Sebenza

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza Large Insingo Carbon Fiber D2 Blade

Příspěvek od Theraphosa »

Přílohy
sb1.JPG
sb2.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza Large Insingo Carbon Fiber D2 Blade

Příspěvek od Weiny »

Pěkný kousek :)
Pravda v karbonu tu snad ještě nebyla, a ve verzi insingo jsem jich na ali taky moc neviděl.
No naštěstí už mám "odsebenzováno" %-(
To insingo je dle mě dobré hlavně na namazání chleba, s klasickým tvarem nože to moc nemá a spíš to vidím jako zpestření něčí větší sbírky Sebenz, kde již klasika omrzela /:)
Je to takové Santoku, jak má vlastně i třeba ZT-0777, kterému to ovšem dle mě sekne víc ;)

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Sebenza

Příspěvek od McBarbar »

Sebenza 25 Flipper

Schopnost číňanů reagovat na chutě zákazníků mě nepřestává udivovat - vymysleli Sebenzu s flipperem! :D
Jak prosté! Na zahraničních fórech se pravidelně objevují vlákna, kde se lidé ptají na "něco takového", a až si nemyslím že by potenciálního kupce Sebenzy uspokojil nožík za $50 z Číny, řekl bych že to minimálně ukazuje, že je to funkční kombinace :-) Chris Reeve to však odmítá, on prostě dělá nože podle svého, ne podle kupců...inu, je to jeho obchodní plán.
Co bych změnil? Nelíbí se mi kombinace torxů a hex, dal bych všude torxy - inbus v malých průměrech prostě nefunguje dobře, je to přežitek! Flipper samotný by mohl být menší, ale výrobci většinou hrají na jistotu a udělají ho naddimenzovaný, ale šel vyhodit i nepoladěný, nerozchozený nůž u kterého se moc nepovedl detent. Na druhou stranu, zmenšit se dá vždycky B-) Mno a s flipperem jsou už tak trochu zbytečné ty kolíčky, ale v té modré barvě je beru jako dekoraci :-? Čepel mi přijde nižší, než u skutečné Sébky a jejich věrnějších kopií, což je škoda - u nože s flipperem typicky ocením, když jde linie ostří co nejníže, aby se dalo dále dokrajovat na podložce... Rozhodně si mohli odpustit "Idaho made" a CRK logo, vždyť tohle kua není ani replika, tak proč falzifikovat značky a zbytečně kazit linie nože?
Naopak oceňuju vybrání zevnitř střenek u flipru při zavřeném noži. Nevím, jak je moc tenhle detail převzatý z Shirogorovů funkční, ale vizuálně je to pěkný bonbónek. Jinak pěkné zpracování, pěkné vroubky pro palec i sébkovsky zakulacený hřbet nože, fazeta nevypadá nijak tragicky tlustě...celkově vzato, líbí! :-)
Přílohy
HTB1B5fMJXXXXXcjXFXXq6xXFXXXx.jpg
HTB1E_L4JXXXXXXlXXXXq6xXFXXXA.jpg
HTB1f9vYJXXXXXcHXXXXq6xXFXXXb.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Docela to vypadá dobře, líbí se mi :-bd Flipper bych uvítal zejména na malé sebenze, tam je to opravdu obtížné otevřít jí bez švihnutí, prostě tam palec těžko dostanu, není místo.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ale pořád je to strohá Sebenza,navíc na podložkách? S nimi to bude velmi náročné, neumí je vyladit a jediné co jim šlape jsou čepele na ložiskách, a to ještě jen ty lepší kousky :-s Tímto počinem se dle mě jen zesměšnili, tady už nejde o klony, ale o prodejnost, chcete flipovat? Je libo na Sebenze? Zírám :-w Zítra to bude Socom...
http://www.aliexpress.com/item/Chris-Re ... 27837.html

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Socom to nepotřebuje, lítá jako blesk i s kolíčkem :)

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Sebka fliper

Příspěvek od G36 »

To je hnus,velebnosti.Du blejt :YMSICK:

Kuliocko
Příspěvky: 14
Registrován: 21 říj 2015, 11:29
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Sebenza Regular Large

Příspěvek od Kuliocko »

Kluci čínští udělali novou velkou regularku ve stonewashi s D2 a bushingem i přesnou kopií nových podložek od Reeva.
Údajně je z titanu také klip.
Na fotkách vypadá dost povedeně, uvidíme až příjde.
Označili to jako Sebenza 24 :)
http://www.dhgate.com/product/chris-ree ... 2814534796
Přílohy
rBVaEFeYdk6AIccvAAHwPyWrck4643.jpg
rBVaEVeYdrKAYajDAADZBeyRof4379.jpg

Uživatelský avatar
G36
Příspěvky: 475
Registrován: 23 srp 2015, 20:44
Poděkoval: 43×
Má poděkování: 165×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G36 »

Ešte ju len fotí a už má frame lock "nakusnutý" :ymblushing:

Kuliocko
Příspěvky: 14
Registrován: 21 říj 2015, 11:29
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kuliocko »

O tom, že by čína měla frame tak kvalitně vyžíhaný jako origo si iluze fakt nedělám :D

Odpovědět