Sbírka Weiny

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Microtech OTF

Příspěvek od Weiny »

Jak jsem slíbil, přidávám sbírku klonů OTF nožů od Microtechu. Vystřelováky mě vždy fascinovaly, dokonce jsem si loni pořídil z USA origoš Ultatech za 6 litrů... Šel dost blbě (těžce) vystřelovat, navíc měl pro mě nahouby povrchovou úpravu, že jsem se ho po pár týdnech pod cenou na fóru zbavil, štvaly mě ty peníze v něm. Můj sen byl navíc vždy menší Daytona, ale ta je cenou jinde a roky se nevyrábí.
http://www.bladehq.com/item--Microtech- ... a-DA--4406
Kousky zde přiložené jsou vesměs z DHgate, cenovka pod litr, kolem 40USD. Skáčou pěkně, rozhodně jdou lépe vystřelit než ten můj "napružený" originál, ale jsou samozřejmě docela s vůlemi a řezat bych s tím nechtěl. No a hlavní problém je váha, vše nad 200g, po někom to hodit, zabiju ho váhou... Ale je to něco za něco, jim se to z toho zinkálu dobře odlévá, tak to prodávají za hubičku. Ještě že to napravili pořádnými klony Halo V :-bd
Na tom zlatém Scarabu je provedena úprava povrchu nehtařským náčiním (samozřejmě ne mou rukou ;)) , neb se mi zdál příliš drsný :D
Nakonec jsem se tomu pichlavému povrchu stejně nevyhnul na Makoře, no na ní je aspoň pěkný...

PS: 2017 - tyto laciné těžké napodobeniny už mou sbírku opustily (*)
Přílohy
Microtech OTF 6x 1.JPG
Microtech OTF 6x 2.JPG
Microtech OTF 6x 3.JPG
Microtech OTF 6x 4.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Mnandi a spol.

Příspěvek od Weiny »

Před flotilou Sebenz ještě přihodím pár fotek drobných pracovních nožíků mé polovičky, kde se krom Mnandiho za 45USD samozřejmě šetřilo...
Nicméně vládne spokojenost, a o to šlo B-)
Ten Browning přišel k jedné Sebenze jako dárek za čekání. A ten Chang xing měl mít dle fotky nápis Rockstead :-?
Přílohy
Mnandi1.JPG
Mnandi2.JPG
Mnandi a spol. 1.JPG
Mnandi a spol. 2.JPG
Mnandi a spol. 3.JPG
ten je snad z papíru  /:)
ten je snad z papíru /:)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza large

Příspěvek od Weiny »

Skoro závěrem přiložím dvě velké Sebenzy, kterýma jsem si tak nějak pokryl touhu po tomto krásném noži. Nicméně ověřil jsem si na nich, že jsou na mě velké, a narozdíl od Hindererů se s nimi velmi špatně hraje (v druhé ruce se sklenkou vína :-$ ). Jsou takové neohrabané, samé ostří, příliš jednoduchá stavba těla. Small verze jsou zase moc malé, chce to něco 19cm celkem...
No i tak ve sbírce nesmí chybět... Jedna má být napodobenina Seagrass, ale mohla být lepší, originál má min. pěknější barvy:
http://bladegallery.com/shopexd.asp?id= ... o=1&size=b

Druhá je Sebenza 25, jednoduchá klasická koncepce, aspoň neměli co zkazit. Ty Sebenzy se jim prostě nějak moc dobře napodobit nedaří, nemohu si pomoct 8-|
Obě potřebovaly upravit podložky a standoffs válečky, nyní šlapou docela slušně. Mám pocit, že i díky bushingu.
http://www.aliexpress.com/item/2014NEW- ... 77349.html
Přílohy
Sebenza large 2x 1.JPG
Sebenza large 2x 2.JPG
Sebenza large 2x 3.JPG
Sebenza large 2x 4.JPG
Sebenza large 2x 5.JPG
Sebenza large 2x 6.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza small regular by K.J.

Příspěvek od Weiny »

Tahle Sebenza je z mých "malých" jediná pořádná, neb je od Kevina. Chtěl jsem verzi se satin povrchem, ale tu nedělá ve verzi regular, tak jsem tomu stone washi zase ustoupil. Prodejce navíc u této verze tvrdil, že má kuličkové ložiska, což byl samozřejmě nesmysl...
Trošku mě mrzí, že k nim Kevin nedává ty ozdobné sexy ocásky, musel jsem se naučit je vyrábět :-)
http://www.aliexpress.com/store/product ... 24069.html
Přílohy
Sebenza Regular small Kevin John 1.JPG
Sebenza Regular small Kevin John 2.JPG
Sebenza Regular small Kevin John 3.JPG
Weight Sebenza small K.J..JPG
Prodejce bulíkuje ložiska...
Prodejce bulíkuje ložiska...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza small

Příspěvek od Weiny »

