Nože Ganzo

Obecný pokec o nožích a všem co Vás baví
GANZO
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2016, 08:31
Kontaktovat uživatele:

Nože Ganzo

Příspěvek od GANZO »

Dobrý den všem,
Velice rád bych se Vás zeptal na váš názor a zkušenosti s noži GANZO.
Přílohy
PrázdninyAkce2.JPG

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Předem te vítám.. Osobní zkušenost nemám, ale co jsem tak viděl a slyšel.. Tak poměr cena/zapracováni je OK .. Myslím že je to hlavně o tom jestli se ti ty nože líbí, pokud ano - tak se toho neboj a kup, zas tak drahé nejsou aby jsi sr potom mlátil do hlavy za špatný kup.
Tak ozkoušej a pak mám sem své názory a postřehy můžeš napsat.
V každém případě bych si ho ale objednal z číny, tady asi budou dražší..

klasik76
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2016, 21:17
Poděkoval: 20×
Má poděkování: 23×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasik76 »

Aj keď si myslím, že skôr tie nože asi predávaš ako kupuješ, ale s nožom Ganzo som vskutku spokojný. ;) Oceľ 440C +G10+ axis lock(väčšinou)+ poštovné zdarma(z Číny) za cca 16-20€ precízné spracovanie =bomba nôž na Slovensku a v Česku- neprekonateľné :-bd .

Kuliocko
Příspěvky: 14
Registrován: 21 říj 2015, 11:29
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kuliocko »

Ahoj,

mám Ganzo G739 v oceli 440C a musím říct, že za tři stovky je to pecka.
Zpracování perfektní, vůle žádná, jak čepepel tak axis.
Ocel drží pěkně, rozhodně lépe než některé mnohem dražší kopie z DH nebo Ali.
Kolegovi jsem objednával G741 a má stejné dojmy.
Přílohy
IMG_5896.JPG
IMG_5897.JPG

GANZO
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2016, 08:31
Kontaktovat uživatele:

Ganzo

Příspěvek od GANZO »

Pánové díky všem,

Ještě jsem našel odkaz na české stránky, vypadá to jako české zastoupení, sice ceny o něco málo dražší, ale teď mají akci, tak ho koupím , aspoň pro reklamaci to menusím posílat do číny

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Ganzo G739 CF

Příspěvek od Weiny »

Moc pěkná kudla, především na dárky ;) Ale za 3 kila jsem ji opravdu nikde nenašel [-(

GANZO
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2016, 08:31
Kontaktovat uživatele:

G739

Příspěvek od GANZO »

Pravda za 300 sta by to byla pecka,
Ale i za 633 co mají na ganzoknife.cz to docela jde.
Ale mě zaujal http://www.ganzoknife.cz/ganzo-noze/nuz-ganzo-g704-ca/
Muj kandidát

Kuliocko
Příspěvky: 14
Registrován: 21 říj 2015, 11:29
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kuliocko »


caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Mám dvě ganza z ali. Jedno teda přišlo z nevycentrovanou čepelí :(, ale za ty prachy co to stojí, se snad lepší obyčejnej nůž koupit nedá. A nad těmahle ještě přemýšlím :)
Přílohy
g1.JPG
g1.JPG (45.75 KiB) Zobrazeno 12314 x
g2.JPG

dandax
Příspěvky: 64
Registrován: 11 led 2017, 17:44
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dandax »

jelikož vidim že téma stagnuje a s noži mám zkušenost - která by eště porad mohla nekomu pomoc, ikdyz boom uz odeznel - tak neco doplnim :)

