Různé

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

To si děláš prdel??
To mě teda moc zajímá, jak tohle dopadne, mám dokonce kamaráda, co sice bankovnictví má, ale žádné platby přes net dělat nechce, jelikož má přesně z tohohle tunelování bobky. Já před časem poctivě ze všech obchodů vymazal info o své kartě a na paypal ji vždy přidám těsně před platbou hned zase odeberu, ale občas také nakukuji na zbytek účtu se strachem, kolik tam zůstalo... Tohle je prostě daň za přechytřelou generaci lidí a všechno řídí počítače, které nejsou 100% zabezpečitelné [-(
Paypal před časem rozesílal varování, že jim byly ukradeny hesla, že si je máme změnit, jestli jsi se nestal obětí tohodle :-s

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Dobro došli... @-) @-) @-)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

No s paypalem by to nemelo mit nic do cineni..
Kazdopadne pote poinformuji jak se veci hnuly .. A co noveho.
Jsem ted na mobilu, hacky carky neresim.
Podle me bud vir v notebooku nebo sem parkrat platil Ali i Ebay pres mobil apps tak ?? Kdo vi..
A DOPORUCENI OD ZNAMEHO CO MA TAKY BOBKY- pred nakupem v inter. bankovnictvi povolí platby na netu kartou, zakoupi a zase tyto platby vypne. :D

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Kua nestraš, snad vše dobře dopadne. Btw já si kvůli placeni na internetu kartou zřídil novej účet , kam si čas od času pošlu nějaké peníze, pravě kůli tomuhle ..

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Situace se hnula : kopíruji mail
Dobrý den, pane :::

reaguji na Vaši reklamaci ze dne 27. 6. 2016, která se týkala vrácení plateb Vaší kartou s posledním čtyřčíslím ::: ze dne 26. 6. 2016 a 27. 6. 2016.

Je mi líto, že musíte řešit tuto situaci. Zajistila jsem, že na základě Vaší reklamace, budou v nejbližších dnech Vámi reklamované transakce Vaší platební kartou s posledním čtyřčíslím :::: vráceny zpět na Váš účet č. :::::::::

Současně, bylo také zahájeno reklamační řízení s obchodníkem, který si částky inkasoval. Pokud by nám obchodník doložil dokumenty, které by potvrzovaly, že na výše zmíněné měl nárok, následně bychom Vás o tomto informovali a celá částka by byla dodatečně zinkasována z Vašeho účtu.


Vážený pane :::, omlouvám se za vzniklé starosti, pevně věřím, že s výše uvedeným řešením budete a nadále zachováte České spořitelně, a.s., přízeň. V případě dalších dotazů, nás kdykoliv kontaktujte, budeme rádi.

S přáním pěkného dne

Tučný text mi ale nějak nedává plně smysl ... jako že mi to zase můžou vzít ?

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No jo no, sebrat Ti je můžou (ty navrácené), kdyby se následně jejich šetřením zjistilo, že jsi v tom ve skutečnosti jel a příkaz k jejich útratě vyšel od Tebe ;)
Což se předpokládám nestalo... Já jsem hlavně v šoku, že se banka ne*ere o peníze a vrátí Ti je ze svého, až pak se bude domáhat jejich navrácení od podvodníků kdesi z USA...

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Následoval ještě telefonní hovor, kde mi bylo sděleno, že se nejspíše někdo dostal hackerským útokem k informacím z mé karty, a to od
některé z předešlých společností, kde jsem tímto způsobem nakupoval .. ( Ebay ALI ??? kdo ví co tím myslela ) ..
Na otázku, jak budou dále dokazovat, že obchodník v USA má na mé peníze nárok či nikoli, mi nedokázala smysluplně odpovědět, prej na to mají své odborníky, kteří budou s protistranou komunikovat a vše nějak ověřovat. A pokud se do 45 dní neozvou, tak je vše ok a peníze si můžu ponechat, pokud ale obchodník v USA doloží to, "že má na peníze nárok", strhnou mi je zpět a pošlou do USA :)
Pořád jsem z toho vůl - viz. tučně.
Dokázat může, že peníze odešly z mého účtu pomocí mé karty, a to pak nechápu jak víc co dokazovat.
Tak snad už to dobře dopadne, na svém účtě už mám z mínus 11 tis. zpět 3 tis., snad i zbytek během pár dní vrátí .

Mimo to jsem na noční klasicky neměl moc práce a studoval zákon o platebním styku kde je psáno:
Zákon o platebním styku klade odpovědnost za zneužití karty na toho, kdo kartu vystavil.
(Tedy ALE ..vyjímaje situace kdy je možná vaše spoluúčast - myšleno zadání PINu nebo potvrzení autorizační SMS)
Takže bych měl být zákonem chráněn, ani pin ani autorizace neproběhla..
Tudíž podle zákona bych při podání námitky, že platba nebyla mnou autorizována a nemám se zmizením mých peněz z banky nic společného, měl peníze od banky dostat zpět...

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Tak snad jedině kdyby měl ten obchodník tvou dodací adresu, jako důkaz žes u něj objednával ty, nebo přece běžně chodí potvrzovací emaily o objednávce na email atd ..... nic takového mít nebude, takže to bude v pohodě.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

#-o No taky v to co jsi napsal tak nejak doufam ...

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Tak zatím je to ve fázi "kdo ví jak to dopadne" , peníze mám všechny zpět na svém účtě .. ALE s tím, že vyšetřování a prověřování reklamace ,
bude pokračovat 45 dní od jejího podání , s tím že je možné - že pokud při šetření zjistí cokoli co by se jim nezdálo , můžou mi zpět všechny peníze zase vzít... :)
Takže ted jen čekat.

Mimo to jsem objednal ještě Clone ZT0456 - prostě jsem neodolal , v úvahu padala ještě Hati s dvouřadýma ložiskama - kterou jsem nikdy neměl ...
No tak snad jen tak z trhu nezmizí a pořídí se i Hati. ( popř. celotitan verze nebo tzv. želva :) , a nebo ta s tou karbonovou částí na střenkách )
Rozhodnut se nemohu .. tak zatím 0456 a aspoň srovnám s origo ..

Pěkný den

Odpovědět