Různé

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Tak já ještě taktické pero, už jsem o něm nějakou dobu přemýšlel :D
http://www.aliexpress.com/item/LAIX-B7- ... 36171.html

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

tu neber je moc macatá do ruky špatně se s tím píše ... mám ji .. lepší je ta užší a na šroubování -
tato :
http://www.aliexpress.com/item/2015-Sal ... 15078.html
říkám z vlastní zkušenosti

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jijawifi »

Tak ceny přes den kolísaly. Po ránu, když jsem uzavíral objednávky, tak cena šla o malinko dolů, oproti předchozímu dnu.
Tohle http://www.aliexpress.com/item/Snake-he ... 81773.html jsem koupil za 19,83 a už je to i po slevě zase o dolar nahoru...
U všech položek co jsem měl to o nějaký procento spadlo. I když jsou to vyhozené peníze za pí*oviny, tak snad to do vánoc dojde a potěší dušičku závisláka :ymblushing:
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ceny sa riadia kurzom a kolíšu každý deň ;)

Uživatelský avatar
jijawifi
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2015, 19:50
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jijawifi »

Dovolim si oponovat
prodejce chce za zboží nějakou částku a ta je u položky vidět
s pohybem kurzu to nemá nic společného
jestli že se pan Wong dobře vyspí tak udělá snížení ceny a kurz s tím nesouvisí
pouze já koukám jak moje národní banka vypíše kurz z dolaru na kačku
Tři mohou zachovat tajemství, jen když dva z nich jsou mrtví.

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Keď myslíš :ymblushing:
Na Ali kupujem už pár rokov... ;)

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Ono to nebude kurzem dolaru ke koruně ale nejspíše dolaru k yuanu

Jinak Decepticon 2 ( carbon verze ) obvyklá cena 127 $ .. dnes 4 prodané ( Akce z 148 na 125 $ ) to je k smíchu :D

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Zhodnocení 2015

Příspěvek od Ksakru »

Konec roku se blíží tak bych na vás měl dotaz :
Lidi, který z vašich nových kousků, z letošního roku Vás nejvíce překvapil / potěšil .
Který z nožíků je dle Vás ten NEJ...
Beru to jakožto i doporučení od Vás na co se třeba zaměřit a co vyzkoušet a koupit. Třeba příští rok.
Je to těžký rozhodování , ale u mne bych to viděl asi takto : (pozn. všechny nože níže jsou jak jinak než verze karbon <jak jinak u mne>) :D
První místo :
1. Shirogorov Cannabis
2. ZT 0777
3. Alexey Konygin Decepticon 2

U mne nože z poslední doby , jelikož co jsem kupoval dříve byli nože do 40 $ .. mezi nimi vypíchnu Shiro Tabarban 110 od Kevina, ze kterého jsem měl dlouho radost, (super poměr cena / kvalita), ale toho už si užívá kolega z práce.
A co se týče zklamání - budete se divit, ale Hinderer XM-18 carbon. Nna těch podložkách to prostě není ono, buď má nůž vůle nebo dobře neflipuje podle utažení čepu. Klip na noži je snad z papíru - jen jsem o něco zavadil, už byl o 90° ohnutý...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Je to těžká volba, jak píšeš. Ani ne tak ve výběru tří(celkem letos přibyly čtyři, Weiny to bude mít horší :D ), jako vybrat ten TOP. Nebudu tedy soudit dle kvality, ale podle radosti, kterou přinesly.