vlastním 2 ganzo noze, 729 a 753, v tomhle poradi porizeno - muj wishlist byl puvodne hooodne delsi, ale zmineny druhy me trochu vystrizlivel...mozna casem objednam RAT1 ve dreve :D
- axis je bod sam o sobe pro vsechny ganza, je tuhej, hodne tuhej, takze musite nuz otevrit a ohnout pruzinku, na muj vkus se u 729 'zakusuje' malo do cepele noze - realnej problem sem s tim nemel, jde o to ze staci par mm ubrousit a citil bych se lip, ale pri testu uderu do rukojeti se mi ho nekolikrat podarilo zavrit - ale to je hardcore kterej s tim stejne delat nebudete, pri klepani zadni casti (spine, nevybavim si jak se tomu rika cesky :D ) byl bez problemu - takze ikdyz je axis funkcni, jestli na nem 100% nelpite, poridil bych liner/frame lock verzi
- sroubky jsou trochu problem, asi ptz jdou do plastu, u obou nozu sem mel problem s opetovnym sroubovanim, sroubky nejdou zpatky dovnitr jako by nebylo do ceho je zavrtat a u 753 dokonce nejaky nesli ani ven takze jsem nuz nikdy celej nerozebral a malem si torxem propichnul ruku, 729 je porad bez 1 sroubku, kterej nesel zpet a vypadaval

729 je skvela, este sem ji ani nebrousil po par mesicich -neprasackyho uzivani
tady je videt jak moc ten nuz tezi z originalu ktery kopiruje a to PM2, kov je slusnej, tvar rukojeti a cepele odpovida tomu, proc je PM2 jeden z nejpouzivanejsich EDC, zni to fajn co...ale -a to musim kouknout do svy 'recenze na gearbest kde jsem kupoval, ptz uz si nepamatuju vsechno z rozborky :D
- jako asi kazdy Ganzo ho (nejspis) musite rozebrat, me to nevadi, a asi ani vetsine z vas ne - fyi, na skladani si vyhradte nejaky klidny dopoledne a predem se posilnete par pivama -
- po rozlozeni a vycisteni, obrouseni. vylesteni, olejovani a vsem co uznate za vhodny nuz zacne litat, ale uz jsem ho nikdy nezbavil vůle do stran :/
- narozdil od myho 753 je tezsi na papire, taky nema vyfrezovany diry v lineru pro redukci vahy, ale v ruce mi prijde lehci O.o - ergonomie vykradenyho designu se vyplaci
- vazne si dokazu predstavit ze si nekdo koupi original PM2 po zkusenosti s timhle nozem, kdybych si za tech 180 dolaru nedokazal vybrat lip :D

753 je nuz na kterej jsem slysel samou chvalu, proto jsem cekal o neco vic obecne a o neco min problemu
- mam CF verzi rukojeti carbon (predpokladejme ze to je) pusobi strasne plastove...jasne ze je, ale jeho leskla, hladka struktura pusobi az jako hracka a ty krasny modry nerezovy sroubky, ohlodany po prvym vysroubovani no a clip, ten uz nikdy nedal na pravou stranu, protoze proste nejde zpatky na sroubky, takze ho musim mit na druhy strane (pro levaky) a doufat ze ho nebudu muset vyndavat, ptz bych ho nemusel dat zpatky
- axis nebyl tak tuhej, ale byl porad dost tuhej, takze jsem ho otevrel...teda snazil se, ale jedna strana sroubku proste nejde ven, takze jsem uvolnil tah jenom na jedny strane dvou pruzin axisu, vyndal co se dalo, vcetne cepele, vylestil, obrousil, naolejoval a nuz porad drhne pri pohybu, uz jde otevrit jednou rukou - za pomoci svihem zapesti, ale nezavre se tak snadno, zretelne tam porad dre axis o zadni cast cepele a ja bych musel brousit dal a dal a doufat ze to pomuze (jelikoz nejde vyndat celej axis, nebo bych ho musel rozsroubovat celej, tak pochybuju, ten bude chtit sam poradne vylestit
- takze se tvari tezsi, presto ale v ruce pusobi jako detska hracka, netezi z zadnyho overenyho design-u (proste 729 padne daleko lip do ruky), vzhled jenom ucelovej

...muzu dodat fotky, nebo dalsi odpovedi, na ktery jsem zapomnel :)
''I Felt Like Destroying Something Beautiful''

Odpovědět