Dokončím prezentaci svých napodobenin Sebenz, kvůli kterým jsem se vlastně původně klonům začal věnovat ;;)
K mání jsou v několika verzích, od pár dolarů, přes střední cestu kolem 40-60USD, po vyšperkované Kevinovy kousky kolem 100USD.
V mé kolekci jsou zastoupeny všechny, jednak abych to vyzkoušel, jednak se mi tu s čistým výbrusem nepodařilo sehnat v titanové odlehčené verzi kolem 40USD. Koupil jsem 3 a za všechny mi vraceli peníze, že už je nemají :-s Nicméně ta nejlevnější verze je krom váhy kolem 120g k nerozeznání od verze dražší (a má jako jediná satin výbrus), tedy je to velmi vhodný dar pro všechny generace a pohlaví, což jsem si několikrát ověřil a doporučuji mít jich pár do rezervy :)
Přílohy
Small Sebenza 5x 1.JPG
Small Sebenza 5x 3.JPG
Small Sebenza 5x 5.JPG
Small Sebenza 5x 7.JPG
Small Sebenza 5x 8.JPG
Small Sebenza 5x 9.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Microtech Halo V 151-10 blue

Příspěvek od Weiny »

Právě mi připutoval závěrečný díl mé OTF skládanky a i když byl nekřesťansky drahý ($130), nelituju toho :ymsmug:
Původní větší klon této skvostné série je monstrózní, se svými 27,5cm doslova šokuje a slabší povahy děsí, no tento jeho menší bráška s 24cm naopak působí dokonale vyváženě a díky váze 127g je rozměrově ideální.
Nádherná hračka :YMDAYDREAM: Čepel nemá nejmenší vůle...

Prodejce mi k ní po mém dotazu navíc přiložil i sadu Spare parts s náhradními díly (v ceně 30USD!) a především s klíčem na rozebrání:
http://www.aliexpress.com/item/HALO-V-T ... 22051.html
Aspoň jsem mu mohl vyleštit spouštěcí tlačítko, bylo docela nehezké...
Přílohy
Microtech Halo V 151-10 blue 01.JPG
Microtech Halo V 151-10 blue 02.JPG
Microtech Halo V 151-10 blue 03.JPG
Microtech Halo V 151-10 blue 04.JPG
Microtech Halo V 151-10 blue 05.JPG
MT Halo V blue inside.JPG
MT Halo Spare parts.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sourozenci

Příspěvek od Weiny »

Nedalo mi to nepořídit sérii fotek těchto tří krasavců, tak se o ni podělím ;;)
Přílohy
Microtech Halo V 151-10 & 150-10 1.JPG
Microtech Halo V 151-10 & 150-10 2.JPG
Microtech Halo V 151-10 & 150-10 4.jpg
Microtech Halo V 151-10 & 150-10 5.JPG
Microtech Halo 01.JPG
Microtech Halo 03.JPG
Microtech Halo 04.JPG
Microtech Halo 05.JPG
Microtech Halo 10.JPG
Microtech Halo 12.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirogorov Neon

Příspěvek od Weiny »

Tak už je doma, kluk ušatý :ymhug:
Nádherný nožík, s nejdokonalejším chodem, jaký zatím doma mám...
Nejen že je přesně do ruky, ale díky váze 101g o něm opravdu v kapse nevím. Jak jsem u sebe nikdy nože nenosil, tento snad začnu :-bd
Ložiska v kombinaci s malou váhou čepele dělají doslova zázrak a krom Socomu od Kevina je to první nůž, se kterým jsem nemusel dělat lautr nic (ani nemohl, závity jsou přilepené :-s ) a šlape naprosto neskutečně hladce.
Velikostně je přesně mezi malou a velkou Sebenzou, jako Ti-lock, konečně nůž s optimálním rozměrem (19cm) pro každodenní nošení či hraní...
Že já se s těma Sebenzama natrápil, když existují za 70USD takovéto nože... Jeho prodejnost mluví za vše, k 7/2015 přes 170kousků :-bd
Ještě asi natočím nějaké video jeho otvírání, protože to je excelentní.
Moc doporučuji! :YMAPPLAUSE:
Shirogorov Neon 01.JPG
Shirogorov Neon 02.JPG
Shirogorov Neon 03.JPG
Shirogorov Neon 04.JPG
Moje polovička se na něm též trochu reprezentovala :-)
Moje polovička se na něm též trochu reprezentovala :-)
Tak jsem se do něj nakonec dostal, napřed byl ale 15min v 100°C horkovzdušné peci na sušení vzorků :))
Shirogorov Neon inside.JPG
No a díky tomu jej mohl Marťas takto nádherně obarvit:
Neon gold 2.JPG
Neon gold.JPG
No a na úplný závěr dostal po půl roce modrého odlehčeného brášku (95g) s pořádným satinem a S35VN :ymhug:
Shirogorov Neon blue S35VN.JPG
Shirogorov Neon blue inside.JPG
Update 4/2017 - Tak už i Neon má nového majitele, zůstal mi jen modrý, stačí ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Gratuluju, pěkně jsi mě naladil, asi do něj taky půjdu ;) S tím rozměrem máš pravdu, taky jsem se s tím pral. Nejhorší je, že pak vezmeš do ruky třeba ještě větší nůž a všechna měřítka se změní :D

BTW: A ladí ti to k nehtům :D

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Shirogorov Neon

Příspěvek od Weiny »

No to je pravda, zajímavé bude srovnání s velkým Shirogorovem 95, na který si chvíli počkám.
Zatím tedy přikládám srovnávací foto se Sebenzami...
Škoda jen že nemá spanto čepel, s výbrusem Venomu2 aspol., ale to už by zase nebyl Shirogorov... A hodně se upatlává, leštím furt jak tablet, ale to přejde :-P
Shirogorov Neon s ostatními.JPG
Shirogorov Neon weight.JPG

Odpovědět