1. místo: kupodivu ZT 0562CF - ten nůž mě dostal, perfektně sedl do ruky, zpracování perfektní a už cca měsíc ho mám pořád sebou
2. místo: Kevin John Shiro F95 "želví design" - top kvalita zpracování, prostě Kevin...
3. místo: Kevin John Socom - top kvalita zpracování, prostě Kevin...
Ksakru píše: Hinderer XM-18 carbon ( na těch podložkách to není ono , buť má nůž vůle nebo dobře neflipuje podle utažení čepu. klip na noži je snad z papíru - jen jsem o něco zavadil už byl o 90° ohnutý)
Rok či dva zpátky mě Hinderery fakt chytly, prošly mi rukama minimálně čtyři od Wild Boar(70-80USD), malý od Kevina a podobné zkušenosti. Spousta nervů, ladění, centrování, leštění podložek a celkem bez valného zlepšení. Nehledě na nesymetrický výbrus u každého kusu. Všichni šly z domu, asi proto mám takovou radost z 0562ky. Je to v podstatě Hinderer, a to luxusní, za slušnou cenu :)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Best of 2015

Příspěvek od Weiny »

No ale rok ještě neskončil :-) Čekám na Kevinův ledokolí počin...
Odpovědi na tuto otázku se záměrně dlouho vyhýbám (já vím, chceš hlavně tipy na další kaufy ;) ), a vlastně jsem celý postup svého "zrání" popsal ve sbírce. Její ucelenou fotkou to mělo opravdu skončit, protože to není kam dávat a další nože jsou pro mne rizikem zklamání.
Paradoxně se mi to stalo zrovna s nožem, který nosí admin měsíc v kapse :-o Pokukoval jsem po originálu již déle, pak jsem čekal na Váš názor a protože byl pozitivní, šel jsem do něj také. No jednak mě zklamala funkce flipperu, nůž prostě při vší snaze flipuje obtížně a mnohem hůř než třeba ZT0801, jednak mi vlastně vytlačil karbonový Hinderer ze sbírky, protože je mu příliš podobný a narozdíl od něj aspoň trochu flipuje, navíc má ložiska.
Když jsem pak vytáhl ze šuplete Venom2 a srovnal jej se ZT, bylo rozhodnuto, Venom mi prostě sesadil všechny Hinderery a ZT-čka a je pro mě na dlouho jejich nekorunovaný král, vším... ^:)^

Sám jsem tu kdysi dávno upozorňoval na fakt, že tyhle fóra mohou ovlivňovat a vzhledem k různorodosti nás lidí a potřeb či chutí se člověk prostě nesmí nechat příliš naviklat, aby pak ve finále spíš nebyl naštvaný, že se svezl s davem proti své vůli L-) Ksakru mě tady dostal, když mi došlo, že prahne jen po karbonu, kterého už naopak začínám mít dost a toužím po barvách, zdobení a všemožných povrchových úpravách, no málem jsem koupil Cannabis, nakonec jsem to refundoval. Možná jsem ho měl vzít místo 0652CF.

Další problém vidím v naší závislosti na flipperu a ložiskách, to dřív nebylo, nebo se to tak neprožívalo, no jak si člověk zvykne, "staré" koncepce nožů a podložkové klony se stanou bolestnou a neprodejnou minulostí...

Mé tipy jsou pro většinu světa tudíž nepoužitelné, kdyby doma hořelo, drapnu do kapsy Kevinovu F95 a modrého Neona, oba S35VN v satinu a stačilo ;) Přes celou tu škálu nožů jsem se potřeboval dostat ke Shirákům, ale nemohu je donekonečna nadřazovat, by se to zprotivilo, již tak to vlákno mluví za vše, nese s sebou celou historii letošní čínské nadílky, a že jich bylo...
Všechny ostatní nože si beru na hraní jen pro zpestření, aby se Shiráci nezprotivili, no a to co ze šuplíku "přeteklo", bude putovat mezi přátele či rodinu, příp. zájemcům zde z fóra. I když jak jsem pochopil - každý si raději ten svůj klon vybere a koupí sám, už jen to vybírání, čekání a vybalování, to je půlka radosti z nože... A ti co teprve začínají, za nůž víc jak pětikilo nedají a rozdávat to nemíním.

Takže předávám prostor ostatním (min. McMarbarovi, Caulovi ;) ), ať hodí své tipy a letošní úlovky, pokud se ještě někdo najde, moc nás tu stále není :ymhug:

Odpovědět