A2 M390

Zavírací nože, zavíráky
Powerslave
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2017, 05:53
Poděkoval:
Má poděkování: 21×
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od Powerslave »

flax píše:
09 dub 2017, 17:09
Nekonec půjdu do Real Steel MEGALODON, nebo Zero Tolerance ZT0450
Koukni ještě na 0452 velikostně má k Megalodonovi mnohem blíž. 450 je podle mě už dost malá
Obrázek
Omluvte Mou Gramatiku

Uživatelský avatar
flax
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2017, 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od flax »

ZT0452 už není z čistého kovu / titanu, je tam použitý carbon fiber, který je našroubený na titanové střence, jsou tam černěné šroubky a černěná spona a to jsou věci co prostě na noži nesnesu. Podle mně by měl nůž být mechanicky co nejjednodušeji zhotoven, měl by přiznávat své materiály a neměl by být nijak dobarvován, protože ať je to uděláno sebelépe, časem se to ošoupe a vypadá to hodně blbě.

Mám tady teď u sebe i mou druhou lásku Spiderco Police. To je prostě kudla jak má být, ale na běžné, každodenní nošení v kapse už to není a chybí mi ten vystřelovací mechanismus.

Špatně se mi to natáčí s jednou rukou na mobilu a druhou na noži, ale takhle nějak vypadá po 16ti letech používání. ;)


Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

A2 M390

Příspěvek od Ksakru »

no řádná to komedie tady :D .. ono jak se dívám na to flipovací video na tvé pojmy a výrazy .. (našroubený karbon na střence , spona , vystřelovací mechanismus a pod. )
Ono každý nůž chce jiný tlak na fliper .. jeden jako by zatlačit , druhý pod jiným úhlem zase .. větší menší švih / tlak
Myslím ,že ten nůž by šel normálně dolatit ..

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od Weiny »

Dám vědět, až dorazí :ymsmug:
Ale už jsem několik podobných rozdal, mohl jsem se na hlavu postavit a dírka detent nedržela.
A taky jsi jednou s noži a tím všemožným názvoslovím začínal :-P

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od Theraphosa »

Taky si myslím, že je to v pořádku. U Hinderera musím tlačit zezhora(kolmo na střenku), u ZT zabrat vodorovně. Chce to trochu cviku s konkrétním nožem. Tenhle má celkem malou "ploutvičku", tak i páka je menší...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od Weiny »

Ten nůž fakt nejde ideálně seřídit [-(
Dírka pro detent je obrovská a má sražené hrany, takže se zavřený nůž při tlaku na flipper viklá a pak nemá sílu vystřelit, jde to jen z kopce a napružení musí být přiměřeně. Jakžtakž se mi to podařilo, ale není to ono.
Díra v čepeli má zdá se větší průměr než čep, takže se nůž v pootevřeném stavu taktéž viklá. Satin je takový nepravidelný, je na něm docela vidět ťápance. Tvar výbrusu je zajímavý, ale bude se blbě brousit :p
Překvapují mně ty kladné feedbacky, on působí docela líbivě, mohli si s ním víc pohrát. M390 je velkým lákadlem v této cenové relaci, otázka je, zda jim ji věřit :ymdevil:

Uživatelský avatar
flax
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2017, 20:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

A2 M390

Příspěvek od flax »

S tema feedbackama na AliExpress je to cele nejake podivne, protoze jsem daval pomerne negativni hodnoceni na tento nuz, ktere jsem navic prolozil fotografiemi a videem, ale z nejakeho duvodu se tam nezobrazuje. Tedy to ma asi cinan pod kontrolou a kupujici pak nema sanci dozvedet se relevantni informace.

To viklani v pootevrenem stavu jsem ani nezaznamenal, ale je to pro mne dalsi dukaz, proc se do budoucna cine obloukem vyhnu a pujdu jen po produkci z USA. Moji lasku Spyderco Police uz jsem prodal jednomu z mistnich clenu fora, ktery o nej projevil zajem a cekam ted na Zero Tolerance ZT0450 z ecop! v USA a doufam, ze mi na Praze 120 nenapari CLO a DPH. Aktualne je nuz na letisti v NY a ceka na odlet do Evropy. :) Zvazoval jsem jeste Megalodon 2017 s M390 oceli, ktery by byl jeste o neco levnejsi, ale na bezne noseni v kapse mi uz prisel moc velky a navic je opet kompletovan sikmookymi soudruhy ve ktere jsem stratil veskerou duveru. :) Podle informaci na forech jsem navic dospel k zaveru, ze domaci brouseni M390 neni zrovna zadna prochazka ruzovym sadem.

Uživatelský avatar
Ksakru
Příspěvky: 169
Registrován: 08 říj 2015, 10:50
Bydliště: Třetí planeta od slunce
Poděkoval: 49×
Má poděkování: 40×

A2 M390

Příspěvek od Ksakru »

Z USA je lepší se domluvit se samotným e-shope .. znám zkušenosti kdy se musí poslat prodejci nejprve malá částka .. aby nebyla platba celá najednou..
za den dva pošleš zbytek .. Aby při zadržení jsi mohl ukázat menší platbu .. taktéž se nůž posílá v demontu rozdělán někdy s pár blbostma .. poté ti možná některý vyjde vstříc a zásilku podcení .. Setkal jsem se s případem kdy s pár kravinama za pár $ přišel z USA celý microtech halo 5 bez cla
s těma komentářema to divné je .. já se setkal na Ebay zase s tím že negativ vůbec nešel udělit .. pokud byl prodejce po X prodejích 5hvězdičkoví a spolehliví .. měl nějak možnost na nějakou dobu negativa bloknout.
K broušení ... - Asi nejhůře se mi brousila 121 REX na Raiser Raptor .. to byl opravdu porod .. :D

Odpovědět