Sbírka Powerslave

Prezentujte svojí sbírku, pochlubte se co Vám přibylo ve vitrínce...
Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powerslave »

Weiny píše:Asi máš tlapu jako medvěd :D
No spíš mám ručičku jako osmiletá holčička ;)
Weiny píše:A stejně nevěřím, že by jsi s nožem za 200 babek pokrajoval polínka a riskoval újmu karbonové inlaye ;)
Od doby co přišel mám nutkání jí z čepele vyšťourat :D Zajímá mě totiž jestli je to jeden tlustej kus karbonu nebo 2 usazený z obou stran :-\

Weiny píše:A fotka super, pozadí profi, to je jiné kafčo, než ta sýpkovina :))
To pozadí mi přišlo jako dobrej nápad až do chvíle než jsem na něm zkusil něco vyfotit. :)) Je to strašně lesklý.
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

Sakra, už když jsem to Viteli TOP1 veděl poprvé jsem ho chtěl .. A chci ještě víc .. pořád na to hledím.
Dlouho jsem hledal nůž co mi dobře sedne, a našel jsem ZT0456.
Tohle Viteli mi ho hooodně připomíná a přemýšlím, že bych Amíkovi koupil čínského bráchu ..
Má tato kudla něco co tě zklamalo, nějakou chybu. Jak by jsi ho shrnul?

Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powerslave »

Viteli Top1 je celkově asi nejlepší zavírací nůž(nepočítám nože od nožířů) co jsem si loni koupil.
Krátká verze? Jdi do něj. :-bd
Ale vždycky jsem chtěl zkusit napsat něco jako recenzi, takže tady je můj magnum opus:
Začnu tím co nikoho nezajímá tedy balením - nylonové pouzdro s logen Viteli a hadřík(taky s logem).
Jedná se o poměrně decentní nožík s čepelí dlouhou 10,5cm která má ve hřbetu cca 4,25mm, střenka je dlouhá 13cm a v nejtlustší části má 15mm(bez klipu, přes klip je to 18,7mm), hmotnost činní 182g(vážil jsem to tedy i s pletencen a korálkem tak reálně je to o něco méně).
Čepel má plochý výbrus a je poměrně řezivá(lepší než 0562 a horší než ParaII). S ničím z toho co jsem řezal(karton, stahovací pásky, jídlo) nebyl problém, ostří drží zhruba jako s30v od Spyderca a o něco lépe se brousí - podle mě s tou s35vn nekecaj.
Zpracování je perfektní(jestli ti tedy nevadí na titanu stopy po CNC, mě se líbí).
Chod čepele je krásně hladký(jakmile se čepel dostane přes detent padá vlastní vahou), Dvouřadá keramická ložiska(stejná jako u Green Thorn) a keramický detent.
Co se ergonomie týče, pro mě je to naprostý skvost- nepamatuji kdy naposledy mi nůž takhle padl do ruky.
Ale dvě věci mi na něm přeci jenom vadí:
1) klip- ne že by nefungoval nebo se mi nelíbil dokonce mě ani netlačí do ruky, jde o to že když zaberu tak se sním dá lehce pohnout ze strany na stranu - ne že by to něčemu vadilo ale nelíbí se mi to.
2) Nápis TOP 1 - působí rušivě z jedné strany je pěkné logo Viteli a malý nápis s35vn - prostě hezké a decentní a když nůž otočíš tak je tam obrovskej nápis TOP 1, kdyby se aspoň snažili ale oni ne prostě fontem Times New Roman napsali název nože (asi už končila šichta a nechtěli vymejšlet nic lepšího).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

Příspěvek od Ksakru »

No super .. už ho chci ještě víc :D
Každopádně asi ne hned (mám výdaje), ale tak max. měsíc dva ...
Jsem zvědav, kam se s mým smlouváním zase dostanu :D
Moc díky za postřehy. Ten nápis TOP se mi také nelíbí, snad by to šlo nějak dolů ..

Odpovědět