v akci za 66USD. No druhý den jsem požádal o refund, neb se mi to rozleželo a přišla mi příliš podobná mému carbonovému Hindereru :-\ A stejně jako on má příliš těžkou a dlouhou čepel na "vystřelení" flipperem...
Hinderer carbon:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 47144.html
ZT0560:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 48968.html

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

No jo, Hindererův návrh se nezapře. Jsou to hezký kudly, jen klip je takovej, nevím jak to nazvat, "humpoláckej či lacinej". Trojková řada měla klipy hezčí, ale to je jen můj subjektivní názor :-?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jo jo, klip je trapárna, fuck him :))
Ač příliš nejsem na tyhle těžké kluky, co jsou z pořádnýho kusu železa, ten design a vymazlenost klonu mě nakonec udolali ke koupi, takže se s ním snad setkám na vlastní oči. Jsem zvědav, jestli bude flipper lítat jako na videu :D
Tím brkem na začátku mě autor (s medvědím kožichem) už několikrát mohutně rozesmál =))

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Tak je doma, nádherná 801-čka, a jsem maximálně nadšen :-bd
Navíc jsem chytl jeden z posledních kusů, nyní jsou již jen černé. A protože jsem šetřil a koupil ji u jiného prodejce za 60USD (o 5 USD levněji), přišla nevycentrovaná. Navíc s pokusem o vycentrování, který se mi vůbec nelíbí, ale bez podložek pod ložisky zdá se jiná možnost není #:-s A stejně to moc nepomohlo.
Více v mé sbírce:
http://www.cinskenoze.cz/viewtopic.php? ... rt=20#p275
ZT 0801 inside.JPG
Na knife se prodávaly dvě limitky tohoto krasavce po 11 500kč, ale mě přijde ten světlý stejně nejhezčí :-)
ZT0801 limited edition á 11500kč.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Gratuluju, je parádní :-bd K tomu centrování, zkus ještě zkontrolovat, na něčem opravdu rovném, jestli není prohnutá střenka. Měl jsem to tak u originál 0350, střenku jsem srovnal a dobrý.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

ZT0999 - ADAI 999

Příspěvek od McBarbar »

Neodolal jsem vábení tohoto krásného designu a ceně kolem $60 a pořídil G-10 verzi ADAI 999. Kvůli nepochopitelní restrikci Aliexpressu na prodej nožů nad 10cm čepele se jedná o zmenšenou odvozeni rodiny ZT0454/0452, s délkou čepele cca 97mm od střen ke špici, resp. i řezné hrany.
Zpracování mě příjemně překvapilo, i když jsem nečekal nic odbytého, v téhle cenové kategorii číňani umí moc pěkné věci. G-10 je opracovaná velice čistě, pravidelně, ani uvnitř jsem nenašel žádné špony, otřepy nebo ostré hrany. Vyjímkou budiž nešťastný backspacer (níže víc), kde čouhá závit doztracena.
Klip a závora zámku jsou titanové, klip malinko odstává od rukojeti, ale to je snadno řešitelné. Zámek má dosedací ocelovou vložku s přesahem, sloužícím jako ochrana proti přílišnému otevření, prostě vše jak má na moderním frame(insert)-locku být.
Hlavní čep je vyroben jako samec+samice, takže to nejsou dva identické šrouby a závitová trubička, a díky poměrně velké dosedací ploše na G-10 nemá sklony se při do/odtahování protáčet.
Oceli 9Cr18Mov (její název tvoří jedinou popisku či značku na celém noži) jsem se po zkušenostech s klonem Spyderca Paramilitary2 (za $22, bohužel jsem ho ztratil a už nejsou) vůbec nebál, držela ostří velice pěkně a brousila se snadno, byť bylo na brousku slyšet že je to poměrně tvrdý materiál. 999 jsem zetím nebrousil, pokud by se projevoval jakkoliv jinak, určitě ji sem přijdu pomluvit :D
Trochu zklamáním je možná backspacer, který je ocelový (magnet potvrdil) a dost těžký, a byť je zvenku opracovaný bez chybičky, vevnitř má podivné ostré hrany a postrádá jakékoliv odlehčení. Asi bude dodělej-si-sám :| Nepotěšila ani poměrně velká tloušťka čepele u fazety. Raději jsem to ani neměřil, kdyby to někoho zajímalo tak můžu - ale beru to tak že i předloha je v tomto navržena spíše jako zavírací dýka, takže robustně. A pokud mě to bude moc trápit, stáhnu to na brousku z plochy, u téhle oceli by to nemusel být takový problém.
Naopak příjemným překvapením je chod nože - i při dotažení hlavního čepu nafest chodí ložisko velice hladce, jediné co čepel malinko brzdí je detent ball. Ten si zaslouží zvláštní pochvalu, je totiž opravdu výrazný a drží čepel pevně zavřenou, dokud není překonán tlakem na flipper, a to pak čepel vyletí jak blesk. Nejeden člověk už si po prvním otevření myslel, že jde o asistované otvírání. Pro zavírání má nůž na patřičné hraně čepele (u dosedací plochy zámku) malé zkosení, bez kterého by ji takto výrazný detent ball nejspíš úplně zablokoval.
Pro úplnost bych ale dodal, že 999 jde otevřít čistě pohybem ukazováku i v případě, že čepel je čepel mírně pootevřená, tedy není zadržovaná kuličkou - flipper je prostě ve správné poloze vůči čepu, čepel má svou váhu a ložisko jede jak po másle :ymapplause:
Přílohy
adai999.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Chvíli jsem o této kudle přemýšlel, ale ve verzi S35VN a karbon. Nakonec to vyhrál jiný nůž, nemůžu mít všechno :) Je to krasavec s parádní váhou i v G10. S tou čepelí souhlasím, moc řezivé to nebude. Ložiska vypadají moc dobře, nikde jsem ho zatím neviděl rozebraný, takže díky za foto a pěknou recenzi :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Taky jsem nikde neviděl fotku rozebraného, ale usoudil jsem že číňan nebude takovej bloud, aby dal ložiska bez podložky přímo na G-10. Což se potvrdilo, a dokonce má i zahloubení pro ložiska v čepeli - takže G-10 nemusí být příliš ztenčená a nepoleze tam tolik bordelu podél čepele.
Upřímně jsem z toho měl trochu obavu, ale nůž chodí vážně fantasticky. Kdybych chtěl být rypna a spěchat na záběh, vyleštím si dráhu detent ballu, protože to je jediné co tam malinko drhne - ale zrovna tohle se častým flipováním prostě vyřeší samo :)
Jo a přišel v pěkném pouzdýrku, pevné krabičce vypodložen pěnovým výsekem a trvalo mu to 17 dní, :-bd Číňani (Dicoria) umí nadeklarovat rozumnou hodnotu ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Takhle jsou i ložiska u Shira. Co jsem měl Hinderera na ložiskách, tak ten měl jedno ložisko uložené ve střence a druhé v čepeli. Ten detent se vyběhá ;)

Odpovědět